696 Shares 7455 views

Denis Boytsov jest utalentowanym bokserem wagi ciężkiej

Denis Boytsov (zdjęcie jest podany w tym artykule) jest słynnym rosyjskim bokserem wagi ciężkiej. Był mistrzem w wersjach WBA, WBO i WBC. Gazety niemieckie dały Boytsovowi pseudonim rosyjskiego Tysona. W artykule zaprezentujemy krótką biografię sportowca.


Znajomość boksu

Denis Boytsov urodził się w 1986 roku w mieście Orel. Jego ojciec zabrał chłopca do boksera, kiedy miał zaledwie pięć lat. Niezbędne wyniki Denis osiągnął w młodym wieku. W 2002 roku wziął złoto w Kecskemet. Dwa lata później młody mężczyzna wygrał Puchar Świata w Korei Południowej. W sumie sportowiec odbył 130 walk w amatorach, z czego 115 wygrało.

Kariera zawodowa

W 2004 roku Denis Boytsov zaczął współpracę z niemieckim trenerem Fritzem Zdunekem. Współpraca trwała pięć lat. W następnych latach sportowiec przygotował Arthur Grigoryan.

Pierwsze walki w profesjonalnym pierścień były łatwe dla Denisa. W pierwszej rundzie wysłał swoich przeciwników do nokautu. Dopiero w 2006 roku Boytsov spotkał się z godnym przeciwnikiem. Zostali brazylijskim Edsonem Cesar Antonio. Bohater tego artykułu wygrał go na punkty. W tym samym roku Denis został mistrzem świata (wersja WBC).

Kolejny genialny zwycięstwo Boytsov wygrał w kwietniu 2008 roku. Sportowiec pokonał Roberta Hawkinsa. Na początku 2009 roku Denis Boytsov zapukał do Carlos Garcia i wygrał tytuł WBA. Kilka miesięcy później sportowiec spotkał się z doświadczonym ukraińskim Taras Bidenko. Ten ostatni posiadał dużą szybkość i doskonałe refleksy. Niemniej jednak Boytsov posłał go do nokautu.

Urazy i pierwsza porażka

W styczniu 2010 r. Sportowiec pokonał Kevina Monti. Zwycięstwo dotarło do Denisa: raniąc pędzel i zmuszony był przez kilka miesięcy do boksowania. Urazy były odczuwalne po zwycięstwie nad Mike Sheppard. Boytsov znów musiał zerwać.

W przyszłości dzięki Denisowi były wspaniałe zwycięstwa nad Darnellem Wilsonem i Matthew Greerem. A po tym, że bokser musiał zrezygnować z walk z Tyson Fury i Constantine Eireh z powodu urazów i chorób. Denis Boytsov zdobył formę dopiero na początku 2013 roku i wygrał dwie walki: z Alexander Nesterenko i Samir Kurtigic. Jesienią musiał zrezygnować z zaplanowanych bitew z Alexem Leapai, Travisem Walkerem i Derekem Chisorą. W listopadzie 2013 r. Boytsov poniósł pierwszy w swojej karierze zawodowej porażkę z Alex Leapai.

Ostatnia bitwa o Denis miała miejsce w marcu 2015 roku. Sportowiec pokonał Brazylijczyka Ireneu Beato Costa przez dziesięć rund.

Dziś

W maju 2015 roku Denis Boytsov, którego biografia jest przedstawiona powyżej, był hospitalizowany. W berlińskim metrze znaleziono młodego człowieka z urazami głowy. Ze względu na obrzęk mózgu sportowca wprowadzono do sztucznej śpiączki. Później został wyciągnięty z tego i wysłany do rehabilitacji. Wszystkie wydatki na leczenie Boytsova zostały podjęte przez Ramzana Kadyrova i Akhmat Promotion.

W związku z incydentem prokuratura w Berlinie otworzyła sprawę karną, podejrzewając, że bokser został zaatakowany. Ale wtedy zostało zamknięte z powodu braku corpus delicti.

Walki wciąż sięgają po konsekwencje wynikającej z tego szkody. Według Olgi Litvinova (żona Denisa) podczas rehabilitacji sportowca są pozytywne zmiany.