412 Shares 3193 views

Sewilla: atrakcje fascynujące

Jednym z najlepszych miast w słoneczny Hiszpanii jest Sewilla. To południowe miasto jest stolicą Andaluzji – handlowego i przemysłowego regionu z bogatą historią. Według legendy, został założony przez mitologicznego bohatera greckiego – Herkulesa, syna Zeusa. Dziś na obydwu brzegach rzeki Guadalakvir jest około siedemset tysięcy mieszkańców. Miasto podzielone jest przez tętnicę wodną na dwie części – Triana i Sewilla. Część historyczna znajduje się na lewym brzegu, tutaj można zobaczyć główne zabytki Sewilli.


To niesamowite miasto w Sewilli! Jego atrakcje są podbijane przez wszystkich, którzy zdecydowali się na nich patrzeć przynajmniej jednym okiem. Wspaniałe świątynie, majestatyczne pałace, luksusowe rezydencje – wszystko to można zobaczyć przez wiele godzin. Każda mapa Sewilli z zabytkami oferuje zwiedzanie katedry, której budowa trwała całe wieki. Od 1401 do 1519 roku najlepsi mistrzowie w kraju zbudowali budynek o wysokości 116 metrów i długości 76 metrów. Majestatyczne kolumny, wysoka kopuła, fantastycznie bogate wnętrza i zewnętrzne pomieszczenia modlitwy. Tutaj można dotknąć kamiennej trumny Krzysztofa Kolumba, zobaczyć zdjęcia Goi, Velasqueza i wielu innych znanych malarzy hiszpańskich.

Sunny Sewilla, którego atrakcje przyciąga turystów z całego świata, zna niespodzianki. Nie można przegap Wieży Giralda, która jest symbolem miasta. Starożytny minaret przyciąga skomplikowaną formę i imię, co oznacza "przędzenie". Nieopodal tych zabytków znajduje się plac Świętej Miłosierdzia Królów i słynnego Pałacu Alcazar. Kiedyś w tej fantastycznej twierdzy – zbudowanej w arabskim stylu – mieszkał przywódcy moorych, a po ich wydaleniu – chrześcijańscy królowie.

Ten region opowie Ci o życiu, które mieszkało w Hiszpanii. Sewilla, której atrakcje są tak zróżnicowane, zachowane niemal w pierwotnej formie. Złota wieża XIII w. Jest częścią fortyfikacji miejskich, w różnym czasie była również latarnią morską, kaplicą, więzieniem i skarbnicą. Dzisiaj stał się muzeum historii morskiej.

Warto przyjrzeć się giełdzie Lonja, pochodzącej z końca XVI wieku. W połowie XVII w. Były transakcje handlowe. Dziś znajduje się Archiwum Generalne Nowego Świata, które posiada unikatowe dokumenty, mapy i litery z okresu odkrycia Ameryki.

Wspaniała Sewilla! Jego atrakcjami są nie tylko zabytkowe budynki, które mogą wiele powiedzieć o życiu mieszkańców tego żyznego regionu. Gośćmi miasta będą z pewnością przedstawić Plaza de Toro Maestranza – jedno z największych i najbardziej znaczących aren w kraju, gdzie regularnie odbywają się walki byków. To także szmaragdowe parki i altany, niesamowita kuchnia i wesołe tańce. Jest to urocze krajobrazy, sezon plażowy prawie przez cały rok i gościnni ludzie, którzy zawsze uśmiechają się do turystów.

Hiszpański Sewilla, którego atrakcje przyciągają Cię do magicznej atmosfery syntezy świata arabskiego i średniowiecznego romansu, czekają na Ciebie!