592 Shares 4409 views

Propolis: właściwości lecznicze produktu

Pszczoły produkują produkty lecznicze z roślin, przetwarzają surowce. Produkują unikalny produkt propolisu roślinnego i zwierzęcego, którego właściwości lecznicze są nieocenione w walce z wieloma chorobami. Chodzi o niego, który zostanie omówiony w tym artykule.


Co to jest?

Propolis – klej z pszczół, otrzymany z żywicy zebranej z drzew, przetwarzany przez tajemnice trawienne. W tajemnicach są enzymy, które uwalniają się od żywicowych substancji leczniczych – flawonów, flawonoidów, olejków eterycznych, kwasów organicznych i innych. Produkt otrzymany na wylocie zawiera ponad 130 minerałów i pierwiastków śladowych. Naukowcy nazywają bee klej naturalnym antybiotykiem, który działa na wiele rodzajów drobnoustrojów. Pszczoły używają propolisu w celu wzmocnienia pokrzywki, pokrywania otworów i pęknięć, a także do dezynfekcji plastrów miodu, pokrzyw.

Propolis: właściwości lecznicze

Oto tylko niektóre właściwości, które ten cud posiada:

 • Aktywuje system immunologiczny;
 • Przyspiesza metabolizm;
 • Ma działanie przeciwzapalne i gojenie ran;
 • Aktywuje gruczołę grasic;
 • Pomaga w walce z trądzikiem i opryszczkami;
 • Poprawia stan psychiczny i fizyczny pacjentów;
 • Korzystny wpływ na narządy układu moczowo-płciowego;
 • Pomaga w obniżaniu poziomu cholesterolu;
 • Leczy naruszenia lokalnego obiegu.

Zwykle lek jest dobrze tolerowany, ale w celu wykrycia indywidualnej nietolerancji, maść na bazie propolisu nakłada się na miejsce kolanka lub do wewnętrznej strony przedramienia. Jeśli nie ma reakcji, można użyć propolisu, którego właściwości lecznicze są tak zróżnicowane, że można je stosować w leczeniu różnych chorób.

Nieocenioną jakością kleju pszczelego jest jego zdolność do zachowania właściwości po obróbce cieplnej. Opracowane preparaty mogą być przechowywane przez kilka lat. Ogólnie rzecz biorąc, propolis może być stosowany w swojej naturalnej formie i jako nalewka na alkohol.

Leczenie wrzodów z propolisem

Wrzody żołądka często powodują bakterie. Aby wyleczyć wrzód, musisz zniszczyć zakażenie i przywrócić błonę śluzową. Co sprawia, że unikalny propolis z jego żywic, olejków eterycznych i tanin. Poniżej znajduje się przepis na przygotowanie nalewek do leczenia wrzodów.

 1. Stały proszek jest zmielony (wystarczy 40 g).
 2. Wlać 100 ml alkoholu.
 3. Potrząsnąć przez 20 minut.
 4. Nalegaj w ciemno suchym miejscu przez 3 dni.
 5. Powtarzane wstrząśnięte i ochłodzone w lodówce.
 6. Filtr przez kilka warstw siatki.

20 kropli nalewki tak przygotowanej należy dodawać codziennie przez 3 tygodnie do herbaty 1 godzinę przed posiłkiem trzy razy na dobę. Drugi kurs odbywa się 2 tygodnie po pierwszym.

Do zabiegu potrzebna jest nalewka propolisowa. Odpowiedź pacjenta po zastosowaniu 2 kursów jest pozytywna: stan zdrowia poprawił się, ból zniknął, kałamarz został skorygowany. Nalewka traktuje również zapalenie błony śluzowej żołądka, niedobory odporności, kaszel (nalewka ociekająca cukrem rafinowanym zamiast cukierków), wypadanie włosów, choroby skóry i ginekologii.

W przypadku kaszlu i dławicy działa naturalny propolis. Jego właściwości lecznicze pozwalają zneutralizować bakterie w ciągu kilku dni, nie dopuścić do zapadnięcia się procesu zapalnego w oskrzelach. Bee kleje pomaga w wielu chorobach, ale samoleczenie jest niebezpieczne, więc nie jest na miejscu, aby zwrócić się do lekarza specjalisty o radę.