123 Shares 2027 views

Kamica żółciowa. Zapobieganie i leczenie

Częstą chorobą – kamicy żółciowej – występuje u 1/5 populacji kobiet i mężczyzn 1/10 starszych niż 45 lat są znacznie bardziej powszechne u ludzi, którzy mają skłonność do nadwagi. Zaburzenia metaboliczne, zakażenie żółci – główną przyczyną choroby.


Jak niebezpieczne jest kamica żółciowa? Objawy. leczenie

Złoża kamieni, powstałych w pęcherzyku żółciowym lub w przewodach żółciowych i wątroby, jak poruszać się po drogach żółciowych stworzyć silny ból, który jest odczuwalny w obojczyk, prawym ramieniu lub łopatce. Poważne komplikacje dla ciała, groźby zakażenia krwi i ryzyko żółtaczki może stworzyć kamień zatrzymany w przewodzie żółciowym. Konieczne jest również, aby zwrócić uwagę na zagrożenia dla kobiety i płodu, która jest obarczona kamicy żółciowej, jeśli występuje w późnym okresie ciąży.

Silny ból, uczucie ciężkości w prawym górnym kwadrancie, ataki ostrego zapalenia pęcherzyka żółciowego, kolka żółciowa z wyraźnym suchego i gorzki smak w ustach, które następują po lub w trakcie posiłku – głównych objawów pierwotnych towarzyszących kamicy żółciowej. Jest to bardzo rzadkie, ale nadal znajduje się bezobjawowe występowanie tego typu choroby.

W większości różnych objawów są wskazania kamica interwencji chirurgicznej (operacja, w której usuwa się pęcherzyka żółciowego).

Działanie i zdolność organizmu do funkcjonowania bez pęcherzyka żółciowego

Zastosowanie nowoczesnych technologii medycznych, manipulatorów i laparoskopii pozwala na pracę w czasie krótszym niż jedna godzina. Małe nacięcia na zewnętrznej stronie ściany brzusznej, znacząco zmniejszyć traumatyczne tkanki ciała zespół i skrócenie okresu rekonwalescencji po zabiegu.

W okresie pooperacyjnym pacjenci nie cierpią z powodu objawów, które przenosiły kamicy żółciowej. po zabiegu wszystko Funkcja kanałów pęcherzyka żółciowego żółciowych wątroby są wykonywane, które są przystosowane do tego stanu w ciągu pierwszego miesiąca po zabiegu. Człowiek, który przeszedł operację, której wyniki zostały wykonane z usunięciem złogów pęcherzyka żółciowego, przejmuje wszystkie oznaki zdrowego człowieka wynosi nie więcej niż 6 – 8 miesięcy. To pozostaje w mocy zakaz tłustych i pikantnych potraw, chociaż ci pacjenci nie cierpią z powodu zaburzeń trawiennych i zjeść wszystkie zdrowych ludzi, jedzenie różnych produktów spożywczych.

Profilaktyczne leczenie tej choroby opiera się na leki, diety, ziołowe i wychowania fizycznego.

sposób medycznego zapobiegania skuteczne dla małych kamieni żółciowych. Lekarze przepisują leki, które zmieniają chemiczną kompozycję żółci i poprawy jej przepływu. W ostrych bólów mianowany antyspastyczne leków i witamin. Będzie to przydatne do wykorzystania buliony biodra róży, kwiatów Helichrysum i kukurydza jedwabiu.

jedzenie dieta i ćwiczenia

Ograniczenie lub odmowa pacjentów z kamicą żółciową niektórych żywności (Special Diet) znacznie redukuje ból i we wczesnych etapach aby uniknąć zaostrzeń i ułatwia gojenie się chorym. Konieczne jest, aby zrezygnować smażone, pikantne, słone i wędzone potrawy, jak również produktów, które zawierają żółtka alkohol, kawa, czekolada i jaj. Żywność powinna być rozpowszechniane w 5 – 6 przyjęć. Dieta składa się z warzyw, galaretki, posiłki gotowanej ryby i chude mięso, nabiał i wegetariańskie zupy, płatki owsiane i kaszy gryczanej, makaron, ser i miód.

Lekki jogging lub spacery rano, kilka prostych ćwiczeń na siłowni, codzienne ćwiczenia oddechowe zewnątrz – znacznie zmniejszyć ryzyko kamicy żółciowej i zwiększyć szanse zachowania zdrowia.