472 Shares 8672 views

Siergiej Korolow (akademik): Krótka biografia

Siergiej Pawłowicz Korolow – akademik, którego nazwisko znane jest, co do zasady, wszystkich wykształconych ludzi na planecie. Co jest przyczyną takiej popularności? Co jest w stanie stworzyć to, oczywiście, utalentowaną osobą, która opowiadana historie o nim w ciągu ostatnich kilku dekad?

Podobnie jak wszystkie radzieckich naukowców, uczynił znaczący wkład w rozwój światowej nauki. Ale to nie wszystko. Był pierwszym. Pierwszy z nich, którzy jeszcze udało się podbić kosmos. Oczywiście, po to było i będzie utalentowanych specjalistów, którzy poświęcili i poświęcają swoje prace eksploracji galaktyki. Ale Siergiej Pawłowicz Korolow uważany za pioniera.

Ten człowiek naprawdę można mówić bez końca, za każdym razem, zachwycając się jego talentu, wytrwałości i determinacji.

Rozdział 1. Dzieciństwo i młodość

Sergei Korolyov, którego biografia jest dość nasycony, urodził się w ukraińskim mieście Żytomierz 12 stycznia 1907 r. Jego rodzice rozwiedli się wcześnie, chłopiec nie pamiętał swojego ojca, jak została wychowana w rodzinie matki w pięknym starożytnego miasta. To właśnie tam w 1911 roku, Siergiej zobaczył Utochkina pilot lotu w samolocie. Powiedzieć, że to wydarzenie jest po prostu pod wrażeniem przez niego – to nic nie mówi. Nastolatek przyszedł do nieopisanej rozkoszy.

W 1917 roku, Queens z matką przeniósł się do Odessy do ojczyma. W Południowej Palmyra była wtedy oddział wodnosamolotów. I czysty przypadek przyniósł nastolatek z mechanicznym V. Dolganova, który później zaczął uczyć mu wszystkie szczegóły. Chłopiec spędził całe lato z zespołem, przyczyniając się do przygotowania samolotu do lotu, w bardzo krótkim czasie udało się nieodłączną i niezawodny asystent lokalnych mechaników i pilotów.

Sergeyu Korolevu nie mógł natychmiast otrzymać certyfikat szkół ogólnokształcących, w rezultacie ukończył szkoły budowlanej dwuletnim, gdzie studiował bardzo pilnie. Przez cały studiów Korolev nadal uczestniczyć w życiu gidroaviatsionnogo drużyny. I dla faceta zamknąć swoją sławę jako genialnego inżyniera.

Korolev Siergiej Pawłowicz był członkiem ukraińskiego lotnictwa, szybownictwo wykłady, udział w budowie konstrukcji płatowca słynnego pilota KA Artseulova. Po chwili wszedł do Kijów Instytut Politechniczny, gdzie została uznana za jedną z najlepiej wykształconych studentów futra. Wydział.

W 1926 roku, po dwóch latach studiów w Kijowie, utalentowany młody człowiek został przeniesiony do Moskwy w specjalności aeromechanika (Bauman). W marcu 1927 roku pierwszy szybowiec szkolny Korolev ukończył z wyróżnieniem.

Rozdział 2. Aresztowanie i praca dla KGB

W swojej autobiografii, główny projektant przypomina, że aresztowano go bardzo nagle (stało się to 27 czerwca 1938) pod zarzutem sabotażu. Podobnie jak wielu sławnych ludzi tamtych czasów, był torturowany. Istnieją dowody na to, i to, że złamał obie szczęki.

25 września 1938 naukowiec ujęte w wykazie szczególnych osób wypróbowanych przez Kolegium Wojskowego Sądu Najwyższego ZSRR. Na liście był wymieniony w pierwszej kategorii (wypalania). Jednak Trybunał 27 września 1938 roku skazano go na 10 lat obozu pracy. Kilka lat później wyrok został zmniejszony i został wydany w 1944 roku. W tym czasie był Sergei „Butyrka” w Moskwie, więzienia Novocherkassk i Kołymy, gdzie „wspólną” na kopalni złota.

W Moskwie, przyszły projektant szef wrócił 2 marca 1940 roku, gdzie po zaledwie 4 miesiące po raz drugi został skazany. W więzieniu NKWD CDB-29 brał udział w budowie Pe-2 oraz bombowców Tu-2. Takie talenty spowodowały przeniesienie do innej CB królowej pod numerem fabrycznym samolot 16 w Kazaniu. W 1943 roku został powołany na stanowisko kierownicze w produkcji wyrzutnie rakiet. W lipcu 1944 roku naukowiec został wydany na początku instrukcji osobowych I. V. Stalina.

Rozdział 3. Siergiej Korolow – akademik. prace naukowe

Rozwój w dziedzinie badań przestrzeni kosmicznej zasługują na szczególną uwagę. Tak, ten utalentowany radziecki specjalista brał udział w następujących projektach mających na celu:

  • Rozwój pocisków balistycznych. W 1956 roku pod jego kierunkiem powstała dwustopniowa rakieta balistyczna R-7, to była modyfikacja w Strategicznych Sił Rakietowych ZSRR. W 1957 roku stworzył pierwszą rakietę działa na podstawie stabilnych elementów paliwowych.
  • Stworzenie pierwszego sztucznego satelity naszej planety. SP Korolev opracowano ją na podstawie pocisku bojowego z trzy- i cztero-stopniowym pojazdu. W rezultacie, 4. Październik 1957 satelita Ziemi został uruchomiony.
  • Budowa różnych satelitów i rakiet nośnych na Księżyc. Między innymi udało mu się opracować geofizyczne satelity, bliźniacze satelity „Elektron” i automatyczne stacje na Księżyc.
  • Montaż załogowy statek kosmiczny „Wostok-1”, co pozwoliło na pierwszy na świecie lot człowieka. – Yu A. Gagarina – w niskiej orbicie Ziemi. Podczas tej drugiej królowej otrzymał tytuł Bohatera Pracy Socjalistycznej.

Rozdział 4. Miłość i przestrzeń naukowiec

Pierwszy pocałunek z królową dziewczynę swoich marzeń, na tyle dziwnie, stało się na dachu. Mieszkał w Odessie i zakochał się Ksenia Vincentini długo szukał jej korzyść, a tuż przed wyjazdem do Kijowa Polytechnic Institute zaproponował do niej. Xenia powiedział, że czekać aż Siergiej kończy studia. Okazało się, że była w Charkowie u lekarza, a on był w Kijowie, a następnie w Moskwie. Korolev ciągle starał się osiągnąć porozumienie w sprawie Xenia małżeństwa, wciąż opór przez kilka lat, ale w końcu nadal była jego żona, i Siergiej wziął ulubionym miejscem w Moskwie.

Niestety, wkrótce po tym, że król szybko traci zainteresowanie swoją żoną, i interesuje się innymi kobietami. W rezultacie, podobnie jak w przygodach męża przyniósł kobietę do załamania nerwowego, a ona postanawia go opuścić. Ich córka, Natasha dowiedział się o niewierności „ojciec” w ciągu 12 lat, w wyniku rozłamu między ojcem i córką pozostał w jego życiu.

Okazuje się, że słynny akademik Korolev nigdy nie stać kochającego i troskliwego męża i ojca.

Rozdział 5. męczące wewnętrzna samotność

Druga żona – Nina – nie było łatwo z jego przygodach. Siergiej Pawłowicz nadal znikają wielu wycieczek, cierpiących samotność.

Często odnosi się do żony o poradę na piśmie jej listy, opowiada o swoich trudnościach i doświadczeniach za kwestie wieloletnich w serca i pracy. Ale wkrótce zacznie się niepokoić mu wieczne męki i uznanie, przestaje reagować na nich, a on czuje się jeszcze bardziej samotny.

Rozdział 6. Historia choroby i śmierci

To wszystko wydarzyło się zbyt nagle. Nie był człowiekiem, pracował dla dobra ojczyzny, chwalił swój kraj, gdy go nie było. Nie było uroczyste przemówienia, ani wspaniały pogrzeb, a nawet artykułów na temat „umarł S. P. Korolev -. Akademika z nazwą międzynarodową”

Obywatele ZSRR dowiedział się o incydencie z prasy. 16 stycznia 1966 raport medyczny na temat przyczyny śmierci królowej ukazał się „The Truth” w gazecie. Okazało się, że był chory przez długi czas, i niepokoi go kilka poważnych chorób: odbytnicę Kaposiego, miażdżycowej cardio, stwardnienie tętnic mózgowych i rozedmy płuc. Tylko ten dzień Siergiej Pawłowicz przeprowadzić operację usunięcia guza, ale zmarł z powodu niewydolności serca w prawo na stole operacyjnym, nie odzyskawszy przytomności.