270 Shares 5804 views

Jak długo należy mocz do badania moczu? Wymagana ilość do analizy moczu

Badania laboratoryjne u pacjentów powodować wiele pytań: „Kiedy należy przyjmować jedną lub inną analizę”, „Jak przygotować się do niego,” i tak dalej. Ten artykuł będzie odpowiedzieć wszystkim zainteresowanym w kwestii, ile moczu do analizy moczu. Dowiedzieć się, jakie funkcje systemu zbierania materiału do konkretnego badania. Także dowiedzieć się, jaka jest minimalna ilość moczu do ogólnej analizy.

urinoscopy

Zanim dowiesz się, ile trzeba do analizy moczu nietrzymanie moczu, należy stwierdzić, że badanie to jest jednym z najczęściej. Większość lekarzy przepisać tę usterkę w pierwszym odbiorze. W tym przypadku, istota pracy mogą być różne.

Najbardziej popularny jest badanie ogólne moczu. W celu uzyskania bardziej szczegółowych badań diagnostycznych przeprowadzonych przez Nechiporenko, Zimnitskiy, Sulkovichu i tak dalej.

Jak długo należy analiza moczu?

W zależności od tego, czy przypisany diagnozy, metod zbierania i ilości materiału mogą być różne. W ten sposób, objętość moczu analizy całkowitej moczu u dorosłych i dzieci mogą znacznie się różnić. Co powiedzieć o noworodków.

Najczęściej ludzie nie myślą o tym, ile jest potrzebne do analizy moczu moczu i wypełnia słoik do góry. Jednak nie zawsze jest to wymagane. Spróbuj dowiedzieć się, ile moczu należy przeanalizować różne rodzaje nietrzymania moczu.

ogólnie badanie

Badanie to polega na kolekcję porcji rano przydzielonego cieczy. W naczyniu powinno znajdować się całkowicie materiału. Zwykle osoba stoi we wczesnych godzinach porannych od 100 do 200 mililitrów cieczy.

Diagnozy byłaby wystarczająca 80-130 ml. Jeśli pojemnik jest znacznie mniejsza niż objętość przydzielona jest potrzebny do zebrania moczu w oddzielnym pojemniku, a następnie wlać do żądanej części.

Badanie na Nechiporenko

Jak długo należy mocz? Do badania moczu według Nechyporenko technika oddziela się od całej objętości jednym mililitrze płynu. Jest to ilość wymagana do określenia poziomu krwinek białych, czerwonych krwinek i cylindrów. Jednak to nie znaczy, że można przynieść do laboratorium kilka kropli moczu.

Do badania materiałów w Nechiporenko muszą przejść od 50 do 70 ml płynu. Na tej samej próbce moczu powinna być średnia. Oznacza to, że pierwszy strumień cieczy odprowadza się do toalety. Następnie materiał zebrano w słoiku. Wykończenie również muszą oddawać mocz w toalecie.

Badanie na Zimnitskiy

Jak zebrać mocz do przeprowadzenia tego badania? Diagnoza Analiza Zimnitsky obejmuje ciecz, która jest uwalniana w ciągu kilku dni. W ten podstawowy warunek jest do zbierania danych co trzy godziny. Oczywiście wszystkie części zbiera się w sterylnych pojemnikach. Zdrowy człowiek w ciągu dnia produkuje jeden do dwóch litrów moczu. W związku z tym, w jednym pojemniku należy umieścić około 150-300 mililitrów płynu.

Do laboratorium diagnostycznego każdego naczynia przypisuje około 10 mililitrów moczu. To właśnie w tym zakresie i przeprowadzone badania. Z tego możemy wywnioskować, że jest to konieczne dla rozpoznania wszystkich 80-100 ml zebranego materiału.

Badanie dla oznaczania glukozy, białka i kreatyniny

Jak długo należy moczu w diagnostyce tego typu? Należy zebrać od jednego do dwóch litrów materiału. Nie trzeba całą objętość dostarczona do laboratorium. Diagnoza wymaga zbierania wszystkich poziomów płynu, który umieszczony jest w dużym zbiorniku. Następnie trzeba oddzielić 100 ml uzyskanej objętości i dostarczyć je do laboratorium.

Podczas badania, lekarze nie używać dawki otrzymane w całości. Biorą około jednej trzeciej objętości i przeprowadzić diagnostykę. Należy zauważyć, że dla każdej analizy należy wykorzystać tę dawkę. Tak więc, jeśli są zaplanowane do badania moczu na obecność glukozy, kapitulacji 100 mililitrów dziennej normy. Każde dodatkowe badanie sugeruje dodanie wspomnianej części.

badanie bakteriologiczne

W tym celu trzeba będzie diagnostyczny procedura midstream poranny mocz. Zbierania powinny być w ilości od 50 do 70 ml. Jest to dawka i zbadano laboratoryjne na wrażliwość na antybiotyki.

Aby dowiedzieć się o stanie flory, lekarz będzie musiał tylko 10 mililitrów materiału. W tej wielkości są wypełniane przez mikroorganizmy, które później dają albo nie powodują.

Ilość moczu dziecka do diagnozy

W przeciwieństwie do standardów dorosłych, część przydzielonego ciekłym dziecka może być znacznie mniejsza. Tak więc, jeśli dana osoba ma obowiązek zebrać 100 ml dla całościowej analizy, dziecko będzie wystarczająco 20-50. Pamiętaj: technika nie może odmówić ci w analizie ze względu na fakt, że materiał nie jest wystarczające.

Jeśli trzeba przeprowadzić badanie noworodka, część może być dodatkowo zmniejszona. Dzieci pierwszego miesiąca życia mogą oddawać mocz tylko 10 mililitrów na raz. Daną ilość płynu będzie wystarczająca do rozpoznania. Tylko w niektórych przypadkach lekarz może przepisać zbiór dwóch różnych części materiału w pojemniku.

Czy to możliwe, aby przekazać większą objętość?

W większości przypadków pacjenci nie mają pojęcia o tych zasadach. przechodzą one od 100 do 150 ml w czasie. W tym przypadku, nikt nie mówi, że materiał do badań zbyt dużo. Wydział Laboratorium niezbędnej ilości, a to przeprowadzi badanie.

Reasumując

Więc teraz wiesz, podstawowe zasady porcji do badania moczu. Pamiętaj, że w niektórych przypadkach materiał nie wystarcza. nieprawidłowa diagnoza może być dokonana na ten wskaźnik. Dlatego w obszarach produkcyjnych powinny być sprawdzane ze specjalistą, ile trzeba zebrać mocz do badania. Więcej niż określoną kwotę można zrobić mniej – jest wysoce niepożądana.

Dobry stan zdrowia i dobre wyniki diagnostyczne!