869 Shares 4172 views

Co jest glina? Z jakiego materiału jest glina?

Gliny – ciekawe i zróżnicowane pod względem właściwości materiału, który jest utworzony przez pęknięcia skały. Wiele osób zajmujących się tą substancją z tworzywa sztucznego, myśląc: co to jest glina? Przekonajmy się odpowiedź na to pytanie, a my rozumiemy, co może być przydatne do tego materiału naturalnego człowieka.

Jaki jest glina, z której substancja jest

Glina – to skała osadowa, drobnoziarnisty w strukturze. W stanie suchym jest często zakurzone i jeśli nawilżają, to staje się plastyczny i plastyczny materiał mieć dowolną postać. Po utwardzeniu glina staje się trudne, nie zmienia kształtu.

Skład mineralny gliny różnych gatunków, choć inny, ale zawsze zawiera grupę substancją, kaolinitu i montmorylonit lub innych warstw glinokrzemianów. Ponadto, glina może zawierać inne składniki, w tym zanieczyszczeń, węglan i cząstek piasku.

Typowy skład tego materiału jest następujący:

 • kaolinit – 47%;
 • tlenek glinu – 39%;
 • Woda – 14%.

To nie wszystkie składniki gliny. wsady mineralne – haloizyt, diaspory, gibsyt, korund, monotermit, muskowit, a pozostałe – są również obecne w różnych ilościach. Zanieczyszczają gliny, kaolinu są takie minerały kwarcowy, dolomit, gips, magnetyt, limonit, piryt, markasyt.

rodzaje glinki

To, które jest glina, w dużej mierze zależy od miejsca i sposobu jej formowania. W zależności od tego wydania:

1. osadowa glinka – jest wynikiem warunków atmosferycznych i przeniesienie ich złóż naturalnych produktów w określonym miejscu. Są morze – rodzi się od dna mórz i oceanów oraz kontynentalne – powstającej na kontynencie. Marine glina, z kolei dzielą się na:

 • półka;
 • laguna;
 • przybrzeżnych.

2. resztkowe gliniany tworzą się podczas wietrzenia nonplastic skałę oraz ich przekształcenie kaoliny sztucznych. Badanie tych resztkowych osadów może wykazywać płynne przejście gliny do skał ze zmianą wysokości.

Właściwości gliny

Bez względu na to z jakiego materiału jest glina, gdzie został utworzony, posiadają właściwości charakterystyczne, które odróżniają go od innych naturalnych materiałów.

Suchy gliny sproszkowany strukturę. Jeśli jest zamrożone grudki, łatwo jest się rozpadać. Materiał szybko staje się mokra, absorbuje wodę i ulega pęcznieje. W tym przypadku, glina się wodoodporną naturę – zdolność nie przeciekać.

Główną cechą gliny plastyczność – zdolność do nabywania łatwo formę. W zależności od zdolności gliny można podzielić na „tłuszcz” – charakteryzuje się zwiększoną elastycznością i „chudy” – rozcieńcza się do innych substancji, i stopniowo traci właściwość.

gliny z tworzywa sztucznego charakteryzuje się przyczepności i udarności. Ta właściwość jest powszechnie stosowany w budownictwie. Rozważyć budowę mieszankę tego, co jest? Glina – obowiązkowy element każdego rozwiązania pakowania w wiązki.

Rozprzestrzenianie się na planecie

Glina jest bardzo popularnym materiałem na Ziemi, a więc tani. osady ilaste są bardzo w każdej dziedzinie. Na wybrzeżu można zobaczyć stosy gliny, które były poprzednio stałe skały. Plaża i dno rzek, jezior są często pokryte warstwą gliny. Jeśli szlak las lub brudu drogowego jest brązowy lub czerwony odcień jest prawdopodobne, to również składa się z pozostałego gliny.

Podczas przemysłowej produkcji gliny stosowaną metodą odkrywkową. Aby dostać się do złóż korzystnego środka, najpierw zdjąć wierzchnią warstwę gleby, a następnie wyjąć minerałów. W różnych głębokościach gliny warstwy mogą różnić się pod względem składu i właściwości.

Korzystanie z gliny człowieka

Jak już wspomniano, większość ilasty stosowany w budownictwie. Każdy wie, że zwykły materiał do wznoszenia budowli – Cegła. Mają z czego się składa? Piasku i gliny – główne elementy testu, który jest wystawiony na działanie wysokiej temperatury staje się twardy i zamienia się cegły. Do ścian poszczególnych bloków nie rozdrobnionego użyć lepki roztwór, w których struktura ma także glinę.

Z mieszaniny gliny i wody staje się surowiec dla ceramiki. Ludzkość już dawno nauczył się wazony, misy, dzbanki i inne pojemniki wykonane z gliny. Mogą mieć różne rozmiary i kształty. Przed ceramiki było konieczne i powszechne, i ceramiki stał się wyłącznie z akcesoriów, które są używane w życiu codziennym i bardzo gorącym towarem na rynkach.

Glina jest szeroko stosowany w medycynie i kosmetologii. Ci, którzy dbają o piękno i zdrowie skóry, są świadome dobroczynnych skutków niektórych rodzajów tej substancji. Glina jest używana do okładów, masek i balsamów. Skutecznie zwalcza cellulit, nadaje skórze elastyczność i zapobiega przedwczesnemu starzeniu. Gdy masz niektórych schorzeń, nawet glina jest wykorzystywana w środku. A choroby skóry i suszy w materiale peretorty pyłu podaje się w postaci proszku. Ważne jest, aby wspomnieć, że do takich celów nie służy żadnej gliny, ale tylko niektóre z jego poglądów, mają właściwości antyseptyczne i antybakteryjne.

Co jest glina polimerowa

Teraz ceramika – to nie jest powszechne hobby, podobnie jak w przeszłości, ale jest coraz bardziej popularne modelowanie gliny polimerowej. Niektórzy uważają, że glinę polimeru – rodzaj konwencjonalnych naturalne gliny. Prawda, jeśli taki wyrok? Zobaczmy, co jest polimer gliny, z czego się składa i jak jest ona wykorzystywana przez człowieka.

Termoutwardzalnej – materiał z tworzywa sztucznego, który utwardza się na powietrzu lub przy wystawieniu na działanie wysokich temperatur. Często słyszymy o zastosowaniu polimeru gliny rękodzieła, ale poza tym może on być stosowany w produkcji okien plastikowych, naczynia i tak dalej. D.

Glina Polimerowa ułatwia symulować teksturę innymi materiałami, takimi jak drewno czy kamień. Z tego tworzywa mogą samodzielnie produkować pamiątki, ozdoby choinkowe, biżuterię, dekoracje wnętrz, breloczki i wiele innych rzeczy. Te ręcznie wykonane produkty są wielkim darem, aby móc być przechowywany przez dłuższy czas, nie tracąc przy tym atrakcyjny wygląd oraz oryginalny kształt.

Polimeru gliny, z której to jest? Przepis gotowania w domu

Handy ludzie, którzy są zainteresowani w procesie podejmowania takich wspaniałych prezentów, prawdopodobnie myśli o tym, jak zrobić sam polimeru gliny. Jest to prawdziwe wyzwanie. Naturalnie, otrzymany materiał nie będzie identyczne z polimerowym fabryce gliny, ale odpowiednie właściwości produkcyjnych nic nie przyniesie.

Potrzebne składniki:

 • Kleju PVA – 1 filiżanka;
 • skrobi kukurydzianej – 1 filiżanka;
 • nietłusty kremy do rąk silikonu – 1 łyżka;
 • Wazelina – 1 łyżka;
 • sok z cytryny – 2 łyżki.

To wszystko, co składa się z plastikowej gliny, które będziemy przygotowywać w domu.

Skrobia, klej, wazelina i dobrze wymieszać, dodać sok z cytryny i znowu, mieszając, aż będzie gładkie. Umieścić w kuchence mikrofalowej przez 30 sekund, wymieszać i odesłać samo przez kolejne 30 sekund. Skorupą, która tworzy się na powierzchni musi zostać usunięta i odrzucono, a elastyczna masa rozłożyć na tacy posmarowaną kremu do rąk i ugniatać energicznie przez 5 minut. Po ochłodzeniu, nasz gliny polimer jest gotowy do użycia.

Dowiedz się, jak zrobić własny polimeru gliny, można zaoszczędzić na drogich zakupionych materiałów, i nie ograniczając się do opanowania ciekawe i twórcze zadania.

Gliny – ciekawe i zróżnicowane pod względem właściwości materiału, który jest utworzony przez pęknięcia skały. Wiele osób zajmujących się tą substancją z tworzywa sztucznego, myśląc: co to jest glina? Przekonajmy się odpowiedź na to pytanie, a my rozumiemy, co może być przydatne do tego materiału naturalnego człowieka.