676 Shares 5217 views

Co zrobić, jeśli ból ucha?

W tym artykule dowiesz się, co trzeba podjąć działania, jeśli masz ból ucha, co robić najlepiej, a czego nie robić. Te wskazówki pomogą Ci poruszać sytuacji przed przybyciem wykwalifikowanego lekarza i zapewnienie pełnej opieki medycznej.


Więc na początek jest do rozważenia głównych przyczyn bólu w jamie ucha. Aby to zrobić, możemy wymienić główne źródła infekcji i stanów zapalnych, które najczęściej są przyczyną. Najczęściej ból ucha pogarsza po wziąć długi spacer na wietrzny dzień lub są od pewnego czasu w zimnie, w rezultacie prowadzi do nieprzyjemnych doznań. Opóźnienia w takich przypadkach może kosztować dużo, jak tylko znaleźć przyczynę – natychmiast skontaktować się ze szpitala. Więc najczęstszych przyczyn bólu w uchu:

zapalenie

Istnieje możliwość, że to zapalenie ucha środkowego. Gdzie jest stan zapalny, można powiedzieć tylko wykwalifikowanego lekarza. Domu może określić, zapalenia ucha naciskając występ ucha wnęki. Jeśli czujesz ostry ból, to prawdopodobieństwo jest bardzo wysokie. Co zrobić, jeśli ból ucha? Jeśli ból nie jest ostry i dokuczliwy, starają się ułatwić życie samemu. Aby to zrobić dwa razy dziennie zrobić sobie skompresować (worek z solą zwilżoną ciepłą wodą), leżący na nim lub oddanie kawałek waty w uchu. Nie zapomnij, aby utrzymać ciepło ucha.

Jest pożądane, by wziąć antybiotyki, które nie zostały zapisane w szpitalu. Samoleczenie jest lepiej nie angażować się w historii.

Próchnica w zębie

To drugie dlatego, że ból może występować w jamie ucha. Ból jest sprowokowany przez rozwój procesów zapalnych w korzeniach zębów nerwów wokół zęba. Nie należy uruchamiać swoje usta, inaczej te powikłania mogą prowadzić do poważnej choroby. Więc, co zrobić, gdy ból w uchu związane z próchnicą? Jak można prawdopodobnie trzeba skonsultować się ze stomatologiem wyleczyć całkowicie złe zęby. Przed wizytą u lekarza, wziąć analgin, który nieznacznie zmniejszyć ból w uchu. Od prostych, tradycyjnych metod podejścia cebuli lub czosnku, który można zwilżyć kompres i odnoszą się do bolącego zęba lub ucha.

zimno nerwu

Inną przyczyną bólu w uchu, z którym do czynienia nie jest tak trudne. Najczęściej występuje po długie spacery na mrozie. Najpierw głowa ciepłe, ale unikać skrajnych temperatur. W żadnym wypadku nie natychmiast namoczyć wodą po użyciu gorącej wody na zimno. Dokonaj Ciepły okład godzinę po powrocie do ciepłego miejsca. Ten ból jest łatwa do ustalenia, gdyż jest ostry i strzelanie. Występuje nagle i szybko mija. Ale nie lekceważ zimny nerwów, ponieważ może to spowodować rozwój zapalenia i zaburzeń mózgu w dziale ogólnym i ucha, co doprowadzi do poetere słuchu. Jak najszybciej adres do neuropatologa opieki medycznej.

Są to główne przyczyny bólu ucha, te wskazówki pomogą Ci uniknąć silnego bólu iw domu zmniejsza ryzyko zachorowania. Pamiętaj, że w jakiejkolwiek przyczyny bólu nie jest konieczne skontaktuj się jak najszybciej do szpitala.