215 Shares 8249 views

Seydou Keita – The Mali gwiazda

Keyta Seydu – piłka nożna, znany wielu fanów dzięki jego występom w znanych klubach. Gracz, który ma dość dobrą sylwetkę, zdolny strzelić bramki nawet z dużych odległości. Zawsze pewny siebie i uważa, że może wygrać nawet najpotężniejszy klub.

Zacznij grać karierę

Seydou Keita, którego biografia jest opisany w tym artykule, jest wzorem do naśladowania dla wielu sportowców na świecie. Urodził się w miasteczku o nazwie Bamako, który znajduje się w Mali, w styczniu 1980 r. W ciągu 15 lat, przyszły gracz reprezentacji wchodzi „centrum Salif Keita.” Tam spędził dwa lata, podczas gry w Junior Championship.

Po tym szkoleniu wchodzi Seydou Keita Akademii klubu piłkarskiego „Marseille”, gdzie przez dwa lata opracowanej dalej jako gracz. Aw 1999 roku znalazł się w drużynie młodzieżowej, która pomyślnie przeprowadzonej w Nigerii i zajął trzecie miejsce. Gracz otrzymał swoje pierwsze trofeum – The Golden Ball młodości.

kariera seniorska

Jego pierwszy mecz dla dorosłych klubów Keith grał w lidze francuskiej w 1999 roku, mówiąc o „Olympic”. W tym klubie spędził tylko jeden sezon, mimo że umowa została pierwotnie miało być długotrwałe.

Potem był klub „Lorient”, gdzie piłkarz pomyślnie przeprowadzone przez dwa sezony, grając dla kubka nawet Francji.

Najdłużej współpraca z Seydou Keita dysponuje francuski klub o nazwie „Lance”. W piłce nożnej 2006-2007 sezonie grał w trzydziestu siedmiu meczach i był autorem jedenastu bramek, stając się drugim najlepszym graczem w lidze. Był liderem po prawej stronie klubu i to nie przypadek, stał się kapitanem. W całym okresie w „Lance” odtwarzacz został rozegrany sto pięćdziesiąt sześć spotkań, zdobył dziewiętnaście bramek.

Po ośmiu latach spędzonych we Francji, gracz zdecyduje się podpisać umowę z „Sevilla”. Tam grał tylko jeden sezon 2007-2008. Na polu w pierwszym składzie Seydou się 29 razy na 38, a nawet tylko dwa razy na zmianę. Uderzenie z dystansu, że gracz wychodzi dobrze w bramce przeciwnika, zdobył cztery bramki.

W 2008 roku dochodzi do piłki nożnej „Barcelona”, aby dać mu czternaście milionów euro. Od samego początku był baza graczy. 119 meczów i 16 goli świadczą o jego profesjonalizmu. Jednak w 2012 roku zdecydowano się pozostawić „Leopard” i przejdź do chińskiej „Dalian A'erbin”.

Aw styczniu 2014 roku podpisał kontrakt z hiszpańskim „Valencia”, ale bez spędzeniu tam sezon, rozwiązał umowę i przeniósł się do „Roma”, gdzie gra i aktualnego czasu.

Gry dla kraju

Seydou Keita posiada bogate doświadczenie grając dla drużyny narodowej. Po odtworzeniu dla młodzieży w wieku siedemnastu lat zaczął w 1997 roku. W 1999 roku został zaproszony do reprezentacji do lat 19, gdzie Seydou osiągnęły najwyższą nagrodę – Złotą Piłkę.

2001 przyniósł zaproszenie w dorosłym Mali w piłce nożnej. W 2008 roku zespół został wyeliminowany z Pucharu Narodów Afryki w pierwszej rundzie. Ale w roku 2012 i 2013 miały one trzecie miejsce w Pucharze Narodów Afryki.

osiągnięcia kariery

Seydou Keita posiada bogate doświadczenie grając dla drużyny narodowej. Po odtworzeniu dla młodzieży w wieku siedemnastu lat zaczął w 1997 roku. W 1999 roku został zaproszony do reprezentacji do lat 19, gdzie Seydou osiągnęły najwyższą nagrodę – Złotą Piłkę.

2001 przyniósł zaproszenie w dorosłym Mali w piłce nożnej. W 2008 roku zespół został wyeliminowany z Pucharu Narodów Afryki w pierwszej rundzie. Ale zajął trzecie miejsce w Pucharze Narodów Afryki w 2012 i 2013 roku.

Jak już wspomniano, pierwsze trofeum piłka nożna była w 1999 roku, grając w reprezentacji Mali.

Następnie została ona przejęta przez kolejne szesnaście nagród. Z „Lorient” w 2002 roku zdobył Puchar Francji.

„Barcelona” z udziałem zawodnika zdobył 3 tytuły mistrza, wygrał dwa Puchar Hiszpanii, Super Bowl trzy razy, stał się właścicielem kraju, wygrał dwa razy w Lidze Mistrzów i raz Superpuchar UEFA.

Oprócz tych nagród i trofeów mistrzostw, Seydou Keita został znaleziony w Mali w 2011 Sportowca Roku. Rekord reprezentacja tego kraju należy również do niego. Stał się pierwszym piłkarzem, który spędził setki mecze, broniąc barw swojego kraju.

Podstawowa pozycja pomocnika „Roma” – strefy wsparcia, ale może też grać na lewym skrzydle. Keith często można zobaczyć w pozycji ataku.