515 Shares 4865 views

kuchnia z rękami wystroju. pomysły dekoracyjne do kuchni. Jak zrobić małą kuchnią wystrój

W kuchni można uznać za główny pokój w nowoczesnym mieszkaniu. To właśnie w kuchni, często spędzają większość czasu. Tutaj nie tylko jeść, ale też często spotkać gości i po prostu rozmawiać przy filiżance herbaty. I aby czuć się komfortowo, należy zwrócić szczególną uwagę do wnętrza kuchni, a może nawet uczynić wystroju kuchni z rękami.

kuchnia z jego rąk Decor

Tylko na pierwszy rzut oka wydaje się, że wystrój kuchni zrobić z rękami – to niemożliwe. Ale nic nie jest niemożliwe dla człowieka z fantazji i wyobraźni.

Weźmy pod uwagę to, co same sposoby można zmienić kuchnię bez trudności i znacznych wydatków. Główne metody transformacji zwykle wnętrza są:

 • poszukiwanie nowych kolorach;
 • Dekorowanie mebli;
 • Okna wystrój i tkaniny;
 • nowy obraz starych maszyn;
 • dekoracji powierzchni roboczej w kuchni i fartuch;
 • ozdoby do kuchni kierunku ręcznie;
 • oświetlenie;
 • florystyka.

Poszukiwanie nowych kolorach

Najprostszym sposobem, aby zmienić coś w kuchni, jednak, tak jak w każdym innym pomieszczeniu – jest pomalować ściany lub ponownego kij tapety. Aby to zrobić, należy najpierw określić, który kolor ty kręcą i co dokładnie chcesz osiągnąć. Należy pamiętać, jako efekt kolorów na ludzkich zmysłów:

 • Zielony i niebieski kolor promuje wypoczynek i relaks.
 • Czerwoni stymulować aktywność fizyczną, dać żywość. Idą doskonale z różnych, czasem nawet najbardziej nieoczekiwanych kolorach.
 • Żółty wywołuje uczucie radości. W taki kolor pomalować pokój jest zalecane, gdy oświetlenie w nich raczej słaby.
 • Beżowy tworzy spokojne otoczenie. Dekoracja z małą kuchnią jest szczególnie polecany do wydania w tym kolorze, ponieważ znacznie zwiększa przestrzeń.
 • Biały, jak beż, pozwala zwiększyć przestrzeń, tworzy poczucie czystości i spokoju.

Wybór koloru zawsze pozostaje z właścicielem i autorem wnętrza, jest to kwestia gustu. Dla tych, którzy nie szukają prostych sposobów jak normalne malowanie ścian, można zrobić dekoracje ścienne kuchnię z jego rąk. Dla kreatywnych ludzi, to nie jest trudne: możliwe jest, aby umieścić zdjęcie autora na ścianie. Lub, jeśli skłonność do sztuki całkowicie nieobecny, ale istnieje duże zapotrzebowanie na przerobienie, można użyć różnych stempli, matryc i szablonów dostępnych na rynku w wyspecjalizowanych sklepach wnętrz i sztuki. Przynajmniej można używać naklejek. Reprezentują one różne kształty, rozmiary i poddaje obraz na lepkiej bazie, co pozwala im na zastosowanie do każdej powierzchni.

dekor meblowy

Istnieje wiele metod renowacji starych mebli. Jeśli to meble mogą sprawić, że „zwężenie”, nowe wnętrze pasuje idealnie i widocznie odświeżyć już znudzony z wnętrzem. Procedura najtańszym i bardzo przyjemny jest decoupage, która co roku nabiera tempa w popularności i dostępności. Po tym wszystkim, wystarczy znaleźć odpowiednią tkankę, i voila – wystrój kuchni w stylu Prowansji jest dla Ciebie. Ale tylko trzeba wyciąć i piękne elementy z pędzlem i klejem przykleić je do powierzchni mebli. Należy również pamiętać, że aby produkt służył przez długi czas, należy pokryć je lakierem, wtedy nie będą się obawiać czyszczenia na mokro lub po prostu wylał szklankę wody. Ale jeśli dusza jest całkiem jasne, do góry, to jest możliwe, że meble sztucznie wieku, a potem lekki patyna czasu doda dodatkowego uroku wystrój.

Dekoracja okien i tekstyliów

Nic dziwnego, że mówią, że okno – to oko budynku. I dobrze urządzone okna w wystroju kuchni mogą przekształcić cały pokój w ogóle. Najprawdopodobniej, niedrogi i prosty sposób zaktualizować tutaj jest wykorzystanie tkanin. Błogosławieństwo jest obecnie możliwe, aby wybrać rolety, zasłony i tak dalej dla każdego gustu i na podstawie dowolnych środków. Idealnie, tekstylny na oknach powinny być w harmonii z tekstylia kuchenne (halsie, ręczniki, itp). Na przykład, jeśli zdecydujesz się zrobić kuchnię w stylu Prowansji, będziesz doskonalić zabytkowych tkanin. Jeśli weźmiemy pod uwagę opcję gospodarki, aby zmienić wygląd istniejących zasłony w kuchni, można użyć różnych końcówek, dzięki którym do kształtowania nietypowych fałdy. Mogą być stosowane w zależności od nastroju. Na przykład, można „otworzyć okno” przypinając je po bokach za pomocą zacisków.

Nowe oblicze starego sprzętu

Jak zrobić własnymi rękami kuchnia wystrój naprawdę wyjątkowy? Trzeba nie pozbawiać ich uwagę nawet tak pozornie rozpaczliwa i beznadziejna pod względem elementów dekoracyjnych, takich jak sprzęt AGD. Do ich aktualizacji, można korzystać z tych samych lub decoupage Samoprzylepne, po którym stare elementy „iskierka” w nowy sposób i w zupełnie nowy wygląd idealnie pasuje do wnętrza.

I można zrobić recolor zwykle nudne AGD w jasnych kolorach, co czyni je, na przykład, nietrywialne, takich jak czerwony, zielony lub „kropki”.

Ozdoby do kuchni ręcznie robione

W celu dokonania kuchnia jest nie tylko nowoczesny, ale przytulny, konieczne jest uzupełnienie jej wyjątkowy, można nawet rzemiosło autorem lub tylko dekoracje. Tylko jedna rzecz, która jest wykonana z własnych rąk, naprawdę trzyma ciepło i daje poczucie komfortu i domu.

pomysły dekoracyjne do kuchni mogą być bardzo zróżnicowane. można odebrać pięknej butelek lub słoików, wypełnić je ze zbóż. Dobra robota, jeśli się bukiety z suszonych kwiatów i ziół, które są dość następnie można użyć, aby przygotować swoje ulubione potrawy. Można wybrać zorganizować obszar przechowywania przyborów kuchennych, udekorować Uchwyt noża w ogólny styl zaktualizowanego kuchni.

Dekoracja z małą kuchnią

Niestety, nie każdy ma możliwość włączyć kuchnię w luksusowej jadalni lub pokój rekreacyjny z jednego prostego powodu: im bardziej kuchni tam-malometrazhki. Projektanci takich pomieszczeń muszą być bardzo trudne: trzeba umieścić mały „patch” wiele niezbędnych rzeczy, a także stworzyć symulację swobody i łatwości, nie zagracone i ciasne. Istnieją specjalne sztuczki, wizualnie zwiększyć przestrzeń.

Takich jak, na przykład, może znajdować się wiele powierzchnie lustrzane. Mają nawet oryginalne płytki odblaskowe, które są łatwe do wklejenia na ścianie w kuchni. Pewnie, że ładnie wygląda, nawet luksusowe, ale pod warunkiem, że w pokoju panuje idealny zamówienie. Po tym wszystkim, nawet niewielka niedokładność w użyciu luster „pomnożyć” kilka razy.

W małym kuchennym nie powinny zostać utracone nawet centymetr powierzchni użytkowej. Niech miejsce pracy pod biurkiem i nad nim, w tych miejscach pomieścić szafki i półki. Nawet miejsce przy drzwiach mądrych projektantów sprytnie przyciągać „użytecznej pracy” poprzez umieszczenie w rogu, który powstaje, gdy drzwi są otwarte, kreatywne szafki trójkątne.

oświetlenie

Bardzo ważnym aspektem komfortowy pobyt w pokoju jest jego oświetlenie. Jest to szczególnie ważne w kuchni. Jeśli mamy wziąć na urządzeniu wnętrza własnymi rękami, należy również zaktualizować opraw oświetleniowych. Po tym wszystkim, że nie jest konieczne, aby kupić nowy żyrandol lub lampę nad kuchenką, wystarczy ruszyć i udekorować istniejącą abażur. I po raz kolejny przychodzi do decoupage zabaw i naklejek, to chyba najbardziej przystępny sposób, aby szybko i zarazem przestrzeń ekonomiczna uaktualniania.

florystyce

Ta przytulna kuchnia po prostu nie może istnieć bez roślin doniczkowych. Ale zwykłe standardowe fiołki, pelargonie i aloes już być karmione. Chcę coś nowego i niezwykłego. Jest rozwiązanie: rośnie na parapecie zioła, szczególnie odważnych – pomidorkami i małych ogórków. Wszystko to jest wprowadzane do pięknych garnków i garnki – i mały ogród jest gotowy. Specjalna pielęgnacja z tych roślin nie trzeba, ale można zawsze mieć świeże pietruszka, bazylia i inne gadżety i użyteczność.

Wystrój kuchni stworzyć własnymi rękami jest o wiele ładniejszy i bardziej odpowiedzialny niż zaprosić projektanta i opisać to, co byłoby pożądane. Kiedy robisz coś na własną rękę, tworzyć, tworzyć dla siebie, w zależności od ich upodobań i przyzwyczajeń. kuchnia z jego pomysłów ręce wystroju są praktycznie nieograniczone, Lot wyobraźni w połączeniu z oryginalnymi danymi i możliwościami technicznymi zapewnia szereg kuchni niespotykaną przestrzeń dla kreatywności i organizacji przestrzeni. Wszakże tylko w przytulnej kuchni genialne pomysły rodzą.