815 Shares 2392 views

Dysk jest chroniony przed zapisem. adresowanie

Wielu użytkowników komputerów do czynienia z takim problemem, gdy komputer pisze, że dysk pamięci jest zabezpieczona przed zapisem (czy coś takiego). Zastanów się, dlaczego istnieją takie sytuacje i jakie są opcje z nich.

Niestety, wielu użytkowników (zauważmy, że nie tylko dla początkujących) do czynienia z tego rodzaju problemami. Zdarza się, że karta flash działa, a potem trzeba go w „idealnym” moment włożeniu do komputera i można zobaczyć na „Dysk jest chroniony przed zapisem” wyświetlany jest ekran.   I mimo, że jej nie przekonać (można podłączyć go ponownie lub uruchom ponownie komputer), to jeszcze w żadnym. Ten problem jest tak stary jak świat, a raczej, jak trzymać.

pojawia się pierwsze, przyjrzyjmy się, dlaczego w ogóle może być sytuacja, w której słowa „chronione przez tarczę nagrywania”. W niektórych kij ma mały przełącznik, blokując wejście do nich. Ale pojawia się coraz mniej, i jest mało prawdopodobne, pomożesz tej rady. Ale jeszcze sprawdzić. Drugim powodem może być to, że po zakupie dysku zewnętrznego, nie można go sformatować. Z tego powodu też, że mogą być problemy. Innym powodem pojawienia się takich napisów jako „Dysk jest chroniony przed zapisem”, może być fizyczna wina – być może coś w środku odgrodzone, słaby styk lub utworzonych mikropęknięć. Znacznie rzadziej zdarza się, że kula „poleciał”. Wtedy problem … No, w końcu dotarliśmy do najczęstszych przyczyn. Dla wygody będziemy złożyć go (problem) w osobnym akapicie.

Jeśli ponownie podłącz urządzenie do komputera, a karta flash nagle mówi „Dysk jest chroniony przed zapisem”, to najprawdopodobniej, zostanie „złapany” wirus. Być może ktoś z przyjaciół, którzy niedawno wstrząsnęły film „pomóc” ci z nim, a może komputer jest zainfekowany złośliwym oprogramowaniem. W każdym razie, polecam ponownie przeskanować komputer.

Co zrobić, gdy twój przenośny dysk USB zabezpieczone przed zapisem? Pierwszy z nich, oczywiście – to wszystko jedno, aby sprawdzić, czy nie ma blokady. Obracać kij w dłoniach i sprawdzić, czy jest tam mały przełącznik. Jeśli to nie problem, a następnie przechodzimy do podstawowego rozwiązania problemu.

Staramy się sformatować nasz dysk twardy. To nie działa? To prawda, przez większość czasu, a nie być w stanie sformatować „problem” z kija standardową metodą. Więc zaczynamy „tańczy z tamburyn” naszego „pacjent”. Aby sformatować dysk, który jest zabezpieczona przed zapisem, wymaga pewnego narzędzia, innymi słowy – specjalny program. Gdzie zabrać? Być może, przy zakupie tego urządzenia, kompletne dysk poszedł z nim. Chociaż jest to mało prawdopodobne. Dlatego warto popytać z przyjaciółmi, gdy ktoś z nich już napotkał ten problem i zainstalować się na komputerze takiego oprogramowania. Jednym z takich programów jest, na przykład, HP USB Disk Storage Format Tool. Ale lepiej jest spróbować znaleźć szczególną użyteczność dla konkretnego urządzenia, który jest tworzony przez tego samego producenta, które kierują się lampa błyskowa.
Po zainstalowaniu programu na formacie komputerowym dysku zewnętrznego. Konieczne jest, aby wybrać system plików NTFS.

Jeśli po wszystkie zabiegi wykonywane problem pozostaje nierozwiązany kij, a ty ponownie przeczytać zdanie: „Dysk jest chroniony przed zapisem”, należy pamiętać, że nie ma już gwarancji do niego. Jeżeli termin ten nie straciła ważność, a następnie zabrać je do napędu do naprawy kuponie. A nawet jeśli gwarancja nie jest już ważna, konieczne jest, aby dać kij do naprawy, jest to możliwe w Twoim przypadku jest to konieczne „interwencji chirurgicznej”.