284 Shares 2732 views

Anuluj kontroli – to jest naprawdę odwołany?

Wspaniała wiadomość dla ogromnej liczby kierowców było zniesienie kontroli w Rosji w grudniu 2012 roku. 03 grudnia premier Dmitrij Miedwiediew podpisał dekret, który zmienił procedurę kontrolną obowiązkowe. Ponadto pojawiają się nowe podmioty w zakresie kontroli pojazdów. Te salony niektórych marek samochodów. Teraz mają możliwość przeprowadzania inspekcji obsługiwanych modeli.


Oczywiście, że nie został odwołany sprawdzanie. Mówiąc o „zniesienie kontroli”, mamy na myśli zmiany w zasadach jej przejście. Najważniejszą z nich – karta w końcu i nieodwołalnie wykluczony z listy dokumentów wymaganych do złożenia do właściwego inspektora podczas skanowania. Nie jest to również teraz potwierdzenie inspekcji mijania. Potrzeba go nosić ze sobą i stale obecny podczas kontroli zostały wcześniej wyłączone z SDA, a teraz uchodzić za dowód przejścia, które ostatecznie zastąpiony przez nowy instrument – karty diagnostycznej.

Ten ostatni jest arkusz papieru ze szczegółową listę wszystkich momentach przeszedł inspekcję. Być w posiadaniu tego dokumentu trwale kierowca nie jest konieczne. Karta diagnostyczna jest wymagane do złożenia do ubezpieczyciela w wydawaniu polityki OC.

Kolejną innowacją – samochód, inspekcja, która jest wymagana dla „avtograzhdanki”, może teraz zostać zbadane przez urzędowe służby w przedsiębiorstwie kupca odpowiednich marek. Jednak w tym Autocenters jeszcze przejść procedurę akredytacji jako operator w oficjalnym organie – Rosyjski Związek Ubezpieczycieli. Poza tym, że nie będą w stanie kontrolować maszyn innych marek. Uważa się, że takie ośrodki nie są zbyt chętni, aby przejść do wprowadzenia nowych usług, z wyjątkiem ze względu na prestiż. Uzyskanie licencji – jest to długi i uciążliwy, do tej samej firmy, sprzedawca może ograniczyć zakres usług inspekcyjnych do klientów starych klientów. Jednak zniesienie kontroli sami operatorzy nie są zarejestrowane w dowolnym miejscu.

W rzeczywistości, stemple kontrolne nie są wydawane przez kilka miesięcy. Teraz oficjalna lista dokumentów, które z pewnością przyniesie kierowcy, składa się z trzech elementów – prawo jazdy, zaświadczenie o rejestracji w samochodzie i polityki OC. Ostatnim wprowadzone informacje o kierowcy lub polityki mogą być wydawane bez limitu krąg osób, które mogą kontrolować ten samochód. „OC” i zaświadczenie o przejściu kontroli.

Tak więc, trzeba teraz być sprawdzane przed uzyskaniem jakiejkolwiek rozszerzenie CTP (maszyny trzy-siedem lat „wiek” – zaledwie dwa lata starszy – rocznie).

Ta innowacja będzie ułatwienie życia dla milionów kierowców. Wcześniej zakupiony polityka OC nie mógł później niż sześć miesięcy przed upływem terminu poprzedniego działania inspekcji. I wielu kierowców musiał przejść dwa razy w roku, w czasie, aby przedłużyć „avtograzhdanki”. Teraz zniesienie kontroli, obowiązkowe dla sześciu miesięcy lub więcej, aby uzyskać politykę, rozwiązać wiele problemów. Zgodnie z nowymi przepisami do wystawienia obowiązkowego OC ubezpieczenie silnika może być każdy dzień w okresie ważności MOT.

Ponadto, nie można jednak cieszyć jak zniesienie obowiązkowych procedur kontrolnych dotyczących sprzedaży samochodów. Poprawka, karta diagnostyczna jest ważne do daty określonej w nim niezależnie od zmiany własności.
Na początku ubiegłego roku był dotkliwy brak kupony, które stanowi, że po prostu nie mają czasu, aby wpisać w odpowiedniej ilości. Tysiące kierowców nie były w stanie przejść inspekcję i zostali zmuszeni do przeniesienia się do transportu publicznego. Od tego problemu jest również rozwiązany przez wprowadzenie kart diagnostycznych.
Oczekuje się, że koszty kontroli nieznacznie spadać z powodu spadku popytu. Ale eksperci unikając dokładnych prognoz – ponieważ operatorzy poniesione koszty zakupu form kontroli, które są obecnie pozostały nieodebrane.