241 Shares 9713 views

Finger Teatr filcu z rękami: wzory i szablony

W swoich pracach, wybitny pedagog i pionierem Sukhomlinsky stwierdził: „Umysł dziecka jest pod ręką.” To nie przypadek – kora mózgowa ma bardzo szeroki obszar, jest odpowiedzialny za pracę rąk. Dlatego też poziom inteligencji dziecka zależy od stopnia rozwoju umiejętności motorycznych palców. Rozwijać wysoką precyzję dziecka w koordynowaniu pracy rąk do pomocy wszystkich rodzajów gier, w tym palców Finger Teatru Lalek. Co więcej – to teatr jest cały arsenał narzędzi do rozwoju dziecka. Sędzia dla siebie.

Co daje grę w teatrze Finger?

To nie tylko zabawa rozrywką i zdolność do rozpoznania grupę dzieci, ale także bardzo przydatne ćwiczenie. Dobroczynne skutki hobby palca teatrze następujący:

 • stymulacja rozwoju umiejętności motorycznych;
 • znajomość pojęć takich jak kolor, wielkość, kształt;
 • Czas pomiędzy przestrzennych umiejętności percepcyjnych (pojęcia: prawo, lewo, obok, do siebie, itd.);
 • rozwój wyobraźni, treningu pamięci, koncentrują;
 • Funkcja sterowania głosem i słowa;
 • Tworzenie twórczych zdolności i umiejętności artystycznych;
 • znajomość podstawowych pojęć matematycznych.

Ponadto, teatr dla dzieci – Finger, cień lub klasyczny – zakłada znajomość literatury, podstawy dramatics, plastiku, itp Wszystko to pomaga poszerzyć horyzonty i wzbogacać emocjonalność rozwoju mowy dziecka, towarzyskość, ciekawość, budząc zainteresowanie kreatywności. A jeśli zdecydujesz się zrobić teatr Finger z rękami razem ze swoim dzieckiem, to wszystko może dodać cechy takie jak miłość do pracy, wytrwałości i skupienia rozwoju.

Robi teatr Finger własnymi rękami

Musimy kawałek papieru lub kalce, ołówek, kolorowe filcu, nożyczki, klej, pędzel, gwint odpowiednie kolory, igły lub maszynę do szycia. I, oczywiście, powinno być pragnienie w dobrym nastroju, aby Teatr palcu filcu z ich rąk. Heroes Wzory mogą być brane z tego artykułu lub wymyślić własne za pomocą prostych kształtów geometrycznych.

Szablony do wzorów

Kto konkretnie wystąpi na scenie kina – to zależy od Ciebie, czy raczej dziecko: może być bohaterami rosyjskich bajek ludowych i współczesnych bajek i postaci z życia codziennego. Najważniejsze, że ta gra to wszystko w zabawę. Według naszych szablonów postępując zgodnie z instrukcjami poniżej, można łatwo wykonać cztery postacie do zabawy teatralnej akcji o nazwie „Zoo”: lew, kot, niedźwiedź i Hippo.

W związku z tym masz Teatr palcu filc (z rękami).

Wzory Wszystkie znaki są bardzo proste, radzenia sobie z nimi, nawet dziecko w szkole podstawowej.

Ale, oczywiście, rodzice będą również zainteresowani, aby uczestniczyć w tym procesie.

Krok po kroku

 1. Drukowanie zdjęć c znaki lub po prostu dołączyć go do obrazu na papierze monitora (kalka).
 2. Okrąg ołówek jesteś zainteresowany rysunku, wyciąć. Załączyć wynikowy szablon do odpowiedniego filcu koloru i zamalować jej zarys na tkaninie. W ten sposób można dostać przednią część lalki bazowej. Wyciąć nożyczkami.
 3. Skręć w drugą stronę szablonu, dołączyć go do filcu, zamalować, cięcie – to jest druga strona tej postaci.
 4. W podobny sposób do wytwarzania wzór drobnych elementów liczbowych (ubrania, akcesoria, oczu, etc.).
 5. Ważne! trzeba najpierw zrobić pełny przód i tył figur, a dopiero potem uszyć razem gotowy. Przykleić do przedniej strony cięcia małych elementów: stopy, itp grzywa Start z najbardziej dużych elementów, ułożonych bezpośrednio na podstawie ruchu do góry. Małe części, takie jak oczy lub plam, zostawić na koniec.
 6. Fold obustronnie gotowej błędne dane liczbowe boki razem i zszyć je razem szew pętli. Również do tego celu można wykorzystać maszynę do szycia, tworząc szew pętli w odległości 5 mm od krawędzi. Nie zapomnij zostawić neproshitoy dolną część figur – powinien vdevatsya palec.

Tutaj, w rzeczywistości, cały warsztat. teatr palec nazywany „Zoo” jest gotowy. Teraz można zobaczyć prezentację. Ale byłoby lepiej, gdyby więcej znaków, aby dom, w którym będą żyć w wolnym czasie, występy na żywo, a także scenę do występów.

wigwam

Kiedy fashioned Finger Teatr z filcu z ich rąk, dom wzór ma do czynienia z wielkości i liczby aktywnych znaków. Jeśli planujesz w przyszłości w celu uzupełnienia trupę, fakt ten powinien być również przewidziane. Dom może być szyte z tego samego filcu. Może on przybrać formę książek współpracownicy kieszenie na stronach figur filcu i przytrzymać scenę (na przykład, jak pokazano na rysunku poniżej), lub być płaski prostokąt, torebka – wszystko zależy od Twoich pragnień i możliwości.

scena

Ze sceną, wszystko jest łatwiejsze. W każdym domu znajduje się prawdopodobnie niepotrzebne pudełko spod buta (lub równoważny). Wyciąć w dolnej części okna lub prostokątnego otworu pokrywy i oddanie pola na swojej stronie, masz scenę przypominającą scenie ulicznej.

Cóż, jeśli ozdobić go z zasłonami i sceny, jak z tego samego filcu, twoi bohaterowie mogą już czuć wielkie aktorów teatru. A jeśli wymyślić takiej konstrukcji na etapie otwór jest zamknięty, na przykład, bramy, w takim teatrze-box, mogą „na żywo”, aw wolnym czasie występów.

Twoje kino domowe

Nauczyciel SI Merzlyakov powiedział: „Teatr – magicznej krainy, w którym dziecko jest szczęśliwy, grając, ale w grze zna cały świat.” Kina Finger, szablony, dla których można pożyczyć w tym artykule, lub wymyślić siebie, pozwolić dziecku zanurzyć się w działalność teatralną. Z reguły dzieci w wieku przedszkolnym łatwe i przyjemne, aby wchodzić w grę, silnie uosabia wizerunek, zwracając się do obecnych w artystów.

Gry – jest to poważna sprawa, ale w tym samym czasie i zabawy. Połącz się z jej dziećmi – teatralne gry mogą być wykorzystane jako dyskretny, ale jednocześnie stanowi skuteczne narzędzia pedagogiczne, ponieważ podczas tego procesu, dziecko czuje się zrelaksowany i za darmo. W procesie wspólnej pracy nad intonacją i wyrazistość uwag znaków, jak również własnych sprawozdań sposób niewidoczny dla dziecka aktywuje swoje słownictwo, poprawiając kulturę wypowiedzi.

Po podłączeniu do gry dla dzieci w różnym wieku, kiedy starsze dzieci pokazują występy czyli wspólne produkcje z nich, można żartobliwie nauczyć dzieci do pracy w zespole i wspierać ich dobre nastawienie do siebie. Praktyka pokazuje, że entuzjazm dla kina palca poprawia nastrój u dzieci, daje im pewności siebie, sprawi wolny i zrelaksowany, a nabyte w trakcie gry możliwość łatwego przeniesienia dzieci w życiu codziennym – piosenka, taniec, poezja, zagadki i dowcipy.

Ciąg dalszy nastąpi!

Zorganizowane w ten sposób pracy często pomaga zapewnić, że to staje się teatralną Play autoekspresji dzieci i samorealizacji dziecka w różnych formach twórczości. Dlatego możliwe jest, że wchodząc do gustu, dziecko będzie chciało dokonać innego Teatr palcu czuł z ich rąk, wzory, dla których on już wymyślić siebie!