695 Shares 5470 views

To nie jest łatwym dorastania

Prędzej czy później wszyscy rodzice mają do czynienia z problemami edukacji swojego dziecka, szczególnie dotkliwy jest odczuwalne podczas dokonywania jego obecność dorastania dziecka.


Zaczyna to nie jest łatwy okres od około dziesięciu lat. Dzieci w tym wieku się „wybuchowy” i wrażliwe, więc jest to bardzo ważne, aby być w stanie dostrzec problemy dziecka i znaleźć mu podejścia.

Należy zauważyć, że eksperci odróżnić wczesnego dojrzewania, który ma swój własny charakter i jest pierwszym sygnałem dla rodziców, że ich dziecko jest na przełomie jego dojrzewania. W tym okresie, główne trudności obserwowane dla ucznia do nauki i rówieśników.

Wszystko to miesza się z wystąpieniem stwardnienia średnim wieku dojrzewania, a to 12-13 lat. Chociaż wyraźnie powiedzieć, kiedy to nastąpi w tym okresie nie może, ponieważ nie zależy od wieku kalendarzowego, a poszczególne cechy organizmu i jest bezpośrednio połączony z chwilą dojrzewania nastolatek.

Ciało dziecka występują niesamowite zmiany prowadzą do zmian fizjologicznych organizmu. W tym okresie istnieją fizjologiczne i psychologiczne zaburzenia osoba. Dojrzewanie, z reguły charakteryzują się zwiększoną pobudliwość i temperamentu. Nastolatków w tym okresie raczej dokuczliwy postawy wobec siebie i swój wygląd, co skutkuje obniżoną samoocenę.

Nie mniej wymagających dzieci rosną i ich rodzinom, więc każde zachowanie powoduje często zbliżona do ich podrażnienia, a nawet złości, w wyniku tego rosnących napięć i częstych konfliktów.

U młodzieży jest wewnętrzną sprzeczność, co jest związane z niedopasowaniem rzeczywistości i jego wewnętrznego świata. Okazuje się, że został fizycznie dojrzewające i dojrzałe, a jego status w rodzinie i szkole się nie zmienił, więc nastolatki rozpoczynają walkę i chcą być wysłuchane, do wyrażania swoich opinii i stają się bardziej znaczące. Jednak starają się osiągnąć na swój własny sposób, jak się wydaje, jedyną prawdziwą drogę.

Dorastania chłopcy przejawia się w bardziej agresywne zachowanie dziecka. Wielu młodych ludzi zaczyna palić, ponieważ jest to nawyk dorosły, według nich, czyni je bardziej niezależne i dorosłych. W tym samym czasie z okresem dojrzewania przychodzi chęć spróbować seksu, szczególnie jeśli w sercu nastolatka rozliczane pierwszą miłość, która jest bardzo często trudniejsze testy, jeśli jest niezadowolony.

Nastolatki przyjść razem i stworzyć firmę o tych samych zainteresowaniach, w miarę upływu czasu, te grupy mogą rozpadać, a może będzie to solidna podstawa do dalszej przyjaźni, bardzo trudno powiedzieć wcześniej. Pasja dla dziecka i wybór firmy może być kolejnym powodem kłótni i nieporozumień między nim a rodzicami.

W czasie, gdy dorastania dziecka przechodzi swój szczyt, u nastolatek pojawił się jego hobby, gdzie znajdzie prawdziwą wylot. Tradycyjnie, te hobby można podzielić na trzy rodzaje:

– intelektualne i estetyczne fascynacja (radiotiehnika, muzyka, historia, malarstwo, etc.);

– skumulowane hobby (zbieranie płyt CD, znaczków, autografów gwiazd , itd)

– ekscentryczny (gdy nastolatek chce przyciągnąć uwagę do siebie i woli ekstrawagancki strój, to odnosi się do trendów mody gotowych, emo, etc.).

W tym czasie możliwe jest, aby poprawić relacje z nastolatek i osiągnąć wzajemne zrozumienie. Szacunek dla zainteresowań i hobby dziecka w tym wieku pozwala mu poczuć jego znaczenie i autorytet w rodzinie.

Dojrzewanie – to nie jest prosty test, nie tylko dla dziecka, ale dla rodziców, ponieważ jest na zrozumieniu i szacunku dla dorosłego dziecko pozostające na utrzymaniu, jak będzie traktować siebie, innych i przyszłe plany dla życia i nauki.