680 Shares 4981 views

Co oznacza termin „róg”?

Można usłyszeć wyrażenie „rogacz” w wielu filmach, czasopismach kobiecych i forach. Po przeczytaniu go, stowarzyszenie występuje niezwłocznie do zdrady jednego małżonka do drugiego. W tym przypadku, większość z nich na rogach jest to związane z płcią męską. Warto zauważyć, że te mężowie są nazywane „rogacz” rogów i sami nie nabył tylko werbalne, ale także bardzo realne postaci. Na przykład ludzie, którzy są ofiarami niewierności żony, może często wskazywać na imprezy, podając mu poroże pamiątkami. Ale jest to banalne wyrażenie? Skąd to się bierze? A jest jakaś inna interpretacja?


Jako wyraz: trochę historii

Mimo swojej popularności, zwłaszcza wśród płci pięknej, wyrażenie „rogacz” Ma dość stare pochodzenie. Jednocześnie jest on znany niemal na całym świecie. Spory o autentycznym daty jej wystąpienia trwają w naszych czasach. Na przykład, niektórzy uczestnicy jak gorącej dyskusji okazało się, że wyrażenie przyszedł w czasach Wikingów.

Uważa się, że w administracji współmałżonkami w stanie wojny lub w morskiego rejsu żoną przygotowali specjalny rytuał, stawiając na swoim kasku, wyposażona po obu stronach rogów zwierząt.

Zakaz wsparciu żony

Inni z rywalizujących odpowiedzieć na pytanie: „W przypadku, gdy termin” rogacz „pochodzi?” – nieco inna wersja. Ich zdaniem, pojęcie doszła do nas z odległej 1472. To było wtedy, że dekret został wydany zabraniając ludziom być w wojsku lub w walce, wraz z żonami. Według tego samego dekretu, narusza ten wymóg mężczyzn jako kara musiała nosić specjalne nakrycia głowy z rogami do końca swoich dni. Więc wszystko wokół może dowiedzieć się o ludziach, którzy złamali prawo.

Rodzaj przejaw łaski władcy

Wyrażenie „rogów pociągu do męża:” Zgodnie z trzecim pojawił okresie panowania słynnego cesarza bizantyjskiego Komnina Andronika. Według nich, władca ten lubił znaleźć ukojenie w towarzystwie żon cudzych. Był bardzo kochający i prowadził życie rozwiązłe. Tak więc mężowie, którzy zmienili swoje żony, dopuszcza się swobodnie polować w swoich dominiów i obdarzone specjalnymi mocami.

Z kolei złudzeniu człowiek, którego żonie gubernatora, otrzymał jako dar poroża. Są one czymś, i były one dołączone do bramy swojego domu, w celu potwierdzenia lokalizacji cesarza do jego osoby. Nawiasem mówiąc, mężowie są żartobliwie nazywany „rogacz”. Dlatego „rogacz” jest bezpośrednio skorelowany z rzeczywistą zdradę męża i oszustwo.

Porównanie oszukani męża ze zwierzętami

Nieco później, wyrażenie to nabrało nowego znaczenia. W tym przypadku, oszukać męża została porównana z głupich bydła lub zwierząt z rogów, ponieważ najczęściej jest to najnowsza dowiedział się o niewierności żony. To także ludzie postanowili powiedzieć, że są one prawdopodobne, aby zauważyć jak rosną rogi na czole, zamiast zwrócić uwagę na jego niewiernej żony. Z tego samego powodu idiom „rogacza” odnosi się do płci żeńskiej lub męskiej nieścisłości.

Wyrażenie ma starożytne korzenie

Niektórzy uważają, że wyrażenie przyszedł do nas z odległej starożytności. Na przykład, takie założenie jest wyrażona w jego pracy „na kolanach bogów: Początki europejskiej myśli o duszy, umysłu, ciała, czasu, a losy świata” Onians R. Explorer w wersji związanej z mistyczną siłą, że kiedyś nadana rogów Greków. Na przykład, obiekty te były wykorzystywane jako rodzaj atrybutu natomiast zwierząt na ołtarzu ofiary.

Później, rogi były na zdjęciu na ołtarzach i świętych miejsc. Nazywano ich „rogi konsekracji” i wyświetla boskie powiązanie ofiary ze zwierząt, przez podnositelem i twórca wszystkich istot lądowych. Jeszcze później, róg stał się synonimem męskości. A wyrażenie „być zajebiście” dla męskiego pożądania i kochającego pragnieniem znalezienia przyjemności seksualnych z wieloma kobietami. Jeszcze później przyszedł nasz osławiony „rogacz”. Poszło z trudno powiedzieć. Ale wersje, jak powiedzieliśmy, wystarczy. Tak więc możliwe jest, aby wyciągnąć pewne wnioski.

Średniowieczna poezja „rogaty człowiek”

Przypomnijmy, że róg był często erotyczny lub insynuacje seksualne. To dowód można znaleźć w poezji średniowiecznej. Zdaniem ekspertów, jest szczególnie znany poezji jest jak porównywanie XIII wieku. Najczęściej, to mówi nam, że ludzie są oszukiwani na czole rośnie prawdziwy róg.

Na podstawie tych przekonań w Europie i mody do dekoracji mężczyzn łbem oszukani duże i rozgałęziające poroża. I tam tworzą słowo korona „rogacz”. Tak dookoła możemy zrozumieć, jak to jest przyznawany taki „rogacz” żonę.

Rogi w przyrodzie i ich wartość

Co ciekawe, same rogi w naturze i mają konotacje seksualne. A chodzi o to, że ich zwierzęta są często wykorzystywane w walce o samice. Służą one także jako wskaźnik rangi, który odbywa się mężczyzna w opakowaniu. Na przykład, im większa jego rogi, tym bardziej solidne i ważniejszy niż jego pracy. Horn również często wykorzystywane przez mężczyzn podczas kopulacji i pre wesołości. Na przykład, mężczyźni z ich końcach delikatnie pocierając boki swoich partnerów.

Dlaczego poroże?

Najczęściej, kiedy „rogacz” słowo jest skojarzenie z poroża. Uważa się, że każdego roku zwierzę rozładowuje swoje rogi. W tym samym czasie, aż do pełnej dojrzałości nowy, traci wszelkie zainteresowanie płci przeciwnej i nie chcą do kopulacji.

Nadanie oszukani mąż rogów, sąsiadów i przyjaciół nie tylko chciał, aby poinformować go o niewierność żony. Z tego gestu, starali się zachęcić męża zaproponować mu ideę jego niewykorzystanych mocy seksualnej i atrakcyjności.

Ponadto, poroża są jego duma i godność. Dlatego zmiana do męża, żony i nawet poniżające obrażanie jego cześć. Dlatego też, gdy niektórzy władcy i wpływowy człowiek chciał upokorzyć niegodną wierzą człowieka, jak kpina dał mu rogi.

Gdzie poszedł frazę „rogacz”?

W niektórych kulturach, rogi były związane z grzechem. Z tego powodu wielu ludzi twierdzą, że za takie grzechy na głowie źli ludzie rosną rogi. Czasami grzech oznaczało zdradę żony, ubrany natury seksualnej.

Wiele narodów róg związane z płodnością. Dlatego nosi rogi dowód męskiej płodności. Było pozazdroszczenia mąż i ojciec. Małżeństwo z nim może mieć kilka dzieci.

W skrócie, wyrażenie przychodzi do nas z odległej przeszłości. Polega ona aluzję seksualną zdrady męża. Jednocześnie, pomimo różnic w interpretacji niektórych ludzi, obecność rogów u mężczyzn mówił o jego nieuwagi, aby jego kobieta.