566 Shares 8227 views

Wydzielina z uszu: objawy, przyczyny, diagnostyka i leczenie funkcje

Wydzielina z uszu pracowników medycznych zwanych otorrhea. Ta manifestacja w pewnych sytuacjach nie jest uważane za odchylenie od normy, aw niektórych przypadkach może wskazywać na rozwój choroby ucha. W tym artykule dowiesz się jak leczyć absolutorium z ucha. Objawy, przyczyny tego problemu, to będą również objęte.


Przyczyn naturalnych wydzielin

Wydzielina z ucha może pojawić się pod wpływem pewnych czynników środowiskowych:

 • Hipotermia.
 • upał.
 • Woda dostająca się do przejścia do uszu.
 • Wahania ciśnienia w atmosferze powietrza.
 • Nieprzestrzeganie higieny osobistej.
 • Zwiększona aktywność fizyczna.
 • Stres lub związane z wiekiem zmiany hormonalne w tle.

Izolacja siarki z ucha z powodów naturalnych, oznacza tylko aktywne gruczołów znajdujących się w narządach słuchu. Zatrzymuje się, jak tylko czynnikiem jest wyeliminowany, jego powołanie.

Patologiczne przyczyny otorrhea

 1. Zapalenie ucha. W tej choroby uszu uwalnia ciecz śluzowej lub ropne konsystencję śluzowo-ropną. Jest on utworzony z klastrów martwych komórek, bakterii i komórek ludzkiej krwi, przeznaczone, aby chronić organizm przed różne patologiczne czynniki. Wysokie temperatury, na oznaki zatrucia, uczucie bólu, szumy uszne są główne objawy zapalenia ucha.
 2. Perlak. Jest to nowotwór łagodny, zwiększają wydzielanie gruczołów uszu. Choroba towarzyszy uczucie swędzenia, pieczenia lub zatorów w narządach słuchu, separacji z ciekłego uszami.
 3. Czyrak, znajduje się w przewodzie słuchowym. Kiedy otworzyły się uszy ropą. W tej choroby, ból jest odczuwalny w mówieniu i jedzeniu.
 4. Mechaniczne uszkodzenie czaszki i mózgu. Oczywiste objawy warunkach zagrażających życiu są: obecność zaburzeń neurologicznych i odzyskiwanie z uszu przezroczystego płynu z różowym odcieniem.
 5. Słysząc obrażeń. W takich przypadkach, uszkodzonej tkanki i naczynia krwionośne są przestrzegane plam.
 6. Otomycosis. Choroba ta powoduje, że proces odtwarzania w flory ucho grzybiczych. Charakteryzuje się grube wydzieliny w kolorze czarnym, białym lub szarym, świądu i bólu.

Główne objawy

Obecność niektórych objawów wskazujących, że należy natychmiast szukać pomocy u lekarza, aby dokonać niezbędnej diagnostyki i leczenia narządów rozprawy.

 • uczucie bólu, uczucie pieczenia w uszach różnego rodzaju.
 • Swędzenie, wewnątrz i na zewnątrz ucha.
 • Przydział ciekłych uszu.
 • Obecność zawroty głowy, nudności.
 • Wysoka temperatura.
 • Obrzęk i zaczerwienienie w uchu.
 • Osłabienie i zmęczenie.

diagnostyka

Otorrhoea sklasyfikowany jako niebezpieczny manifestacje, które wymagają natychmiastowej oceny i leczenia. Choroby ucha rzadko znikają na własną rękę, często powodują komplikacje. Niezależnie ustalić diagnozę, aby wyznaczyć przebieg skutecznego leczenia jest po prostu niemożliwe.

Aby zdiagnozować przyczyny pojawienia wypisie z uszami, ważne jest, aby dysponować szczegółową historię medyczną. Często przyczyniają się do rozwoju otorrhea: uraz, ćwiczenia, przeniesionego ostatniej choroby, chirurgii, zakażenia, a także uwięziony w uszach przez przypadek dowolnych obiektów.

Dla większej niezawodności diagnozy lekarz może przepisać TK okolicy skroniowej głowy, zatok, prześwietlenie szczęki lub zębów, audiometrii. Koniecznie trzeba oddać krew do analizy.

leczenie

W celu wyeliminowania przyczyn naturalnych otorrhea dostosowania odsłonięty obraz życia pacjenta: zamówiony codziennej rutyny, ograniczonej aktywności fizycznej, utrzymania określonej temperatury, sprawnie prowadzone oczyszczającą ucha kanał.

Przy identyfikacji prawdziwych przyczyn choroby jest przypisany przebieg terapii. Zapalenie uszu traktowane są z leków przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybiczych efektu. Maszyny do prania wkraplanie pacjent ucha specjalne metody ogrzewania, tabletki i kapsułki są spożywane.

Czy istnieją poważne objawy choroby mogą wyznaczyć specjalistę glikokortykosteroidy zmniejsza zaczerwienienia i obrzęk. Podczas doboru leków i metod wytycznych leczenia jest kolor, konsystencja, zapach wydzielin.

W przypadku nieskuteczności przebiegu leczenia wykazujące otorrhea operacje: wycięcie obszarów problemowych, tympanoplasty. zabieg chirurgiczny prowadzi się również przy usuwaniu guzy, uraz głowy, uszkodzenia słuchu.

Co robi Highlight

W zależności od rodzaju choroby wydzielina z ucha często brązowy, czarny, żółty. Rozważyć swoje możliwości.

Brązowy wydzielina z ucha, często wskazania wycieku lub topnienia siarki woskowiny w uchu. Powodem do niepokoju może być obecność niektórych objawów: obrzęk, zaczerwienienie, ból i strzelanie szumy uszne, utrata słuchu i hipertermii. mogą wskazywać na uszach chorób wywoływanych przez zakażenia.

Żółta wydzielina z ucha sygnał infekcji bakteryjnej. To może powodować przewlekły nieżyt nosa, zapalenie gardła, zapalenie płuc i inne choroby. Jeżeli pacjent jest ból w uszach, podświetlone na żółto, z nieprzyjemnym zapachem w celu uniknięcia negatywnych konsekwencji, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem.

Czarna wydzielina z ucha często występują w wyniku pomnożenia flory grzybów w miejscach zapalenia. Zazwyczaj te patologie są inicjatorami drożdży i pleśni. Czarny płyn uwolniony z uszu jest mieszaniną wydzieliny błony śluzowej i metabolitów roślin grzybów. Jeżeli wpływa na grzyby ucha, pacjenci często cierpią z powodu uczucia bólu, swędzenie w trakcie rozprawy i inne objawy choroby.

Siarka w uchu dziecka

Często mama i tata zauważył, że ich dziecko w przesłuchaniu zgromadzone siarki, który jest brzydki i mogą tworzyć rur. Z pomocą błony bębenkowej jest solidnie zabezpieczony przed wpływami zewnętrznymi. Jednak nadmierna ilość siarki w uszy, a niektóre zmiany w stanie zdrowia rodziców dziecka mogą być powiadamiani:

 • Generowanie siarki zwiększa się znacząco. Może to wskazywać na zatrucie organizmu dziecka.
 • Sucha siarka w uszach dziecka może być objawem chorób skóry.
 • Wydzielina z ucha dziecka ciekłej siarki często wskazują na obecność stanu zapalnego.
 • Siarka czarne uszy dziecko zwykle wskazuje, że narządy słuchu hit brud lub wręcz przeciwnie, to wychodzi z nich.
 • Siarka jest ciemnobrązowy kolor odnosi się do norm wytrzymałościowych, a mianowicie wybór koloru obserwowanego u ludzi, którzy nie mają problemów zdrowotnych.

Każda matka powinna mieć informacje, jak prawidłowo czyścić uszy dziecku z nagromadzenia siarki. To może pomóc zapobiec rozwojowi groźnych chorób i powikłań.

środki zapobiegawcze

Duża liczba chorób faktycznie uniknąć, jeśli śledzenie stanu ich zdrowia i utrzymywać odpowiedni styl życia. Nigdy nie jest zainteresowany, przydział uszach pojawiają się z jakiegokolwiek powodu, należy stosować się do pewnych zasad.

 • Prawidłowo przeprowadzić leczenie słuchu.
 • Nie dopuścić do dostania się do ucha obcych przedmiotów.
 • Nie pływać bez specjalnej nasadki.
 • Po kąpieliska remove wpadły do uszu.
 • Nie stosować pałeczki do uszu.
 • Niezwłocznie zasięgnąć profesjonalnej pomocy, jeśli nie było wydzielina z uszu lub innych objawów niepokoju. On pomoże Ci wybrać leczenie, które w krótkim czasie będzie w stanie przezwyciężyć chorobę.

Ważne w zapobieganiu otorrhea zawiera treści ucho czyste. Nie zaleca się stosowanie wacików, czy grzybica jest odczuwalne wewnątrz ucha, to najlepiej przemyć fragmenty uszu ciepłą wodą z mydłem. Jeśli woda dostanie się do wnętrza ucha, należy natychmiast usunąć.