134 Shares 7987 views

Czy istnieją białe pantera?

Wszystkie Panthers są związane z agresją i przemocą. Być może w pewnym stopniu wynika to z czarnego koloru ich włosów. Uważa się, że jest to główny kolor, który powstał z powodu przedawkowania melaniny. W rzeczywistości, czarne koty tego typu nie jest tak dużo, jak się wydaje. Większość skóry zwierząt jest czarno odcienie brązu.

Białe Pantery są niezwykle rzadkie. Naukowcy uważają, że kolor futra może być związane z chorobą (leucyzm) lub bielactwo. Inne opcje nie są traktowane, jako biały kolor dla Panter jest nienaturalny i jest uważany za wyjątek od reguły. Koty rodzą się z tego zabarwienia w przybliżeniu taką samą częstotliwością jak inne zwierzęta albinosa.

Wygląd i inne cechy

Do tej pory eksperci nie słabnie kontrowersji na temat tego zwierzęcia. Niektórzy uważają, że biały kot powinny być oddzielone od ogólnej postaci pantery i odnosi się do pumam, jaguars. Inni twierdzą, że opis fizjologicznego zwierząt albinos jest taka sama jak jego ciemnej krewnych.

Średnia długość ciała drapieżnych kot osiągnie 1 metr wysokości – 70 cm i grubość – około 60 kg. Ogon jej długi – około 1 metr. Oto ona, biała pantera! Zdjęcie wymownie potwierdza, że na zewnątrz wygląda tak samo jak odpowiedniki kolorów. Ponadto, specyficzna kot albinos struktura krtani, który należy jedynie Panthers.

Jest najjaśniejszą cechą tych zwierząt z innych drapieżników, które pozwala im na rozpatrzenie potężny ryk. Jest udowodnione, że gardło tak Panthers mógłby pęcznieć z uwagi na fakt, że jedna z kości urządzeniu podjęzykowego ma elastyczne więzadła. Poza strun głosowych sami są rurowe w strukturze, co sprawia, że spektakularny predator ryk.

Te dzikie koty węchowe narządów doskonale rozwinięte, w tym albinosów. Należy zauważyć, że nie ma pojęcia „stado białych pantery”, najprawdopodobniej będzie to jeden, bardzo rzadko – dwa koty wśród ciemnej krewnych.

Domem dla Panthers?

Te drapieżniki żyją w południowo-zachodniej części Chin, w tropikalnych lasach południowej i południowo-wschodniej Azji, Nepalu, Birmie i południowych Indii. Siedlisko dzikich kotów dość szeroko. Panthers znajdują się na wyspie Jawa, w Etiopii, Kenii i afrykańskich lasów Aberderese.

Często dzikich kotów mieszkają w pobliżu osiedli ludzkich, ale starają się zatrzymać siebie. W ciągu dnia nie spocznie, wspinania się na drzewa. Sytuacja ta zapewnia im bezpieczeństwo. Gdy jest ciemno, Panthers iść na polowanie.

Jak upolować koty?

Patrzą się na swoją ofiarę na ziemię, ale często żerują na drzewach. Na przykład, małpy. Jak wszyscy członkowie rodziny kotów, Panthera – elastycznych i zwinnych zwierząt. Są łatwe do skoku na drzewach około 6 metrów wysokości.

Niektórzy czytelnicy mogą się zastanawiać jak drapieżniki polują czerni i bieli, jakie różnice istnieją między nimi. Biały Panther na poziomie instynktów bardziej ostrożny.

Ciemny zwierzę łatwiej polować z powodu ich koloru. Po tym wszystkim, biały kot musi dokonać większego wysiłku, aby przejść niezauważone w nocy. Do tego ona starannie ukrytego w zaroślach gęstych roślin.

Nie tak jak wszyscy

Jest udowodnione, że kot albinos znacznie zmniejszona słuchu i są zaburzenia związane z wizją. Ona jest nieodłącznym zwrócić uwagę na grę trochę więcej czasu niż czarny, i muszą polegać głównie na węchu. Reszta jej nawyki nie są znacznie różni się od innych panter.

ciągnie również swoją zdobycz na gałęziach drzew do innych drapieżników, nie bierz go. Jednak naukowcy podkreślają, że albinos pantera trudne do przetrwania w środowisku naturalnym. Należy zauważyć, że z braku białego pięknej gry żywi się jaja różnych ptaków, owoców i ziół rosnących w strefie mieszkalnej.

Co ciekawe, ciemne pantera nie zawsze jest postrzegany jako albinosa partnera kot płci. Dlatego rzadko bierze udział w zalotach i opakowanie może być trzymane osobno. Choć agresja ze strony krewnych naukowców nie potwierdzają. Jeśli parowanie nadal istnieje, następnie białe pantery ur jasnobrązowe kociąt, ale większość albinosów.

ciekawostki

Jest udowodnione, że w dzikim życiu ciemnym Panthers 10-12 lat w niewoli – około 20 lat. Białe koty żyją jeszcze mniej – w dzikich 5-6 lat, w ogrodach zoologicznych w górę do 12-15 lat. trenerów cyrkowych zauważyli, że Panthers są zbyt nieprzewidywalne na arenie. W tym biały.

W związku z tym, tego rodzaju kota – rzadki widok w ringu cyrkowej. Pomimo tego, pantery są zagrożone zwierzęta. Ponieważ ludzie polują je z powodu pięknego futra. Z każdym dniem liczba tych piękności jest zmniejszona. Są one często mylone z lamparty, pantery i bieli – z Cougars. Jeśli zapytać rodzimą mieszkaniec: „Czy istnieje jakiś biały pantera w swoim regionie” – które można uzyskać odpowiedź: „Great białe koty żyją w górach, a prawie nikt nie widzi.”

W rzeczywistości, mówimy o pumah lamparta. Mimo podobieństwa do Panter zwierzęta różnią się od siebie. Na przykład, lampart jest znacznie mniejsze. Cougars naprawdę spełniają jasne kolory: szary, czerwonawy, ale czystej bieli są rzadkie. Ponadto, są one większe niż pantery i ogona jest krótszy.

Istnieją inne znaczące różnice w szkielecie między wszystkich tych kotów. Wreszcie, Białe Pantery są w lesie i Cougars żyją na obszarach górskich.

Legendy

Jak wiele mitów składa się z białych kotów! Chwalili piękno, zwinność i łaskę pantery. W starożytnych legendach tej bestii zwykle reprezentują wizerunek kobiety: silny, ale agresywny i podstępny.

W Grecji, to zwierzę zostało uznane za boga wina. Ludzie myśleli, że Panther chroni biesiady alkoholowe i zachowań Brewfest. Inne narody Uważa się, że kot jest w stanie produkować na ziemi ciemnych sił. Dlatego często wniesiona w siedliskach Panthers ofiary – ptak, owcę, kozę, starając się uspokoić zachowanie zwierząt. Ale byli tacy, którzy widzieli dzikiego kota do jego patronki i opiekuna.

Według niektórych legend, tylko pantera mogła pokonać smoka i walczyć, aby uratować ludzi od złego ognia. Istnieje legenda, że najlepszą matką wśród zwierząt – biały Panthers. Animal World podkreśla ich szczególną odwagę i niezwykłą miłość do własnych dzieci.

Legend of the White Panther

Według starożytnej legendy, kiedyś czarna pantera rozpaczliwie broniąc jej kociąt przewieziony ze smokiem, mimo że spalił jej piękne czarne włosy. Ale zwycięstwo udał się do niej – wróg ogniem został pokonany! Jako wyraz podziwu dla bogów dżungli dał Panther nowy kolor – biały futro się wyróżniać od innych.

W rzeczywistości, biała pantera rodzić jest niezwykle rzadkie, w jednym przypadku na tysiąc. Podobno jest to związane z tym niesamowitym przywiązania do młodych. Miejscowi nadal wierzą w tę legendę i jest uważana za dobry znak, aby zobaczyć białą panterę wśród czarnych kotów. Naprawdę piękny widok!