324 Shares 1640 views

Nokia Lumia 950 – co czekaliśmy

W Moskwie, 24 listopada 2015 roku prezentacja smartfonów opracowane wspólnie przez „Nokia” i „Microsoft”. Ta długo oczekiwana nowa linia „Lyumiya”. Ostatnio nazwie firmy by zadowolić fanów platformy Windows Phone tylko modele z segmentu średnich i niskich cen. Ale przedmiotem naszej dzisiejszej test – smartfon Nokia Lumia 950, których cena waha się od 36 do 45 tysięcy rubli, różne liczby handlowej spółki.


Czego można oczekiwać od „Lyumii 950”?

Wielu fanów platformy myślałem, że prędzej czy później firma „Microsoft” powinien zwolnić prawdziwą „bombę”, która będzie miała znaczną liczbę subtelności i frytki. I rzeczywiście, firma zarządzana. Jak więc firma wylądował swoich fanów? To bardzo proste. „Microsoft” wziął mobilnych i stacjonarnych wersji Windows i połączyć je w jeden system o nazwie Windows 10. Oczekuje się, że fani platformy, a tak oczywiście miały, jak mówią, z hukiem. Nawiasem mówiąc, model 950-I przyszedł z dodatkiem XL.

Nokia Lumia 950: Charakterystyka

Uznane za kontakt smartfon otrzymał wyświetlacz o przekątnej równej 5,2 cala. Jednocześnie to ulepszona wersja oferuje większy ekran. Jego przekątnej 5,7 cala. Rozdzielczość WQHD stosowane tutaj, a jeśli mówimy o matryce ekrany tego typu OLED. Gęstość pikseli z modeli 950 i 950XL wynosi odpowiednio 564 i 518 sztuk na cal.

Zwarty wariant wyposażony Qualcomm procesorów (lwia paszcza Model 808). Przypomnijmy, że jego częstotliwość zegara – 1,8 GHz. Ale wariant fabletny jest zasilany przez procesor Snapdragon 810 o częstotliwości 2 GHz. Oba modele wyposażone są w 3 GB pamięci RAM (dużo, prawda?). Objętość wewnętrznej pamięci flash – 32 GB. Urządzenie obsługuje możliwość zainstalowania zewnętrznej karty multimedialne o rozmiarze do dwóch terabajtów. Ten format MicroSD urządzenia.

Kamery są wystarczająco silne. Główny moduł 20 ma rozdzielczość mega pikseli. To zbudowano optykę sześciu elementów. W celu uzyskania wysokiej jakości zdjęć do stabilizacji optycznej piątego pokolenia. Aby wykonać foto- i wideo w warunkach słabego oświetlenia, możliwe jest zastosowanie potrójną lampą błyskową LED. Pomoże to także do robienia zdjęć i filmów nawet przy całkowitym braku światła. Na przedniej stronie możemy znaleźć aparat do wykonywania autoportretów-strzały. To ma rozdzielczość 5 megapikseli. Pamiętam podobne urządzenie w „Lyumy” serii już było. "Frontalka" pędy wideo Full HD. Ale główny moduł pisze już w 4 kw.

Na dwóch modeli urządzeń zainstalowanych do użytku w sieciach komórkowych czwartej generacji. To, oczywiście, mówimy o moduły LTE. Baterie zapewniają zdolność autonomicznej pracy z 3000 (950) i 3300 (Y 950XL) miliamperów w ciągu godziny. W pełni wdrożone w urządzeniu tzw technika szybkiego ładowania. Ponadto istnieje możliwość ładowania urządzenia za pomocą urządzeń bezprzewodowych. Tutaj mamy standardowego Qi. W trybie konwersacji, urządzenie może pomieścić do 18 godzin. W trybie czuwania smartfon będzie mógł pracować przez 12 dni.

Oprogramowanie subtelności 950 modeli

Chociaż producent i powiedział, że jednym z podstawowych czynników zastosowano w rozwoju urządzeń, było zjednoczenie wersjach stacjonarnych i komórkowych w jednym, pojedynczym – Windows 10 zainstalowany na pokładzie przedmiotem dzisiejszej recenzji jest wciąż niesie ze sobą dekoder mobilnych. Oznacza to jedynie, że firma „Microsoft” będzie działać w tej dziedzinie dalej. Możemy tylko czekać na moment, kiedy problemy (czy można je tak nazwać?) w ramach programu zostaną rozwiązane przez specjalistów, a my dostaniemy coś tak długo oczekiwany. Jednakże kupujący, którzy ośmielili się kupić telefon komórkowy Nokia Lumia 950, których cena wynosi do 45 tysięcy rubli, dostać za te pieniądze naprawdę potężne rozwiązania, które pozostawia uczucie korzystania z komputera przenośnego zamkniętej w kompaktowym korpusie smartphone. Nawiasem mówiąc, podczas prezentacji w Moskwie, przedstawiciele firmy koncentrują się na takich możliwości. Nokia Lumia 950 recenzja które zostały przedstawione w tym artykule, natychmiast stał się uosobieniem hasłem „To działa jak komputer osobisty”.

wniosek

Dostarczane na rynku międzynarodowym urządzenia w dwóch, można powiedzieć, klasyczne schematy kolorów. Jest biały i czarny. Ciekawostką jest fakt, że podczas wycieku w sieci, byliśmy w stanie zobaczyć trzecią opcję – niebieski. Jednak rynek takich urządzeń nie.