674 Shares 6348 views

Iwan Andriejewicz Kryłowa: pomniki w rosyjskich miastach

Iwan Andriejewicz Kryłowa żył dość długą żywotność. Jak każdy człowiek, udał się po miastach i wsiach kraju, ale niewiele z nich zostało zatrzymanych przez długi czas. Może ono zakłócone flegmatyczny temperament. Bo nie tak wielu miejscowościach w Rosji, które podtrzymywanych jego pamięć. Opisujemy najważniejsze pomniki wzniesione na cześć słynnego bajkopisarz.


Iwan Andriejewicz Kryłowa: zabytki z XIX wieku

Od 75 lat, los uwolnionego pisarza, dał 60 Petersburgu. W tym mieście poeta przyszedł do 13-letniego chłopca, tutaj została opublikowana i stał się sławny. Stworzenie na Neva Piotra i stał się ostatnim schronieniem z bajkopisarz. Zmarł w 1844 roku i został uroczyście pochowany (z ogromnym tłumem ludzi) na Cmentarz Tichwiński w Ławra Aleksandra Newskiego. Jego nagrobek jest bardzo prosta, wykonaj standardową konstrukcję. Podobno było już jasne, że w niedalekiej przyszłości, postać takiej wielkości jak na skrzydłach, zostanie uwieczniona z godnością.

Rok później zaczął zbierać pieniądze na budowę pomnika. Przez 3 lata, aby zebrać 30 000 i przeprowadziła konkurs na projekt pomnika poety. Zwyciężył Piotr Baron von Karlovich Klodt. W tym czasie był już znany w pierwszej kolejności, jako autor słynnych koni na Anichkov Bridge. W rzeczywistości, zgodnie z pierwotnym projektem Klodt, pomnik Kryłowa w Petersburgu miał wyglądać inaczej. Rzeźbiarz poczęła go w tradycyjny sposób: potężną postać, ubrana w togę rzymskiego.

Jednak obok głównego projektu już w 1848 roku, był projekt, który jest prototypem dzisiejszego pomnika. Kiedy to został otwarty (w 1855 roku), publiczność pojawiła się zupełnie nieoczekiwany Kryłowa. Zabytki po raz przedstawiony królowi dowódcy, dowódca wojskowy symbolicznie przenośni. Było to generic bohaterem, a nie człowiek, ale jego postać. Klodt udało się przekazać podobieństwo portretu z oryginałem. Jego brąz poeta siedzi na ławce w płaszcz pracy – spokojnie, z namysłem. Stojak jest ozdobiony postaciami bohaterów bajek autora.

Pomnik ten był pierwszym „pisarz” pomnik w Petersburgu, a trzeci – w Rosji. Został on zainstalowany na jednej z alejek w Ogrodzie Letnim. Po pierwsze, ponieważ kiedyś, w czasach Piotra I, były posągi Ezopa i jego bohaterów bajek. A po drugie, ponieważ ten park jest zawsze dużo dzieci.

Iwan Andriejewicz Kryłowa: pomniki XX wieku

W ubiegłym wieku były pomniki zainstalowane w Twerze i Moskwie.

Twer Kryłowa został otwarty w 1959 roku. Jest dziełem rzeźbiarzy SD Shaposhnikov i D. V. Gorłowa i architekt N. V. Donskih. 4-metrowy brąz bajkopisarz zdobi park w pobliżu Placu Zwycięstwa. Jest to jedyny „stojącej” rzeźba poety. Jednak w tym pomniku pojawi pewną lenistwo – w niedbałym stóp opóźniony przodu, splótł ręce za plecami.

Kryłowa Monument w Moskwie znajduje się w Patriarchy Stawów, od chwili jego przybycia jest zastanawiające w 1976 roku. Oczywiście, bajka pisarz mieszkał przez pewien czas w obecnej stolicy Rosji, ale dlaczego jego pamięć jest utrwalona w miejscu, w którym mówił Berlioz z Iwana Bezdomnego, jest niejasny. Nawiasem mówiąc, pomnik Bułhakowa nie dostał pozwolenia na pobyt w tej pięknej okolicy Moskwy. Tak czy inaczej, rzeźbiarska kompozycja zawierająca siedzi Kryłowa i 12 bohaterów swoich bajek, a zdobi plac dzisiaj. W pobliżu znajduje się plac zabaw dla dzieci, więc jest to bardzo wygodne, aby powiedzieć dzieciom o „dziadka Kryłowa”, jego Monkey „Kwartet” bohaterów, Raven z serem lub Elephant and Moska. Ten architekt praca Armen Chaltykyanom, rzeźbiarz Andreem Drevinym i Danielem Mitlyanskim.

Iwan Andriejewicz Kryłowa: pomniki XXI wieku

W 2004 roku w Pushkino (czyli od Moskwy, a nie w pobliżu St. Petersburg) miał jeszcze jedną grupę rzeźbiarską, związany z nazwą Iwan Andriejewicz. W tym czasie, Kryłowa siedzi na ławce obok Aleksandrom Sergeevichem Pushkinym. Lean poeta mówi o czymś bardzo emocjonalnie pełną bajkopisarz. Obie figury z brązu. Ich autor – Konstantin Konstantinov. Miejscowi pomnik wywołał ożywioną dyskusję. Fakt, że obaj pisarze mają żadnego związku z miasta Puszkin (wbrew nazwie), choć w rzeczywistości przyjaciół. Ale grupa rzeźb jest całkiem ładny, kochał swoje dzieci i turystów.

Może pomnik Kryłowa i w innych miastach – na przykład w Serpukhov, gdzie bajkopisarz mieszkał 2 lata ze swoim młodszym bratem, Lvom Andreevichem.