458 Shares 4482 views

Ciasto z żurawiną w wielowarstwie: przepis

Poczekaj na gości i nie wiesz, co gotować szybko? Aby docenić swoje umiejętności kulinarne, przygotuj ciasto z żurawiną w wielowarstwie. To nie potrzeba wiele czasu na przygotowanie i okazuje się bardzo pyszny deser na herbatę.

Pie z żurawiną

Aby przygotować pyszny deser, weź 3 jajka, wymieszaj je trzepaczką i stopniowo wlać 150 g cukru. Następnie wymieszaj mieszalnik, który trzeba mieszać z dużą prędkością, aż zgaśnie gęsta piana. Teraz dodaj 1 łyżkę do masy jajowej. Śmietanę wymieszaj ponownie.

Weź kolejną potrawę, którą wylano 1 łyżka. Mąkę i dodać do niej 1 łyżeczki. Proszek do pieczenia, który można zastąpić sodą, ocetem ociężonym. Sucha mieszanka wymieszać, aw nich dodać mieszaninę jaj, śmietany i cukru.

Wymieszaj wszystkie składniki dokładnie mieszając, aż będzie gładka. Teraz smarować miseczkę oleju wielopłodowego i wlać do niej gotowaną masę. Podczas mieszania ciasta, przygotuj napełnienie.

Weź jagody żurawiny, wypłucz je dobrze i dodaj cukier do smaku. Ostrożnie wymieszaj drewnianą łopatką. Kiedy jagody są dozwolone do soku, położyć je na szczycie ciasta. Ponieważ jest płynny, nie martw się, że borówka zatapia się trochę. Z góry sokiem jagodowym lub gęsto zalać jagody.

Teraz można zamknąć wielowarstwową obudowę i włączyć tryb "Pieczenie". Optymalny czas gotowania wynosi 55-60 minut. Choć ciasto jest już gotowe, możesz skonfigurować ustawienia tabeli. To okazuje się bardzo smaczne ciasto żurawinowe. Przepis jest bardzo prosty i szybki. Dlatego każda gospodyni może ją gotować.

Dodaj jabłka

Ponieważ te owoce są soczyste, należy przygotować ciasto grubsze niż w poprzedniej recepturze. Aby zrobić ciasto z żurawiną i jabłkami w wielowarstwu, weź 100 gr. Masło i cukier. Wymieszaj dokładnie. Wytrzeć olej za pomocą widelca, aby uzyskać jednorodną masę.

Teraz dodaj jedno jajko i 25-30 ml do masła i cukru. Śmietana. Mieszaj masę drewnianą łyżką. W oddzielnym pojemniku wlać 300 g mąki, dodać 1 łyżeczki. Pieczenie w proszku i 50 g cukru. Sucha mieszanka wymieszać i wlać mieszaninę, do której dodaje się jajko. Wymieszaj dokładnie.

W misce wielozadaniowej rozprowadza się ciasto i wykonuje boki. Teraz przygotuj napełnianie. Weź 150 g śmietanowego sera, dodaj jaja do niego, bicz masę. W tym samym pojemniku umieścić 50 g cukru. Znowu wymieszać.

Wytnij dwa jabłka w kostkę. Rozmiesz je w misce wielowarstwowej na przygotowanym ciasto, a następnie zalać żurawiną. Owoców i jagód napełnia się wypełnieniem sera śmietanowego. Z góry można również rozłożyć owoce i jagody.

Umieścić miseczkę w uchwycie wielozawiskowym, przykryć i włożyć do trybu "Pieczenie" przez 60 minut. Kołowrotek z borówką w wieloskładnicy jest gotowy do użycia. Jak widać, w przepisie nie ma nic trudnego. Szybko i łatwo przygotujesz deser.

Ciasto z jagodami na jogurcie

Ten deser jest jak charlotte. Kefir daje uczucie pieczenia i przewiewności. Kawałek z borówką w wielowymiarowej jest przygotowywany szybko i łatwo. Najpierw złapać 2 jajka, 125 g masła, które trzeba ugniatać drewnianą szpatułą, a następnie dodać 1 łyżkę. Cukier. Następnie wlać 1 łyżkę do tego samego pojemnika. Kefir i włóż 1 łyżeczki. Soda. Wymieszaj pokarmy i stopniowo wlać 1 łyżkę. Mąka ciągle mieszając.

Niech ciasto stanie przez 10 minut. Tymczasem przygotuj żurawinę. Umyj, posypaj trochę cukrem (smakuj). Teraz niech wypełnienie wypełnić, a jagody mogą sok. Ciasto wsypuje się do miski. Zanurzyć jagody i zalać sokiem. Zamknij multiwarkę i włącz ją do trybu "Pieczenie". Ciasto powinno być gotowane przez 1 godzinę.

Pie z krukanką na kefir w przygotowanym wieloskórze. Teraz możesz poczekać, aż się ochłodzi, udekorujesz i służysz do stołu. To pyszny deser, który dopiero rozpływa się w ustach.

Prezentacja

Każdy deser musi być w stanie prawidłowo udekorować. Oferujemy kilka możliwości prezentacji. Pierwszym i najprostszym pomysłem jest cukier puder. Tylko do dekoracji jest konieczna, gdy deser całkowicie się ochłodzi. Można posypać ciasto sproszkowanym cukrem przez sito.

Kiedy ciasto jest gotowane, po 30 minutach wyłączyć multiwarkę, zalać jagody i owoce. Następnie włącz je jeszcze przez 30 minut. Potem będą mieli czas piec razem z kołem.

Kiedy deser jest pobierany z wielowarstwu, posyp go żurawiną lub jabłkami. Placek zmieni się w jasne, piękne i pyszne. Do pełnego ukończenia umieścić na deser kilka gałązek mięty, mandarynki lub pomarańczy. Dają deserowi niezwykły smak cytryny.

Wskazówki do gotowania

Kawałek z borowiną w wieprzowinie przygotowywany jest nie tylko ze świeżymi jagodami.

Mogą zostać zastąpione dżemem lub dżemem. Tylko w tym przypadku usunąć z przepisu trochę cukru. W przeciwnym razie deser okaże się zbyt słodki.

Jeśli doda się dużo mąki, ciasto staje się chropowate, a zapadłość zanika. Jabłka i sok jabłkowy w deseru podkreślają tkliwość i miękkość. W ciastku można dodać trochę soku z cytryny. Następnie potrawa okazuje się bardziej ostra.

Jeśli zrobisz wszystko dobrze, przestrzegaj wszystkich wskazówek, otrzymasz bardzo smaczne i pachnące ciasto żurawinowe. Przepis, jak widać, jest bardzo prosty, a ten deser może być gotowany przez wszystkich. Niespodzianka i radość swoich bliskich, znajomych i przyjaciół z nowym, pięknym, pysznym i pachnącym ciastem.