677 Shares 8078 views

Filozoficzne problemy pracach Bunin: analiza twórczości

Filozoficzne problemy pracach Bunin, a ostatni rosyjskich klasyków oraz, jak nazwał go Maksim Gorki, „pierwszym mistrzem współczesnej literatury”, obejmuje szeroki zakres zagadnień, które są istotne w naszym trudnym czasie dysharmonii.


Dekompozycja chłopskiego świata

Zmiany w gospodarstwie domowym i moralnego życia chłopów i smutnych konsekwencjach takich metamorfoz są pokazane w historii „Osada”. Postacie z tym produktem – pięść Tichon i biedny poeta-nauczył Kuzma. Filozoficzne problemy działa Bunin wyrażona percepcji dwa przeciwstawne obrazy. Działania odbywają się na początku XX wieku, kiedy głodny i ubogie wiejskie życie pod wpływem rewolucyjnych pomysłów w momencie, budzi się do życia, ale potem znów pogrąża się w głębokim śnie.

Pisarz czuł gorąco niepowodzenie rolników oprzeć dewastacji ich rodzimych wiosek, ich fragmentacji. Głównym problemem im, pomyślał, to ich brak niezależności oraz uznane co działa główny bohater „Myślisz, że nie wiem jak, nie uczy” I ten niedobór, mówi Iwan Bunin, była konsekwencją długiej pańszczyzny.

Losy narodu rosyjskiego

Filozoficzne problemy pracach Bunin wlewa się gorzkie argumenty o losach narodu rosyjskiego. Jako mieszkaniec szlacheckiej rodziny to zawsze przyciąga psychologiczną analizę zwykłego człowieka. Początki charakteru narodowego, jej pozytywnych i negatywnych cech szukał w historii narodu rosyjskiego. Znaczące różnice między chłopem a właściciel nie istniały dla niego. I chociaż szlachta byli prawdziwymi nosicielami kultury wysokiej, roli rolników w rozwoju dawany Rosyjskiej świata duchowego zawsze hołd pisarzowi.

Miłość i samotność

Iwan Bunin – wytrawny autor tekstów. Historie pisane na emigracji, to prace niemal poetyckie. miłości tego pisarza nie było coś długo. Ona zawsze była przerwana, lub na żądanie jednego z bohaterów, lub pod wpływem złego losu. Jednak separacja i samotność osoba doświadcza najbardziej ostrą granicą. Współpracuje z Bunin problemów filozoficznych – to także poczucie ludu rosyjskiego, który jest na wygnaniu. W opowiadaniu „w Paryżu”, autor opowiada o przypadkowym spotkaniu dwóch samotnych ludzi stąd. Obie z nich są daleko od Rosji. Początkowo łączy je rosyjskiej i duchowe pokrewieństwo. Znajomość rozwija się w miłości. A kiedy główny bohater umiera nagle, kobieta wraca do pustego domu, czuje poczucie straty i pustki duchowej, że może trudno nadrobić w obcym kraju, z dala od ojczystej ziemi.

Tematy, które wpływają klasyka literatury rosyjskiej w swoich pracach i znaczenie dzisiaj pytań. Współczesny czytelnik jest bliskie problemy filozoficzne prace Bunin. Esej na temat związany z pracą tego pisarza, pomaga rozwijać wewnętrzny świat ucznia, uczy się myśleć niezależnie i generuje myślenie moralne.

Sens życia

Jedną z bolączek współczesnego społeczeństwa jest jego niemoralność. Chodzi cicho, rośnie i w pewnym momencie zaczyna produkować katastrofalne konsekwencje. Oni cierpią i jednostki i społeczeństwa jako całości. Dlatego lekcje literatury zwracał uwagi na ten temat, jak filozoficznego punktu widzenia twórczości Bunin. Pisanie na opowiadaniu „Człowiek z San Francisco” uczy dzieci, aby zrozumieć znaczenie wartości duchowych.

Rzeczy materialne podane teraz tak wielką wagę, że dzisiejsze dzieci, czasami nawet nie podejrzewać istnienie innych wartości. Filozofia anonimowa człowieka, który tak długo i uporczywie wzrosła ich bogactwa, zapomniał jak widzieć świat tak jest, aw rezultacie – tragiczny i żałosnego końca. To jest główny pomysł na historię bogatego dżentelmena z San Francisco. Analiza artystycznej tego dzieła pozwala młodym ludziom przyjrzeć się idei panujących dziś w umysłach wielu ludzi. Ludzie, którzy szukają patologicznie sukces i dobrobyt materialny, i, niestety, często służyć jako przykład dla kruchej osobowości.

Czytanie dzieł literatury rosyjskiej przyczynia się do prawidłowej pozycji moralnej. Esej na temat: „Filozoficzne problemy pracach Bunin” Człowiek z San Francisco „” pomaga odpowiedzieć na najbardziej palące pytania, być może.

Ubiegłego wieku przedstawił rosyjską kulturę plejada znakomitych artystów. Ich praca stała się częścią literatury światowej. Fundamenty moralne dzieł tych autorów nigdy moralnie przestarzałe. Filozoficzne problemy pracach Bunin i Kuprin Bułhakowa i Pasternak i Sołżenicyn Astafieva – bogactwo kultury rosyjskiej. Ich książki są nie tylko zabawny czytania, ale do tworzenia prawdziwego świata i zniszczenia fałszywych stereotypów. Po tym wszystkim, nikt nie jest tak dokładnie i zgodnie z prawdą nie mówić o tak ważnych kategoriach filozoficznych, takich jak miłość, lojalność i uczciwość, jak klasyków literatury rosyjskiej.