865 Shares 4829 views

sztuczki ziemniaczane: jak gotować ziemniaki w garnku, jak cięcia

Ziemniak, podobnie jak inne warzywa, których stosowanie wiąże się pewien proces: gotowanie, pieczenie, duszenie lub pieczenie, gotować trzeba skorygować w celu zachowania witaminy i wartości odżywcze i smakowe. Dania z tego korzenia wielu jak ziemniaki gotujemy zupę, w gulasze, przecierów For? Wszystko inaczej. Czas gotowania zależy również od wielkości, cięcia, gatunek. Istnieje korzenie o zwartej strukturze, optymalną smażenia lub mundurów. Istnieje razvaristy Ziemniaki przetworzone niemal natychmiast, doskonale nadaje się do przecierania.


Przede wszystkim, ziemniaki powinny być sporządzone prawidłowo, a następnie ustalić, ile trzeba ugotować ziemniaki. Bulwy powinny być dokładnie wypłukane. Bardzo zdrowe, oczywiście, byłoby ziemniak – jednolita. Jednak nie wszystkie potrawy ona pochodzi. Odetnij skórka musi tak cienkie jak to możliwe, bezpośrednio pod skórą klastra, osadów witaminowych. Pokrój ziemniaki w duże kawałki właściwie małe bulwy korzystnie nie wyciąć. Im mniejsze ostrze dotknąć produkt, tym większe bezpieczeństwo składników odżywczych i minerałów. Lepiej wziąć nóż nie jest metal i stal nierdzewna. Zwłaszcza nietypowe, ale w wielu potraw, nie tylko do sałatek lub zapiekanek można stosować gotowane ziemniaki w mundurkach. Można go umieścić w zup, gulaszu i sosów, które wymagają Grinds pod koniec gotowania, krojenie arbitralnie ułamkową. Nawet ziemniaki puree, aby uzyskać ciekawy, delikatny, nie wodnisty.

Następnie trzeba przygotować potrawy. Z odpowiednimi naczyniami także to zależy ile gotować ziemniaki i co jej odebrany. Najbardziej poprawne Buda nadaje się do objętości, emaliowane pan. Pewnością gęste odpowiedniej pokrywy, korzystnie nieprzezroczysta. Takie naczynia zapobiega penetracji światła, co powoduje różne reakcje w celu ułatwienia rozkładu witamin i innych elementów. Lakier, w odróżnieniu od pojemników metalowych, nie bierze udziału w takich reakcji utleniania, tlen, itd Jest pożądane, by odległość od ziemniaków powlekania wodę i wieczko więcej niż 3 cm. Ugotować warzywa oraz ziemniaki, odpowiednio zalecane tak mała jak to możliwe, tak, że korzystne jest zastosowanie podwójnej kotła. Można również odwołać się do bezwodny gotowania w kuchence mikrofalowej lub w piekarniku tradycyjnym piekarniku. Ale smak i konsystencję ziemniaków będzie inny niż standard gotowane na patelni w wodzie, więc jest to tradycyjny sposób najbardziej popularny i wszechstronny. To nie jest złe, jeśli wiesz, jak gotować ziemniaki i przestrzegać tych prostych zasad.

Z AGD i gwintowane jasne. Ponadto, ziemniaki przygotowane leżał należy oczywiście do wrzącej wody, a nie do gotowania w bulgotanie wrzących nieznacznie w umiarkowanej temperaturze i w trybie, wodę. Pokrywa musi być zamknięta i aby go otworzyć każdy drugi patrząc, sprawdzając, jak gotować ziemniaki, jeśli jest wystarczająco dużo, nie ma potrzeby. Korzystnie ograniczenia dostępu tlenu, gdy proces gotowania. Z zastrzeżeniem takich przepisów ziemniaki gotować równomiernie i szybko, bez niejednorodności, która niekoniecznie ma miejsce, gdy silne wrzenie gdy ziemniaki gotowane miękki na zewnątrz, ale w środku jest jeszcze surowe. Kilka przyspieszyć szybkość gotowania oraz przez dodanie frakcję śmietany / olej roślinny lub margaryny.

Zol spowalnia jednak zaleca soli przy końcu procesu, przez 5-8 minuty. Nigdy nie można dodać sól lub dodać trochę soli / przypraw bezpośrednio na stole. Ziemniaki w mundurkach, można dodać sól i po zagotowaniu, będzie ostrzegać pękanie. Jeśli gotowane odmian skłonność do skracania, można dodać łyżkę octu lub solanki do wody w celu utrzymania kształtu bulw. Dobra w gotowaniu, aby dodać ułamek czosnku, gałązkę koperku, pachnący liść laurowy. To doda pikanterii, ciekawy smak, aromat. Jasna definicja jak gotować ziemniaki, prawdopodobnie nie. Sprawdź gotowość ewentualnej awarii lub nożem. Wielu określa odmiany ziemniaka. Korzystnie nie badać pierwsze 15-20 minut z gotowanych ziemniaków. Ponadto do młodych bulwach są gotowane, zazwyczaj o wiele szybciej – wystarczy 10 minut.