892 Shares 8123 views

Dieta metaboliczna i powody jego popularności

Dieta metaboliczna jest bardzo popularnym sposobem na utratę wagi całego świata. Jest skonstruowany tak, że w ciągu siedmiu dni metabolizm człowieka przyspieszył pod warunkiem stosowania jest ściśle ograniczona liczba produktów. Efekt ten został osiągnięty, ponieważ podstawą tej diety są czynniki, które stymulują układ hormonalny w sposób, który zaczyna aktywnie spalać tłuszcz. W tym przypadku, ponownie, nie gromadzą.


Dieta metaboliczna polega na wprowadzeniu zmian w systemie zasilania do zmniejszenia syntezę insuliny i estrogenu do minimum wskaźników (hormony te często powodują powstawanie i gromadzenie się tkanki tłuszczowej). Równolegle do tego, system pomaga uaktywnić produkcję hormonów, które promują spalanie tłuszczu (testosteron, adrenalina, noradrenalina).

Dieta metaboliczna zajmuje szczególne miejsce wśród innych metod mających na celu zmniejszenie masy ciała, ponieważ opiera się na trzech głównych pozycjach. Tak, to bierze pod uwagę:

  1. Metabolizm, które mogą być mieszane z opóźnieniem lub szybko.
  2. Roli, jaką w głównej żelaza w organizmie (przysadki, kory nadnerczy i tarczycy).
  3. Cechy Fizjologii i możliwych nawyków, które są charakterystyczne dla człowieka.

Zauważ, że ta metoda odchudzania jest doceniana nawet przez tych, którzy cierpią na problemy trawienne i trudności krześle. Na przykład, w przypadku diety jelit ma węższy zakres działania, podczas metaboliczny zwiększa przemianę materii, co prowadzi do fermentacji i stabilizacji wszystkich organów wewnętrznych.

Należy pamiętać, że przed rozpoczęciem korzystania z tej metody, należy określić masę ciała i stopnia otyłości.

Dieta metaboliczna jest podzielona na trzy etapy:

  1. Pierwszym etapem jest aktywny do spalania nadmiaru tłuszczu, które trwa około 14 dni. Jeśli wynik nie jest w pełni osiągnięty, etap można powtórzyć po około 14-21 dniach. Dozwolone wyłącznie produkty „zero” (zob. Poniżej).
  2. Podczas drugiego etapu powinna być stała utrata wagi. Czas trwania etapu zależy od pożądanego rezultatu. Zatem dieta powinna być podzielona na: śniadanie (od 8 rano do 10 rano) – 4 punkty, lunch (od 11 do 12) – 2 punkty, obiad (2 do 3 dni) – 2 punkty, podwieczorek (z 4 do 6 pm) – 1 punkt i kolacja (od 6 do 8 pm) – punktów zerowych.
  3. Trzecim etapem jest skonsolidowanie wyników. Do każdego posiłku, oprócz obiadu, są dozwolone, aby dodać jeden wynik. Jeśli utrata wagi nadal możliwe jest, aby dodać kolejny punkt.

Dieta metaboliczna, której opinie pomagają analizować stopień skuteczności, zakłada również, że konkretne zalecenia. Zatem liczba kul w drugim etapie nie może być zwiększona. Przerwy między posiłkami, które trwały ponad trzy godziny, jest zabronione. Optymalna jest połączenie kilku produktów, w celu uzyskania wymaganej ilości punktów.

Metaboliczny dieta jest oparta na tabeli zawierającej wartości indeksu produktu:

Produkty o wartości 0 punktów:

Filet z kurczaka i indyka, królika, wszystkie owoce morza, jaja, świeże warzywa i owoce, cebula, czosnek, a także błonnika i białka.

Produkty, które są szacowane na jednym punkcie:

Jagody, świeże soki warzywne i fasoli.

2 punkty można uzyskać poprzez spożywanie orzechy, nasiona, otręby chleb, gotowane buraki i marchew, gryka, ryż i płatki owsiane, a także jagnięciny, cielęciny i wołowiny.

Produkty, które są szacowane w trzech punktach:

Proso, czarna czekolada, sery surowe i przetworzone, a soku owocowego.

4 punkty:

Słodka woda, suszone owoce, ciastko , i semoliny, słodycze, czekolady mlecznej, alkoholu i kiełbasy.

Korzystanie z tej diety nie powoduje szkody dla organizmu i nie ma żadnych przeciwwskazań.