713 Shares 9574 views

Karting – to prędkość, adrenalina i zabawa

W prawie każdym kraju można znaleźć specjalne tory, na których ludzie są zadowoleni z jazdy na małej i szybkiej karcie. Efekt ten zaobserwowano najpierw jako hobby, ale wtedy nie było przepisów międzynarodowych, klasyfikacja i specyficzne wymagania. Więc nie był nowy rodzaj sportu, który jest nazwany „kart”. Rozważmy to hobby trochę więcej.


Trochę historii

Początki to trwa w 1934 roku, kiedy wysiłki kilku gmin zorganizowano konkurs na mini-mapy – samochodów wyścigowych, w którym silnik brakowało, a oni spływały z góry. Ich prędkość może osiągnąć 50 km / h. Każdego roku popularność tego działania stawały się coraz rozkwitły w 50-60-tych.

Wtedy piloci wojskowi wymyślił nowy rodzaj wyścigów. Zostały one zamontowane małe samochody i walcowanie na polu w czasie wolnym od prostych materiałów (silniki, paliwo ze zbiornika, rury, podwozia). Pierwsza karta zaprojektowana przez Art Inglsom i znalazł się na wyścigu w 1956 roku. Kilka lat Automobile Federation uznała, że karting – to komisja sportu i odbył się pierwszy konkurs.

Z biegiem czasu, karty stają się mocniejsze i bardziej niebezpieczne. Niestety, budowa nie gwarantuje bezpieczeństwo rowerzysty, więc nowy model nie stał sobie pozwolić na zwykłych ludzi, a w sporcie były tylko profesjonaliści.

rodzaje kartingu

DOTACJE 3 grupy:

 1. Toczenia. Ten typ jest popularny wśród fanów i nie ma żadnych komplikacji. Człowiek przychodzi do specjalnego obszaru – Karting – prowadzi małą instrukcje i urządzeń odbiorczych. Płatny czas, i tak długo, jak to jest, że jest to możliwe, aby rzucić kręgi. Ich liczba jest ograniczona jedynie przez możliwości i umiejętności. Jednak musimy pamiętać, że dana osoba jest zaangażowana w prosty pokatushkami. Ten Karting – jest to poważny sportu.
 2. Sport z drużyną. Jeśli zwykły wyścig na kartach nie są spełnione, to trzeba przejść na wyższy poziom. Konieczne jest znalezienie trenera i zespół. Oni pomogą rozwiązać wszystkie pytania, odebrać swój sprzęt, nauczyć się zarządzać mapę. Oczywiście, to wszystko będzie dobrze warta pieniędzy i nie każdy może sobie na to pozwolić.
 3. Sport bez zespole. Ten typ jest przeznaczony dla profesjonalistów kartingowych. Należy pamiętać, że karty nie są przeznaczone do długotrwałego użytkowania i wymaga częstych napraw.

Mapa urządzenie

Te małe samochody mogą rozwijać się bardzo dużą prędkością. To wszystko zależy od typu silnika i ciężarem karcie. Lekkie modele mogą podnieść prędkość ponad 120 km / h.

Składają się one z ramki, przy czym układ kierowniczy, siedziska i do silnika, który jest podłączony do kół. Tylny większą średnicę niż z przodu. Rama powinny być wykonane z mocnego materiału o właściwościach magnetycznych. Anodowane aluminium, tytan i włókna węglowe są zabronione.

Karty sportowe różnią się strukturalnie od zwykłych. Silnik jest wycofywanie a nie prawo. Jest również stosowany w sporcie carbureted silnik i przekładnia zainstalowane zdefiniowane.

dzieci karting

Jeśli rodzice zauważyć, że ich dziecko jest zainteresowany w samochodach, spędza trochę czasu na komputerze, można wnieść go do specjalnej platformy wyścigowej. Ograniczenia dotyczące wieku nie istnieje, a jedynym warunkiem powinna być wystarczająca, aby osiągnąć wzrost pedały.

Kartingu dla dzieci jest powszechne i nie stoi w miejscu. Na podstawie niektórych klubach są specjalne szkoły z sesji treningowych. Karting – jest to okazja, aby poczuć się jak osoba dorosła, by poczuć zapach gorącej gumy i żelaza. Doświadczeni instruktorzy nauczą urządzenia sterującego, podejmować właściwe decyzje, aby poczuć prędkość i wywołać chęć wygrania. Ponadto, istnieje trening wszystkich mięśni ciała – od szyi w dół.

Kartingu dla dzieci tak bezpieczne, jak piłka nożna czy innego sportu. Oczywiście, pojawią się zadrapania i siniaki, ale wszystkie rodzaje dynamicznych spędzania wolnego czasu są również obecne. Po pierwsze, wszystkie mięśnie będą boleć i boli, ale organizm zaczyna dostosowywać po kilku treningów.

Samochodziki i tor zgodny z wymaganiami bezpieczeństwa i ochrony przed urazami. Karty dla dzieci nie jest tak potężne, wyposażone w specjalne fotele i pedały. Istnieje możliwość rodzicami jeździć z dzieckiem. Zwiększy to komfort i bezpieczeństwo, a także szkolenie będzie dodać skórkę. Karting – sport, który nadaje się zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Koszt i zarządzanie

Dla ludzi, którzy zawodowo zaangażowanych w wyścigowych, karting – to drogie. Ale dla tych, którzy lubią na tyle niewielką sumę wydać 10 lub 20 minut na torze. Zabawa i adrenalina, gdzie można uzyskać o wiele więcej niż w barze lub na komputerze. Ponadto, liczba rund nie jest ustalona – możliwe jest to okres czasu, aby przebyć większą odległość.

Główne błędy są odchylenia trajektorii ciała i hamowania. Podczas pokonywania zakrętów ciało musi skłaniać zewnątrz wyczyścić maksymalny poślizg występuje. Ścieżka musi być najkrótsza. Pomoże to zyskać na czasie i uzyskać przewagę nad przeciwnikiem.

Wyścigi na kartach różnią się od prowadzenia samochodu. Gazu odbywa się tak długo, jak to możliwe, a tu trzeba hamować gwałtownie, a nie płynnie, jak przyzwyczajeni do prowadzenia samochodu.

Kartodromy w Moskwie

W stolicy Rosji jest wiele miejsc, gdzie można wziąć udział w tym sporcie. Są one przeznaczone zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. Oto krótka lista popularnych stron:

 1. FORZA Karting.
 2. "Srebrny Deszcz – Sokolniki".
 3. Arena GP.
 4. Le Mans.
 5. "10 cali".
 6. Wolf-Arena Play.
 7. Karting Center w Enei.
 8. Karting Club "Bega".
 9. „Samolot” centrum rozrywki.
 10. kompleks rozrywkowy „Cartland.”