295 Shares 9356 views

Płyty Decoupage: robi w domu pracy twórczej

Decoupage – nowoczesna technika zdobienia różnych powierzchni, w tym potraw. Jako dekoracje mogą być stosowane różne materiały, lecz niekoniecznie uprzednio poddanego skrawaniu. Może być wzorzyste obrusy, skóry, wycinki, itp Ostatnio bardzo popularne płyty decoupage. Jest to bardzo ciekawy proces, który rozwija osobowość i rozpraszać od monotonii codziennego życia. Sam proces składa się z kilku etapów, z których jesteśmy teraz zapoznać.

Jak zrobić talerze decoupage

Przede wszystkim, niech przygotować wszystko, co niezbędne. Wybierz płytę idziesz nowego wystroju. To może być ze szkła lub porcelany, pożądane jest, aby nie było żadnych rysunków.

Ponadto, musimy serwetkę – jeden z głównych elementów naszej decoupage. Wybierz zdjęcie, które ci się podoba bardziej.

Zakładamy, że dla pewnych celów masz zamiar użyć płytę. Może to będzie powiesić na ścianie, tak figura powinna pasować do wnętrza. A może zdecydowałeś się dać go komuś, wówczas wzór może być wykonane w zależności od wakacji (urodziny, Nowy Rok, itd.). Nawiasem mówiąc, jeśli wziąć wielowarstwową tkankę, a następnie musimy pracować pojedynczą warstwę, ten z obrazka. Nie można używać serwetkę, a piękny wycinek z gazety.

W celu dokonania talerze decoupage potrzebujemy innego kleju PVA, biała farba akrylowa akrylowe farby, pędzel. Wszystko to jest konieczne, z góry do zakupu, a na początku procesu, aby mieć pod ręką. Bez obecności jednego ze składników dzieła nie może zostać zrealizowane, należy zwrócić uwagę na to.

Płytki decoupage: krok po kroku

  1. Weź miskę i dokładnie wymieszać jej odtłuszczenie. Może to być dowolna ciecz, która zawiera alkohol.
  2. Nałożyć równomierną warstwę na przeciwnej stronie płyty kleju PVA i zastosować naszą serwetkę, w zależności od rodzaju wzoru chcesz. Jeżeli wklejenie będzie poddawana tylko część powierzchni płyt, klej nanosi się wyłącznie w niej.
  3. Teraz weź szczotkę i delikatnie przytrzymać na serwetce. Robimy to bardzo ostrożnie, aby nie rozerwać. Zadbaj, że serwetka jest dobrze nasączone klejem był „mokry”.
  4. Usunąć resztki tkaniny, na przykład, za pomocą noża. Poczekaj, aż klej całkowicie wyschnie.
  5. Kontynuować naszą powierzchnię roboczą powinny być pokryte białą farbą akrylową równomiernie donikąd został oświetlony szmatką.
  6. Po wyschnięciu warstwy pokryć cały lakier akrylowy. Decoupage płyty na drugą!

W tym przypadku, pracowaliśmy z odwrotnej powierzchni tacki. I dowiedzieć oglądane, jego powierzchnia powinna być przejrzysta. W przypadku porcelany taka opcja „Nie przejażdżkę.” Płytki Decoupage porcelany w dekorację jego powierzchni wewnętrznej. Ale proces nie różni się od opisanego tuż powyżej. Pamiętaj, że gotowy praca może być używany do dekoracji niczego, jako prezent, ale nie do jedzenia.