731 Shares 6632 views

Miramistin sprayu. Czy to możliwe, aby przelewać w nosie dziecka?

Lekarstwem na ból gardła „Miramistin” – doskonały środek antyseptyczny, który pomaga wzmocnić system odpornościowy. Jest on stosowany w wielu dziedzinach medycyny i jest uważana za najbardziej nowoczesny w preparacie farmaceutycznym.

Charakterystyka leku

Jego popularność nie jest przypadkowy. Ludzie nabyć środki, ponieważ „Miramistin” ma takie zalety:

 1. Bezpieczny dla kobiet w ciąży i małych dzieci antyseptyczne.
 2. To wpływa wiele różnych bakterii.
 3. Stosowany zewnętrznie, a jako środek do mycia nosogardła.
 4. Używany jako środek zapobiegania infekcji bakteryjnych.
 5. Dostępne bez recepty.

Jednak „Miramistin” nie pomoże, jeśli przyczyną jest wirus dolegliwości. Większość matek, słuch reklamy przeżywa, że można dać dziecku „Miramistin”. Odpowiedź jest prosta: jest to możliwe, jeśli tak naprawdę nie jest to infekcja wirusowa.

Odzyskanie chorych dzieci jest o wiele szybciej. A lek ma praktycznie żadnych skutków ubocznych. Również „Miramistin” niezwykłe, że po aplikacji (lub) rozpylanie z jednym ze składników leku nie jest wchłaniany do krwiobiegu. Z tego powodu stosuje się tylko na błony śluzowe lub do leczenia ran. Ale głęboko zanurzyć i traktować ten lek nie może.

Wskazania do stosowania leku dla dzieci

Dostępne „Miramistin” w postaci kropli do oczu, maści i roztworu do płukania jam nosowych. Hodowla nie potrzebuje niczego. Do fiolki „dołączony” miramistinom dysza rozpylająca, poprzez co oznacza powitalny do gardła i nosa.

W leczeniu zapalenia migdałków i zapalenie błony śluzowej nosa jest bardziej wygodny w użyciu sprayu „Miramistin”. Mogę posypać nos dziecka jest taki lek? Pod względem składu „Miramistin” całkowicie bezpieczny sposób. Ale chcesz prawidłowo wstrzykiwać, zgodnie z instrukcją.

Lek jest wskazany do takich chorób jak:

 • katar;
 • zapalenie ucha środkowego;
 • ropne zapalenie zatok;
 • zapalenie jamy ustnej;
 • angina (angina);
 • zapalenie krtani;
 • leczy opryszczkę;
 • do leczenia cięć,
 • w leczeniu oparzeń lub mrozu.

Fiolek z roztworem do płukania są najczęściej używane. Są one dostępne w różnych dawkach. Są butelki o pojemności 50 ml, 100 ml i wielkości objętości – 500 ml.

Przeciwwskazania

Teraz lista wszystkich zagrożeń związanych ze stosowaniem leku „Miramistin”. Mogę spritz oznacza, nos dziecko, jak po raz kolejny dyskutować.

Nie ma przeciwwskazań leków. Stosowanie leku jest aktywnie dyskutowane w kręgach medycznych, zwłaszcza środowiska pediatrów. Ale do tej pory nie ma poważne konsekwencje, z wyjątkiem niewielkich przykrych doznań w nosie u niektórych pacjentów obserwowano. Czasami może pojawić się po wstrzyknięciu nosogardzieli takich efektów:

 • spalanie;
 • na sucho;
 • zaczerwienienie;
 • swędzenie.

Jednak w większości przypadków, wszystkie z nich są skutki przedawkowania narkotyków. Jeśli wystąpił spalania, jest wystarczająca do przepłukania śluzówkę z wodą w temperaturze pokojowej. Płukanie usuwa to uczucie. Jednak nie należy zapominać, że dziecko w czasie choroby trzeba pić dużo przywrócić brak płynu. A jeśli dziecko skarży się na suchość w gardle, nie należy natychmiast przyjąć pacjenta i biec do lekarza, tylko dać mu gorącą herbatę.

Bardzo mała grupa ludzi, mogą wystąpić reakcje alergiczne na lek. Następnie konieczne jest wykorzystanie innych środków – „chlorheksydyny”, która jest podobna do, albo „Chlorophyllipt” w postaci sprayu.

Instrukcje użytkowania

Dla dorosłych z różnych stanów zapalnych lub zatoki wystarczy, aby pomieścić do 4 razy dziennie do jednego wstrzyknięcia. W przypadku zapalenia przyzębia i jamy ustnej stosuje się tylko do płukania jamy ustnej.

Na dziecko w wieku powyżej 3 lat tyle, by rozpryskiwanie 3 razy dziennie (tylko do 5 ml na 1 raz), których wykrytej ostre zapalenie migdałków lub gardła. Do zapobiegania leczenia gardła wystarczająco 1 dzień. Nie jest konieczne, aby przekraczać dawki.

Od lat 3 do 12 lat są spryskiwane nosogardzieli przez 3 razy. Po 12 latach, dziecko może korzystać z narzędzia jak osoby dorosłe.

Jeśli nadal martwi się o to, co nowa marka „Miramistin” jeśli można przelewać w nosie dziecka na zapalenie zatok lub zatok, skonsultować się z lekarzem ponownie. Ale jeśli dziecko może wypluć lekarstwo, które miało „wspak”, wtedy nie ma obawy, nie powinno być.

„Miramistin” dla dzieci do roku

Pediatra często słyszy pytanie: „Czy to możliwe, aby ” Miramistin „dzieci do roku?”. W tym wieku dzieci są jeszcze zupełnie nie potrafi wyjaśnić, co się z nimi dzieje, a jeśli mają reakcję alergiczną, że nie powie o tym. Dlatego z taką małą potrzebą bardzo starannie przeprowadzenia procedur oraz monitorować ich stan.

Nadal wierzę, że pediatrzy bezpieczne „Miramistin”. Mogę posypać nos dziecka rozwiązanie? To jest kategorycznie odpowiedzieć – tak! Ale z dzieci nie jest takie proste. W bardzo małych dzieci lek może powodować spalanie śluzu.

Spray dla niemowląt nie może być używany. Ponieważ może to być niebezpieczne. Z nawadnianiem, medycyna może dostać się do trąbki słuchowej dziecka. „” Miramistin ale niemowlęta podawane w postaci kropli. Jeśli silny katar może kapać jednej kropli 2-3 razy dziennie. Tylko za zgodą lekarza, a pod jego kierownictwem.

Jeśli grudnichka fizjologiczny zimno, czyli katar związane z dostosowaniem do otaczającego powietrza, wtedy żadne fundusze nie mogą.

w sprawie cen leków. magazynowanie

Wycena zależy przede wszystkim od kraju produkcji i pakowania objętości.

Nie ostatnie miejsce zajmują szczególności cen lokalnych. Na ogół, fiolka może kosztować jak $ 100 i 750 rubli w objętości 500 ml, suchy.

Okres trwałości rozwiązanie „Miramistin” – nie więcej niż 36 miesięcy od daty wystawienia. Środki magazynowania, co jest pożądane w temperaturze nie przekraczającej 25 ° C, a niekoniecznie w ciemnym miejscu, w którym jest on ograniczony światło.

Tak więc liczyć na wiarygodność pediatrów odpowiedział, nawet przy częstym użytkowaniu bezpiecznej „Miramistin”. Czy to możliwe, aby przelewać w nosie dziecka? Można jednak, nie przekraczając dawki zakładał dzieci. Oznacza „Miramistin” (spray dla dzieci) opinii całym kraju otrzymała zgodę od terytorium.