339 Shares 8029 views

Co lepsze "windose": 7 lub 10? Porównywanie 7 systemów operacyjnych Windows i Windows 10

Ponieważ wydanie dziesiątej wersji systemu Windows wśród użytkowników i ekspertów nadal debaty nad tym, czy jakiś lepszy „windose” 7 lub 10? Niektórzy uważają, że „siódemka” najbardziej wiarygodne wszystkich wydanych wersjach, podczas gdy inni twierdzą, wielozadaniowość „dziesiątki” i wiele niestandardowych funkcji, które nie istnieją w siódmej wersji. Spróbuj rozważyć wszystkie główne aspekty związane z nim, ale to porównanie jest czysto arbitralny, ponieważ każdy użytkownik ich zdaniem.


Co lepsze "windose": 7 lub 10? Pierwsze spojrzenie na interfejs

Aby rozpocząć zwrócić uwagę na GUI. Siódma wersja chociaż nie poluprozachnaya Aero, który jest instalowany domyślnie jest jeszcze przed nami standardowy interfejs, który został wykorzystany we wszystkich wcześniej ustalonych systemów. I wiele on ma już dość.

„Dziesięć” w coś powtarza ósme modyfikację swoich płytek w duchu metra, ale pojawienie się przycisku „Start” z zaawansowanych funkcji szybkiego dostępu do niektórych ważnych elementów systemu jest lepszy od Windows 7 i Windows 8. Szczególną uwagę należy zwrócić na możliwość tworzenia kilku pracę stoły. Niektórzy uważają to za stratę czasu, ale fani wielozadaniowość, takie podejście należy przyjąć z zadowoleniem.

z ich płaskimi elementami interfejsu sama wygląda dość kontrowersyjne, chociaż tego uproszczenia, po pierwsze, nie jest zbyt wielki wpływ na zasoby systemowe, a po drugie, nie tyle wpływ na oczy. Zmęczony ciągłym widzenia ekranu jest znacznie mniejszy niż „siódemka”, gdzie widok koncentruje się na przesyłek masowych. Plus niezaprzeczalne.

Zestaw do testowania systemów

Jeśli spojrzeć na wymagania systemowe obu systemów, to jest oczywiste, że nie jest bardzo zróżnicowana. Próbować Vindovs „Porównaj” 7 i 10 z 64 bitów dla konfiguracji 2 procesor Intel rdzeń z częstotliwością zegara 2,33 Hz RAM 3 GB. Ta konfiguracja jest do zaakceptowania dla „siódemka” i „dziesiątka” na poziomie powyżej minimum.

prędkość pobierania

Więc pierwszą rzeczą, jaką należy zwrócić uwagę – prędkość pobierania do ekranu głównego z „pulpitu”. W powyższej konfiguracji dla Windows 7, czas był 95.7 sekund dla Windows. 10 – 93,6 sek. Jednak dane te są raczej konwencjonalne. Chociaż wydaje się, że „dziesięć” jest ładowany szybciej, w rzeczywistości, nawet pojawienie się „pulpit” kontynuuje pewne procesy systemowe (wskazane przez ciągłe miganie kontrolki ostrzegawczej na jednostce systemowej lub laptopa, co oznacza, że na dysku twardym ). W tym samym czasie, „siedem”, jak to się zatrzyma.

Co wolą w tym przypadku: „windose” 10 lub 7? Informacje zwrotne od użytkowników i jednego lub drugiego systemu powiedzieć, że dużo zmieniło ludzi nie zauważy w momencie startu. Według wielu, nawet minutowe różnice w ich preferencje nie są naruszone. Ale tu jest korzystanie z komputera lub laptopa zasobów w wersji dziesiątej, jak się okazuje, jest nieco wyższa, więc Windows 7 na tym samym minimalna konfiguracja jest szybsza.

Dostęp do ustawień i parametrów do „Panelu sterowania”

Teraz kilka słów o ustawieniach podstawowych. I w jednym iw drugim systemie jest średnia „Panel sterowania”, choć dostęp do niego w wersji standardowej różni się zdecydowanie za mało.

„Siedem” używany jest główne menu „Start” w „dziesiątce” – kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start. Jednak w obu przypadkach można nadal używać standardowego sterowania ruchem, wprowadzony do menu „Run”.

Ale tu jest najciekawszym momentem. W systemie Windows 10, nie jeden, lecz dwa „Panel sterowania”. Oprócz standardu, nie ma nawet specjalny dział o nazwie „Opcje”, gdzie można uzyskać dostęp nie tylko do podstawowych ustawień, ale także do niektórych elementów, których brakuje w standardowym pasku narzędzi. Więc nie jest kwestia Jaką lepszą „windose” (7 lub 10), saldo pochyla się wyraźnie na korzyść dziesiątego modyfikacji.

A jeśli spojrzeć uważnie na Windows 10, można zauważyć, że ma on bardziej zaawansowaną wyszukiwarkę żądanego składnika lub parametru, w przeciwieństwie do standardowego systemu Windows 7. Jak wspomniano powyżej sposobami, na wiele sposobów pomaga w menu po prawej stronie kliknąć na przycisk „Start”. Ale to nie wszystko. Na przykład w zapytaniu można użyć trzy standardowe kategorie, podkreśla się w pionowej kolumnie po lewej stronie. Ale z tego wszystkiego wystarczy zacząć przepisywać żądaną nazwę pliku lub programu sterującego, system natychmiast oferują kilka opcji dla wyniku. Następnie siódma wersja konkurować nie Worth „dziesiątki”.

Tryb bezpieczny w systemie Windows 10 i 7

Ale z trybie awaryjnym sytuacja jest znacznie gorsza.

Jeśli Windows 7 bagażnika wystarczy nacisnąć klawisz F8, w „dziesiątce” dostęp do niego jest tak ukryta, że przeciętny użytkownik jest mało prawdopodobne, aby uporządkować swoje sprawy.

Nie, oczywiście, można dostosować „top ten” tryb, tak aby zabezpieczyć system Windows 10, naciśnij klawisz F8 aktywowaną, tak jak w „Siedem”, ale aby to zrobić bez specjalnej wiedzy i kontroli hierarchicznej układu lub odpowiedniej parametryzacji niemożliwe. Tutaj „dziesięć” jest wyraźnie tracąc.

Oprogramowanie antywirusowe

Jeśli spojrzeć na zabezpieczeniach oprogramowania antywirusowego dla systemu Windows 7 zainstalowane bez problemów. Na etapie, gdy dziesiąty modyfikacja pojawiła się dopiero w wersji Technical Preview, można zaobserwować wiele konfliktów, a większość programów po prostu nie chcą być zainstalowany.

Ponownie, to sytuacja występuje tylko w pierwszym wydaniu fazie testów, a to tylko dlatego, że twórcy oprogramowania antywirusowego nie mają czasu, aby zwolnić odpowiednie pakiety dla systemu Windows 10. Jednak większość z nich przyszedł bezpłatne aplikacje. Nieco później, program przeznaczony do pracy w środowisku systemu Windows 10, nadal istnieje, a teraz, że antywirusowe dla systemu Windows 7, który jest podobny oprogramowanie dla systemu Windows 10 problemy z instalacją i działaniem nie powodują.

Pracować w Internecie

Kolejny aspekt obejmuje porównanie systemów z wbudowanych narzędzi testowania dla Internetu. W Windows 7, domyślnie jest to wciąż ten sam Internet Explorer, która w tym czasie, mimo że był nieco zaktualizowane, ale nadal spowodowany (i) przyczyny skarg użytkowników ze względu na niedogodności związane z pracą, i wiele błędów.

W systemie Windows 10, sytuacja jest inna. Standard „Explorer” w nim też tam jest, jednak, jako podstawowy sposób dostępu do Internetu zaproponowano zupełnie nową koncepcję przeglądarkę o nazwie Microsoft Edge. Ale właśnie teraz zajmuje pierwsze linie oceny porównawczej przeglądarce, przedstawiający najwyższe wskaźniki wydajności i łatwości obsługi i szybkości i niezawodności. Niestety, w „Siedem” set nie jest możliwe, więc będziemy musieli użyć nudny IE lub zainstaluj przeglądarkę innej firmy.

porównać systemy

Oczywiście, to nie wszystkie parametry, które mogą być badane obu systemów, a zatem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który jest lepszy „windose” 7 lub 10, może to być bardzo arbitralny. Jeśli mówimy o prędkości, nie różnią. Jeśli spojrzeć na kontroli i możliwości dostępu do nich w systemie Windows 10 jest ich więcej, ale znalezienie ich może być trudne. Ale, jeśli są dostępne, mogą być wykonane na dostrojenie systemu.

Opcje tryb bezpieczny dać przewagę Windows 7 dzięki zastosowaniu standardowej metody aktywacji.

W zakresie funkcjonowania wyszukiwarek w „dziesięć” wyraźną przewagę, jak również w zakresie dostępu do Internetu.

Jeśli chodzi o interfejs, nie możemy powiedzieć na pewno, co jest lepsze. Niektórzy lubią standardowej muszli, kogoś nowego, z zaawansowanymi możliwościami. Ale tutaj jest fakt, że pod względem wielozadaniowych „dziesięć” jest cięcie powyżej, nawet dyskusji.

Co wybrać?

Oczywiście, istnieją w systemie Windows 10, zalety i wady. Jaki system nie ma wad? „Siedem”, choć jest prawie system najbardziej popularne, wszystko to jest również dostępna. I absolutnie nie wszyscy ci, którzy twierdzą, że „dziesięć” niedokończone. Ropa była tylko pierwsza modyfikacja i zmodyfikowane wersje, takie jak Home, Professional, a nawet specjalny build dla instytucji edukacyjnych edukacyjnych, zdaniem większości ekspertów, jego funkcjonalność „siedem” Zamknij się o pas, ale w przeciwieństwie do niej, i zużywają więcej zasobów komputera.

W ogóle, to lepiej, aby dać pierwszeństwo do Windows 10. Nie wiadomo, jak długo jeszcze wyda aktualizacje lub program „Siedem”. W końcu przychodzi czas, i od niego wszystko jedno porzucić. Ale wersja dziesiąty będzie rosnąć najszybciej, może to być bardzo dobrze, że nawet platforma następującymi modyfikacjami. A jeśli wziąć pod uwagę fakt, że „dziesięć” jest zainstalowany na platformie mobilnej, nie ma nic do powiedzenia.