637 Shares 5663 views

Kamennoostrovsky teatr. Bolszoj Teatr Dramatyczny. GA BDT

Kamennoostrovsky Teatr, który od 2005 roku jest drugim lub mała scena słynnego Bolszoj Teatru Dramatycznego, jedyny drewniany teatr w Rosji. Jeden z najstarszych teatrów w ZSRR, który został otwarty w 1919 roku, produkcji „Don Carlosa” Schillera, długi czas potrzebny na drugim miejscu. Ale okazało się, że dar króla. Ponieważ, po pierwsze, teatr został zbudowany na bezpośredni rozkaz Mikołaja I, a po drugie, Kamennoostrovsky teatr stał się zabytkiem architektury rosyjskiego klasycyzmu, z jego piękną modelu.

nowy etap

Praca w tej starożytnej świątyni sztuki jest drogie. W skrócie, nowa scena nie może być bardziej godne dopasowanie do scenografii w BDT, teatru, znany jako skrót świata. Ale dla theatergoers pożądane wizytę w nowej sceny cofnął się przez 7 lat. Dopiero w 2012 otwarto małą scenę BDT słynny play „Karczmarz” Karlo Goldoni. Radzieckie telewidzowie został bardzo zaznajomieni z tej gry jest wspaniały teatralny para A. Wicklund i M. Nazvanova. Na drugim etapie wszystkie były główne produkcje, jak budynek na Fontanka został zamknięty do naprawy.

teatr letni

Co to jest teatr Kamennoostrovsky? Projekt jest teatr letni dla arystokracji, polubił wyspie do podmiejskich osiedli, to powstała w 1826 roku. Było to ułatwione przez fakt, że głównym opera i balet scena na placu Teatralnym został zamknięty przez długi aktualizacji. Konkretny decyzja o budowie budynku na kamiennej wyspie dyrekcji teatrów cesarskich został przyjęty w 1827 roku. Istnieje legenda, że budynek został wzniesiony w 40 dni. W tym czasie, to zebrano tylko od poprzednio zebranych wzorów. Autorem projektu i przełożonym był architekt Smaragd Shustov.

Teatr Architektura

Obecny mała scena BDT jest pięknie elegancki drewniany budynek, urządzony przez kamień. Tradycyjne teatry dla korynckim portykiem miał osiem białych kolumn, które wspierają trójkątnym przyczółkiem z lirą. Nienagannie zaprojektowane proporcje hali pozwala widzom znajdujące się w dowolnym miejscu, dobre, aby zobaczyć i usłyszeć wszystko, co dzieje się na scenie, która sama była wyjątkowo duża, co pozwoliło jej umieścić na wszelkich sztuk. W sali był urządzony w niebieskich kolorach – aksamitne fotele straganach i domków bocznych, sukna w tym samym kolorze były tapicerowane ławki trzeciej kondygnacji, górną – płótna. Sufit ozdobiony kwiatami, pudełka – Arabesque (malarz Shiryaev). Szczególne słowa zasługuje na podłogę sali, pozostawiając po zboczu do sceny. Ale on wyrównać za pomocą podnoszenia belki razie potrzeby (spotkania, bale, maskarady).

Cechy i losy budynku

Należy zauważyć, że zasłona etap rozchylone, a gra poszła na tle naturalnej scenerii. Kamennoostrovsky teatr miał orkiestrę, trzy kondygnacje pudełek, balkon i galerii spacery publiczność w czasie przerw. Hala została zaprojektowana do 800 miejsc. Początkowo wokół teatr był piękny park, jest to arcydzieło sztuki krajobrazu (Master of George W. Bush). W 1843 roku architekt AK Kavos w imieniu Mikołaja I, restrukturyzacji zniszczony budynek został zaprojektowany i wdrożony – jest drewnianą konstrukcję całkowicie zdemontowany, a następnie zbierane, po prostu trzymać się pierwotnych ustawień. Po rekonstrukcji w teatrze, w uzupełnieniu do operetek, cieszył się niesamowitą popularnością (występy zostały przeniesione z „Alexandrinka”) i umieścić poważną grę. W 1882 roku teatr, znajduje się – Krestovki Quay, 10, został zamknięty i zamieniony na magazyn scenerii.

przechowywane los

Rewolucja i wojna domowa całkowicie zmieniły wygląd raz arystokratycznej dzielnicy – wiele budynków zostało zniszczonych, niektóre prowadzone nowego rządu. Ale budynek teatru przetrwał. Był tak dobry i tak pasuje do niegdyś wspaniałego parku, nowi reformatorzy opuścił budynek, dostosowując ją pod atrakcji. Wojna ominąć również stronę teatru. Późniejsze przebudowy budynku przystosowanym do kina, na potrzeby telewizji. Po pewnym czasie posiadanych budynków TV „Petersburg – Kanał Five”, mieścił się klub sportowy i tańca towarzyskiego.

przyzwoity prezent

Aw 2005, V. V. Putin wysyła unikalny zabytkowy budynek BDT. Kamenoostrovsky teatr staje się niski etap. Jego nowe życie zaczęło się od zasadniczej rekonstrukcji, która została przeprowadzona na tyle skutecznie, że w specjalistyczna wystawa Denkmal 2010 roku została odznaczona Złotym Medalem „Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji.” BDT Teatr, z których część stała się obecnie Kamienna wyspa i jest znana, dosłownie na całym świecie.

zawsze ulubionym

Obecną nazwę przyjął w 1997 roku na cześć wielkiego G. A. Tovstonogova, który kierował teatrem od 1956 do 1989, w pierwszym roku jego śmierci. „Era BDT” prowadził teatr przez wiele lat na szczycie teatralnym życiu kraju. dyrektorem artystycznym jednego z najlepszych zespołów zebrano. Występy zawsze były wyprzedane, premier czeka na niego stała się wydarzeniem w życiu kulturalnym kraju. Oni zawsze hit świeżość wizji i oryginalność interpretacji reżysera. Według jednej z następujących głównych reżyserów że BDT urodzonych niezwykle rzadko, możliwe jest, aby sądzić, że teatr nie osiągnie wyżyny epoki. Ale BTC pozostaje ulubionego teatru nie tylko mieszkańcy stolicy północnej i na występy z Alisoy Freyndlih nadal nie dostać bilety. Przez ostatnie dwa lata jako szefa BDT jest nowy dyrektor artystyczny – AA Mighty.