595 Shares 8845 views

Ciasto "Medovik" – klasyczna recepta na gotowanie

Są receptury, które są przekazywane od matki do córki, starannie przepisywane z jednego notatnika do innego. I nie ma w nich tajemnic. Po prostu są one tak udane, że są urzeczywistniane przez więcej niż jedno pokolenie kucharzy. Jednym z nich jest słynny tort "Medovik". Klasyczna recepta tego deseru była kiedyś pomyślana specjalnie dla królewskiej rodziny, a dziś wiadomo, że każdą kochankę. Aromatyczny, łagodny i łatwy do przygotowania – był tylko skazany na sukces.


Jednak dzisiaj, kiedy można kupić gotowy tort "Medovik" w sklepie, klasyczna recepta została zapomniana przez wielu. I to pomimo faktu, że producenci często zamiast tłuściowych margaryny, tłuszczów roślinnych i esencji zamiast masła, skondensowanego mleka i miodu. Ale wystarczy zrobić tylko jeden raz domowy tort z miód, aby trwale porzucić zakupione. Jego aromat i smak nie mogą być porównywane z czymkolwiek.

Ciasto "Medovik": klasyczna recepta, zdjęcie

Przepis, używany nawet na dworze królewskim, wymaga następujących produktów: 2 jajka, 3 łyżki z sosnowym miodem, 1 szklanki z trzcinką cukrową, 100 g masła, 2 łyżeczki do picia Soda i około 3 i pół szklanki mąki, a krem może być użyty, smak: masło, kwaśna śmietana lub krem. Dla rodziny królewskiej serwowane były ciastko z tylko kremem.

Aby przygotować ciasto "Medovik", klasyczna receptura oferuje następującą serię działań. W misce wymieszać masło, pokroić w kawałki, cukier i miód. Włożyć je do łaźni wodnej. Msza, aż stanie się jednorodna, a cukier rozpuszcza się. Może to potrwać około 5-7 minut. Dodać sód, wymieszać i ogrzać jeszcze przez 1 minutę. Zdjąć z ognia i dodać jaja. Pokonaj mszy z trzepaczką. Stopniowo wlać mąkę, aż ciasto pognieści, ale pozostaje trochę lepkie. Ale musisz to zrobić ostrożnie, ponieważ jego nadmiar może sprawiać, że ciasta są sztywne. Całkowicie ochłodzić przez 1-2 godziny. Umieścić ciasto na mielonym stoliku, włożyć do długiej kiełbasy i podzielić na 8-9 sztuk. Przetnij każdą część w cienkie ciasto. Przenieś do blachy do pieczenia przykrytej papierem do pieczenia. Przycinaj krawędzie na talerzu i piec ciasto w piecu przez 5-6 minut, aż zupnie. Aby zapobiec pęknięciu pustych przestrzeni, wstępnie nakłuć je widelcem.

Po ciastach gotowych do ciasta na ciasto "Medovik, klasyczna recepta sugeruje, że przygotowuje się do spożycia mleka, mieszając jedno jajko, łyżkę cukru i mąki i dodając pół szklanki mleka. Przygotuj krem, aż się zagęszczy. Lekko ostudzić, dodaj kilka łyżek masła i potrząśnij wszystko. Można też przygotować krem na olej. Aby to zrobić, bicz 300 g masła, stopniowo dodając puszkę gotowanego skondensowanego mleka. Do kwaśnej śmietany ubij 500 g śmietany i pół szklanki cukru aż do grubości.

Teraz pozostaje tylko połączyć wszystkie składniki ciasta "Medovik". Klasyczna recepta sugeruje, że postępujemy w następujący sposób. Każde ciasto, a także wierzchołki i boki powinny być rozmazane przygotowanym kremem. Pozostałe ozdoby z ciasta zmielają wraz z orzechami i posypują je po bokach ciasta. W razie potrzeby można ozdobić wierzchołek domowymi pszczołami lub tym samym okruchem.