865 Shares 6542 views

Gdzie poszedłem frazę „Chłopaki, Żyjmy razem”?

Wielu zastanawia się, jak poszło frazę „Chłopaki, Żyjmy razem”. Od dawna rejs, ale nie wszyscy pamiętają autora. Podeszła z pisarzem Arkadij Hayt, który stworzył kota Leopold. Pamiętajmy, trochę o życiu tego niezwykłego człowieka.


dzieciństwo

Arkadij Hayt urodził się w stolicy Rosji, 25 grudnia 1938 r. Jego ojciec był inżynierem Iosif Hayt. Wcześniej on i jego żona mieszkała w Odessie, ale na krótko przed narodzinami syna przenieśli się do Moskwy i osiadł w dużym mieszkaniu komunalnym. Od wczesnego dzieciństwa, Arkady był pod opieką wielu ludzi: matek, ojców, braci i sąsiadów. W niepozornym Communal rósł prawdziwy talent – ludzi, którzy w przyszłości napiszę ogromną liczbę tekstów zabawnych, scenariusze przedstawień teatralnych, sceny dla magazynu TV „knota”, program „Baby Monitor” i „Jumble”. Ojciec Arkady lubi żartować, ale jego humor był naprawdę znakomity, choć dość ostre. Zatem, chłopiec od najmłodszych lat rozwijać dobrego smaku, a jego charakter został prześledzić trochę próżność i upór; Te cechy pomogły mu później stać się sławny. Arkady, najmłodsze dziecko w rodzinie, w żaden sposób nie chce być ostatni. Jeśli, na przykład, że raz utracone, a następnie dać sobie solidną obietnicę, że następnym razem nie powtórzy. Ale chłopiec w tym samym czasie było bardzo dobre, a nawet wtedy, jak widać, w każdej kłótni z przyjaciółmi powtórzył: „Chłopaki, Żyjmy razem” Co ciekawe, najbardziej udane potomstwo Arkadiya Hayta stał się popularny nie śmieszne teksty i monologi napisane przez znanych komików i skryptów z kreskówek, „Kot Leopold” i „No, chwileczkę!”.

Współpraca Hite i Reznikov

W 1974 roku stało się do historycznego wydarzenia. Spotkaliśmy Arkadiy Hayt i reżyser Anatolij Reznikov. Ten ostatni został zainspirowany oszałamiający sukces „No, chwileczkę!” I planuje utworzyć kolejną kreskówkę. Miał jakieś pomysły na ten temat, ale on sam nie mógł nic zrobić. Wtedy przyjaciel Reznikov Boris Savelyev (między innymi słynny kompozytor), które znamy dzięki „Baby Monitor”, dał tę znaczącą wizytę. Więc Kot Leopold został stworzony. „Chłopaki, Żyjmy razem!” – wkrótce usłyszał te słowa, miliony dzieci.

Oryginalny pomysł

Reznikov powiedział, że on i Hite wpadł na świetny pomysł – aby uczynić historię, Changeling, która nie jest kot goni myszy, i vice versa. Rzeczywiście, to świetny pomysł. Wkrótce Reznikov odwiedził główny punkt, który był podstawą jego twórczości: w każdym społeczeństwie i w każdej chwili musi być spokój, a każdy musi dążyć w tym kierunku. Autorzy myślałem jak pokazać go na ekranie, a wkrótce postanowił, że kot nie powie: „Chłopaki, Żyjmy razem!” To zdanie jest bardzo prosta, ale ile w niej znaczenia!

ciężka praca

Pierwsza seria zwana „Zemsta Leopold”, a drugi – „Leopolda i złote rybki” i zostały stworzone przez powtórkach. Innymi słowy, wiele małych elementów wycięto i znaków. Następnie rysunki te zostały określone na szybie i powoli je w ruchu, osiągnąć efekt ruchu. Wszystkie te prace zostały zaprojektowane, aby uczyć dzieci dobrych. „Chłopaki, Żyjmy razem” – słychać było z ekranu w każdym odcinku.

cartoon zakaz, wznowienie prac nad nim

W 1976 roku, początkowa seria została wykazana w Arts Council, a następnie w kreskówce by zawetować. W tym czasie, redaktor naczelny komisji był jednym z Żdanow i postanowił: stworzenie może być traktowana jako pacyfista i pro-chiński antyradzieckie. Zastanawiała się, dlaczego kot nie zabijają myszy i postanowił zawrzeć pokój z nimi? To mylić również wyrażenia „Chłopaki, Żyjmy razem”. Jednak w owym czasie pracował już w następnej serii, zatytułowany „Leopold i złote rybki” i jest to nadal dozwolone do końca, a potem jeszcze na antenie telewizji publicznej. Przez 1981, zgromadził wiele listów podziękowania – widzowie byli zachwyceni. A autorzy wrócili do dziecka, rozpoczęto prace nad nową serią.

A dzisiaj, nowoczesne dzieci są szczęśliwe, aby obejrzeć ten komiks. „Chłopaki, Żyjmy razem” – powtarzają po Leopolda, a to nie może nie cieszyć. Dzięki inteligentnym kotem od wczesnego wieku dzieci zaczynają uczyć się jak się zachowywać. Rodzice powinni być zadowoleni, że istnieje taki rysunek, który pomaga dzieciom rozwijać we właściwym kierunku. Ta kreacja nie jest nigdy nie tracą na znaczeniu.