697 Shares 3605 views

Opodatkowaniu nieruchomości w Rosji: pojęcie statusu prawnego. Które grupy były częścią grupy podatkowej płatnych?

Dodatnie nieruchomości – nieruchomości są opodatkowane (podatek) stan. W naszym kraju, nierówność prawny trwał aż do końca XIX wieku. Niektóre podatki zapłacić i inni byli zwolnieni z nich. O co dokładnie grupa osób wchodzących w skład majątku podatnika zostaną omówione w tym artykule.


pojęcie

Klasa – grupa ludzi, których członkowie różnią się statusem prawnym. Z reguły jest ona ustalana przez prawo. Osiedla znajdują się tylko w stanach pre-kapitalistycznych. W przeciwieństwie do klas klas, które stanowi status prawny, który jest dziedziczony. Osoba nie może przejść z jednego do drugiego. Stan ten wyraźnie oglądania przez normy prawne, jak w ratowaniu sytuacji prawnej, to czuje się bezpieczny. Dlatego system klasy występuje tylko w nieruchomości, przedstawiciel monarchii w państwach feudalnych, i zrywa z pojawieniem się kapitalizmu.

Monarch (cesarz, król, sułtan, i tak dalej. D.) stoi na czele państwa, tylko dlatego, że pochodzi z rodziny szlacheckiej. Od jego osobiste cechy i umiejętności nie zależą. W związku z tym, że przejście z jednej klasy do drugiej zawsze jest postrzegana negatywnie: to wszystko widział zagrożenie istniejącego systemu. Elite starał się utrzymać swoją pozycję wszędzie i przez cały czas. Przejście z systemu nieruchomości w klasie zawsze towarzyszą wybuchy społeczne, wojny domowej, rewolucji.

Rodzaje osiedli w Rosji

Integralność państwa rosyjskiego i autorytetu monarchii zależała od zachowania systemu kastowego. Ogólnie można je podzielić na dwie duże grupy: z opodatkowania nieruchomości i uprzywilejowanych. Pierwszy nazywa się „czarna”, drugi – „białe”. Na przykład, „biały osada” – wieś, uwalnia się od podatków; „Chłopi Chernososhennye” – rolnicy, do płacenia podatków, itd ..

Konwersja Petra Velikogo

pojawia się tylko pod Piotra Wielkiego. pojęcie „nieruchomości do opodatkowania” Przed tym wszystkim, którzy musieli płacić podatki, zwany „podatek”. Piotr został po raz pierwszy użyty przez system podatkowy w Rosji, która istnieje do dziś: wprowadził pogłówne. Przed nim, nikt kopiowane populacji. Nawet elita nie miał pojęcia, jak wiele osób w państwie. Podatku została ustalona na dużej wsi, miejscowości, wsi, i tak dalej. D. System ten był bardzo neeffekivna i niesprawiedliwe. Peter równych praw w swoich klasach. Teraz wszyscy powinni płacić taką samą podatku, który zostanie ustawiony stan.

Przed rozpoczęciem badania zostały przeprowadzone reformy – spis ludności. z listy dokumentów są nazywane „listy kontrolne”. Określenie „bajka” najlepiej nadaje się do tego dokumentu, jak sprawdzić dokładność informacji nie było możliwe. Nawiasem mówiąc, w naszych czasach, po spisie znaleźć różne „Pokemon”, „Teletubisie”, „Jedi” i innych narodowości, które nie istnieją w klasyfikacjach.

Opodatkowaniu nieruchomości Rosja

Na osiedlach podatkowych płatnych należała do całej masy mieszkańców wsi, handlowców, pracowników sklepowych. Zostały one przypisane do tych, którzy przegapili badania i nie zostały uwzględnione w „listach wersji” jak i uciekinierów. Istnieje również płacących podatek zrównany:

  • Podrzutki;
  • ludzie, którzy nie pamiętają ich pokrewieństwo;
  • nieślubne dzieci, pomimo statusu prawnego matki.

Każda z klas podzielonych na kategorie i grupy. Na przykład, kiedy Piotr kupcy zaczęli dzielić się gildii. Pierwszy składał się z „wybitnych sprzedawców, którzy mają duży obrót”, a także farmaceutów, lekarzy, lekarza. Nie można wyróżnić jako odrębnej klasy kupca, ponieważ status prawny określa urodzenia zamiast okupacji. Drugi kupcy gildia leczyć drobne Masters małych przedsiębiorców, a także „wszystkie podłe ludzi znaleźć w zatrudnianiu, w czarnym pracy i tym podobne.” Kupcy nie płacić pogłówne. Stan zabrał ze sobą opłatę za „wejście” do gildii. Jest to podobne do aktualnej licencji: płacisz pieniądze – masz prawo do podejmowania określonych działań.

Źródła Nie na darmo nazywa Niektórzy handlowcy „podłe ludzi.” Utworzone luki w prawie, niektóre z nich nie są zaangażowani w handlu, a to irytowało rząd. Z nich nie można było nałożyć pogłówne lub przenieść U. feudalny system kastowy w innej klasie.

odpowiedzialność zbiorowa

Stowarzyszenie ściśle monitorowani tak, że ludzie nie mogą oszukać stan w chwili zarejestrowanych samców opowieści. Pogłówne nie oznacza, że każdy obywatel ma obowiązek przyjść do organów podatkowych i płacić za siebie. Do budowy takiego systemu wymaga dużo pieniędzy i dużo czasu. Państwowa łatwiejsze: jest on wpisany na listę osób zarejestrowanych males „opowieści” przyznawane są podstawową podatku od płacenia podatku klas, w zależności od liczby ludności płacenia podatku i Bill całego społeczeństwa. To się nazywa wzajemna gwarancja. Jeśli ktoś zdecyduje się oszukać państwo – za to zapłacić innych mieszkańców. System ten przypomina nowoczesne narzędzia części wspólnych budynków mieszkalnych: całkowity dług podzieloną przez wszystkich mieszkańców.

Opodatkowaniu nieruchomości z 19 wieku: kryzys od kolejności urodzenia

System klasa sama w sobie staje się przestarzałe w okresie rozwoju kapitalistycznego. Znamiennym przykładem kryzysu opisaną przez A. P. Chehov w „Wiśniowym sadzie”. Byli rolnicy i kupcy mieli ogromny status finansowy, ale były ograniczone w swoich prawach, a pół-ubogie szlachta mieli przywileje prawne do nich. W Rosji, kryzys jest najbardziej dotkliwy od połowy XIX do początku XX wieku. Jednak do 1918 roku kraj ma kodeks praw cesarstwa rosyjskiego, który utrzymuje system klasy.

15 maja 1883 cesarz Aleksander III anuluje manifest pogłówne. Rosja – jedyny kraj europejski, który uwolnił swoich obywateli z podatków osobistych. Więc to jest absolutnie źle powiedzieć, że „leczenie królewskiej” wypchnięte z nieszczęsnych poddanych „cały sok” przed rewolucjach XX wieku.