888 Shares 1619 views

Jak nauczyć dziecko mówić?

Jak nauczyć dziecko mówić? Człowiek jest istotą biologiczną i społeczną, a także nauczyć się mówić, mógł tylko komunikować się z innymi ludźmi, zwłaszcza z rodzicami.


Od urodzenia dziecko słyszy mowy ludzkiej i nauczyć się wykorzystywać dźwięki do komunikowania się. Przez sześć miesięcy dziecko zaczyna gaworzyć. W tym okresie można zacząć uczyć dziecko do słuchania. Jest to konieczne, aby przygotować się do słuchania fragment muzyczny tale przez dziesięć minut, co musi być powtórzony kilka razy, korzystnie w tym samym czasie.

Stopniowo dziecko zacznie rozpoznawać znajome dźwięki i korzystać z nich, ale w ciągu dwóch miesięcy, zaczyna się powtarzać pewnych słów. Długość fragmentu potrzeby stopniowego zwiększania się. Przez cały rok z dzieckiem już może naśladować odgłosy samochodu, samolotu, pies, założył niewielką słownictwo.

Jak nauczyć dziecko mówić w okresie od jednego roku do półtora roku? Ważne jest, aby nie mówić językiem i nazw obiektów i zjawisk dziecięcych prawidłowo, na przykład, nie mów „mniam-mniam” i „jeść”. Konieczne jest, aby nauczyć dziecko mówić prostych wyrażeń, składający się z rzeczownika i przymiotnika lub rzeczownika i czasownika. Stale wprowadzać nowe słowa i należy je powtórzyć kilka razy, że dziecko jest lepiej zapamiętane. Gdy dziecko ma stały się nowego słowa lub pojęcia, zaczyna rozszerzać swoją wiedzę na ten temat, porównując ją z innymi przez kształtu, koloru, właściwości, wielkości. Edukacja najlepiej jest przyjąć postać gier.

Jak nauczyć dziecko mówić na etapie pół do trzech lat? W tym czasie słownictwo dziecka zawiera około 100 słów. Jeśli dziecko przez długi czas nazywany słowo niewłaściwe lub mylące litery powinny odnosić się do logopedy. Niektóre dzieci mają trudności ze względu na syczenie i Świst. Wynika to z faktu, że dziecko nie jest w posiadaniu aparatu wokalnego, a zatem nie można wymawiać słowa poprawnie. Jeśli dziecko nie będzie w stanie pokonać tę trudność w tym okresie, po trzech latach wad mowy być skorygowana przy pomocy logopedy.

Jak nauczyć dziecko mówić po trzech latach? W tym okresie dziecko zaczyna mówić sensownych wyrażeń i muszą komunikować się z dorosłymi i rówieśnikami. Ale, niestety, to komunikacja jest czasem zastąpiony przez TV. Przeglądaj transmisja może dochodzić do 4-6 godzin dziennie, podczas gdy komunikacja na żywo z rodziców wynosi średnio 15 minut. To może prowadzić do opóźnionego mowy u dzieci. Mowy, że dziecko słyszy z ekranu telewizora, nie wpływa na niego i jest postrzegana jako tło.

Pewne trudności u dzieci często prowadzi do opanowania dźwięku R. Jak nauczyć dziecko mówić P? Kiedy mały człowiek osiągnie wiek czterech lat, a wraz z tym trudnym dźwięku nadal występują problemy, można skorzystać ze specjalnych ćwiczeń. Rodzaj gimnastyki, w tym przypadku, artykulacja, które mają być wykonywane podczas siedzenia, bo to jest w tej pozycji, dłonie i stopy dziecka znajdują się w położeniu spoczynkowym, proste plecy, ciało, ponieważ nie ma na ogół mocno.

Przed dziecka i dorosłego należy umieścić lustro z dzieckiem mogła dobrze widzieć swoją twarz i twarz osoby dorosłej. W ten sposób będzie on sam być w stanie monitorować poprawność ćwiczeń. Można również użyć małe lusterko, trzymając go w ręku, ale potem dorosła powinna być odwrotna.

Naucz swoje dziecko do powiedzenia na literę P nie jest trudne, ale praca jest dość pracochłonne i wymaga szczególnej uwagi i regularności wykonywania wszystkich ćwiczeń. Wiele osób wie, jak uczyć dziecko mówienia P – posiada zestaw specjalnych ćwiczeń. Są proste i przyjemne, mają oryginalne nazwy i jak dzieci, ponieważ mogą one wykonać w zabawny zabawny sposób.

Ćwiczenia „Sail”, na przykład, jest wykonywana na rzecz rozwoju rozciągnięciu więzadła gnykowej oraz wpajać zdolność do zwiotczenia mięśni, kiedy język jest podniesiony. Usta otwarte, jak to możliwe szersze, z czubkiem języka, zbyt szeroki, konieczne jest, aby umieścić na stłuczki górnych przednich zębów, zginać język iz powrotem wcisnąć krawędzie boczne języka do górnych zębów trzonowych. Więc trzeba wytrzymać licząc do dziesięciu. Pokaż język żagiel wystarczająco dwa lub trzy razy.

Są to ćwiczenia aktywujące końcu języka ( „Ugryź się w język”), na odcinku gnykowej jastrychu ( „Koń”) i wielu innych, pozwalając, aby nauczyć dziecko mówić literą R.

Ćwiczenia z pewnością przyniesie dobre rezultaty, zakładka będzie wolny, a następnie możemy próbować mówić złożony dźwięk …