680 Shares 9740 views

Jak nazywa chiński dom i jakie są ich cechy?

Wszyscy ci, którzy udali się do Chin i uczestniczyła w różnych wycieczek po kraju, na proste pytanie, w jaki sposób chiński nazywa domem, jest mało prawdopodobne, aby być w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Powodem jest to, że w Chinach, jak w państwie wieloetnicznym, istnieją różne typy struktur. Są one tworzone zgodnie z tradycją budowania ludzi żyjących w Chinach. Każdy z tych rodzajów nazywa się w sposób szczególny. To w zasadzie zależy od materiału, z którego są one skonstruowane mieszkania lub od terenu, na którym się znajduje. Na przykład, niektóre z tych nazw domów są przeliczane „glina”, „drewniany”, „bambusa”, „łączników”, „ziemisty” i tak dalej. D.

Jak nazywa chiński domu?

1. "Peking Yard". Ten dom jest najbardziej popularny rodzaj chińskiego domu. Jest ono połączone z kilku budynków, które tworzą prostokąt. Fasada każdy z nich patrzy na dziedziniec. Pekin dziedziniec zakwaterowania kilku pokoleń jednej rodziny. Najczęściej składa się z czterech budynków. Ten kompleks apartamentów znajduje się w chińskim jest wymawiane „Siheyuan”, czyli chiński dom. Jak nazwać każdego z czterech pokoi – jest nieznany. są one uznawane we wszystkich źródłach pod tytułem „patio”. Duże głównej sali i życia starszych. Budynek ten stoi po stronie północnej, a jego fasada od strony południowej. Młodzież znajduje się w budynkach bocznych. Według systemu Siheyuan często zbudowany dwór. Zamknięty prostokątny budynek położony w centrum miasta, a wokół niego były pomieszczenia gospodarcze i techniczne.

2. Fanza. To brzmi tak chińskiej nazwy chińskiej domu z cegły i ściany adobe. Ten budynek, co do zasady, jest jednokondygnacyjny i posiada dwuspadowy słomy lub trzciny dachu. Jest w kształcie prostokąta i składa się z dwóch, maksymalnie trzech pokojach. Takie mieszkania zbudowane w Chinach około VII-X wieku.

3. Tulou. Jak nazwać chińską typu dom SERF gliny, chyba każdy wie. Tulou były rozprowadzane w Guangdong i Fujian. Mają kwadratowy lub okrągły kształt. Te struktury są zamknięte na formie
Twierdza. Zostały one zbudowane tak, że mogą się bronić przed wrogami zewnętrznymi. Okrągłe Tulou miała średnicę 70 metrów i więcej. Grubość gładkimi ścianami osiągnęła dwa metry. Zamiast okien zostały wycięte małe wąskie luki.

4. Yaodun. Tzw jaskiń gospodarskich, które zostały wykopane w niewielkich wzniesieniach. Mają ściany, sufit i podłoga są wykonane z ubitej ziemi. To jest do budowy tych domów właściciele mieli tylko priladit drzwi i zrobić małe okna. Takie pit były wygodne zarówno pod względem kosztów jak i pod względem temperatury komfortu było chłodne w lecie jak w tych domach-jaskiniach, w zimie – ciepło. Do ich budowy potrzebne minimum materiałów budowlanych. Sufit w tym domu, oczywiście, była wygięta, gdyż znajdowała się na samym szczycie wzgórza.

5. palach w wodzie lub na stokach pamiętać każdy na wzmiankę o chińskich wsiach, ale nie wszyscy będą mogli sobie przypomnieć dokładnie to, co nazywa się chiński dom tego typu. Diao Tszyao Lou – to właśnie one slozhnoproiznosimoe nazwę. Często są one zbudowane w południowej części kraju.

6. ke yin. Inny widok na dom wschodzie chińskiej prasie. Są to głównie można znaleźć w Yunnan.