588 Shares 5334 views

Lodówka nie zamarza: przyczyny, lodówki naprawa w domu

Nowoczesne urządzenia odgrywa ważną rolę w życiu ludzi. systemy chłodnicze, gazowe i kuchenki elektryczne, kuchenki mikrofalowe, pralki, drobny sprzęt może nie tylko ułatwić życie, ale również się nie powiedzie, a tym samym oddanie drużynie gospodarzy w kłopoty. Znając przyczyny najczęstszych awarii i zasad działania urządzeń, można uniknąć większości problemów. Często zdarza się, że lodówka nie jest mróz, przyczyny mogą być różne. Najprawdopodobniej złamany szczelność układów chłodzenia. W większości przypadków wina leży po stronie właściciela, który ignoruje normy pracy.

Najczęstszymi przyczynami awarii lodówki

Do tych należą:

  1. Producent użyciu odpowiednich norm komponentów w procesie produkcji.
  2. Ten użytkownik naruszył zasady działania urządzenia gospodarstwa domowego.

Gdy lodówka nie jest mróz, przyczyną niepowodzenia może być niskiej jakości komponentów, które są częstsze u krajowych producentów lub chińskiego, ale również cena takich urządzeń jest dużo niższa. W tym przypadku sam nie będzie działać, aby naprawić system chłodzenia.

Lodówka nie Morozov powodem do nadużyć

Zgodnie z zasadami użytkowania, urządzenia chłodnicze powinny podlegać okresowej rozmrażania. Cały proces w nowoczesnych lodówek z systemem kroplówki trwa od trzech do czterech godzin i, oczywiście, nie mają cierpliwości do niego. Ludzie często starają się zeskrobać lód, w tym ostrymi przedmiotami.

Chociaż operacja paszport jest surowo zabronione. Takie działania mogą powodować uszkodzenia integralności systemu chłodzenia. Wystarczająco małe otwory – i cała szczelność komory zostanie naruszona, co prowadzi do wycieku freonu.

Zatkane kapilara

Jest to kolejna wspólna sprawa, gdy złe zamarza lodówka. kapilara (kapilara) – jest podstawowym składnikiem systemu aparatury przyrządu, która służy do przesyłania czynnika chłodniczego w obwodzie chłodniczym. W tym procesie, rurę może zostać zablokowany.

Mogę oczyścić rurkę kapilarną?

Próby usunięcia przeszkody bardziej obarczona wyglądu zadrapaniami i najmniejszego uszkodzenia – klucz do zerwania rurkę kapilarną. Ten błąd nie może być wyeliminowany bez wywoływania kreatora. Ma specjalne narzędzia hydrauliczne, z którą popycha zator. Ponadto, główna może być pompowane w rurze z atomem azotu, do usunięcia przeszkody, w ten sposób nie jest bezpieczny. Jeśli to możliwe, zgoda klienta, zmienia rurę i pompowanie freon.

uszkodzona sprężarka

Masters nazwać sercem urządzenia chłodniczego, poprzez pracę nad konturu goni freon. Większość nowoczesnych lodówek ten szczegół nie składane, odpowiednio, w przypadku pęknięcia należy całkowicie wymienić.

Jeśli lodówka nie jest mróz, powoduje uszkodzenia sprężarki mogą być różne. Main – urządzenie pracuje bez przerwy przez bardzo długi czas i po prostu wypalony. To może nastąpić po umieszczeniu w lodówce gorących produktów Termostat działa i nie kończy się aż do sprężarki jest określona temperatura w komorze. Innym powodem – komora utworzona warstwa lodu jest wystarczające ciśnienie gazu w układzie jest niewystarczająca, sprężarka będzie działać w sposób ciągły.

Uszkodzony termostat

Urządzenie odpowiada na temperatury w komorze. Jeśli żywność w lodówce nie dłużej zamrożone, ściany zwykle nie pojawiają się kropelki lodu, a sprężarka jest uszkodzona, wówczas sprawa w inkubatorze. Zmień go w domu nie uda. Kupić Termostat do lodówki można mieć, ale prace nad jego wymianą musi być wykonane przez wykwalifikowanego technika.

Jest to tani element, ale jego instalacja wymaga specjalistycznej wiedzy dla odpowiednich połączeń przewodowych, w przeciwnym razie nowe urządzenie może natychmiast zawiedzie. Oprócz termostatu chłodziarki należy dobierać nie tylko ze względu na rodzaj, ale także na jednostce skarbowej, więc jeśli nie ma zaufania do właściwego wyboru, a lepiej jest powierzyć panu.

Urządzenia bi-, zdarza się, że nie zamarza i zamrażarka zamrażarka pracuje prawidłowo, powodem tego może być również awaria termostatu.

Jak naprawić lodówkę w domu?

Przed przystąpieniem do naprawy, konieczne jest, aby przeczytać informacje na karcie urządzenia i jego zasadę działania. Najważniejsze w lodówce – to jest sprężarka, która powoduje, że freon, aby przejść wzdłuż konturu. Formowane na zimno na podstawie trzech elementów połączonych ze sobą orurowaniem. System działa hladogeneriruyuschy gazu chłodzącego układu grzejnika i przekształca go w stanie ciekłym. Gaz jest następnie zwracana w tej postaci do parownika.

Gdy zasada działania urządzenia będzie jasne, można zacząć szukać źródła błędu. Oczywiście, jeśli naprawa wiąże się z wymianą skomplikowanych części bez pomocy mistrza nie może zrobić, jeśli awaria elektryczna, można próbować naprawić sytuację sam.

Gdy lodówka nie jest mróz, przyczyny mogą być identyfikowane na podstawie badania zewnętrznego. Po pierwsze, trzeba kupić specjalne narzędzia (Universal tester i wskaźnik śrubokręta) i określić jakość napięcia zasilającego. Normalne tempo – około 220 niewielkie odchylenia są akceptowalne. Następnie należy zbadać przewodem zasilającym czy załamań lub uszkodzenia (na przykład, zwierzęta zębów).

Jeśli przyczyna usterki w tym przypadku naprawa lodówek w domu nie będzie wielkim problemem. Zmień kabel i całkowicie usunąć uszkodzoną część i ponownie podłączyć przewody, najpierw należy je izolować, można mieć, bez pomocy kreatora.

Innym częstym powodem lodówka był zepsuty – z przekaźnikiem zlecenia za uruchomieniem lodówki. Znajduje się on obok sprężarki. W trakcie kontroli należy odłączyć przewody elastyczne i sprawdzić obwód sterujący. To całkiem proste. Aby to zrobić, po prostu zamknąć dwa przewody z przekaźnika i do ustalenia, czy istnieje kontakt między przewodami i włączenia widelcem. Jeśli kontakt jest przewód i czujnik temperatury są sprawne.

Czasami powodem, że złamane lodówka, może trochę szkoda, ale ważny szczegół. Na przykład, czujnik temperatury. Aby sprawdzić prawdopodobieństwo takiej awarii, trzeba go zdjąć i odłączyć przewody. Z pomocą testera, sprawdzić każdy przewód. Jeśli obwód jest – trzeba wymienić czujnik. Jak wspomniano powyżej, lepiej jest powierzyć wymianę zawodowym, zwłaszcza jeśli jest to nowoczesna lodówka.

Jeśli nie udało się w sowieckiej urządzenia System rozmrażania – można ustawić zworkę. Jest on wykonany z metalu błędu.

Fakt, że urządzenie będzie działać bez kontroli off i to musi być zrobione ręcznie. Jeżeli przeprowadzenie naprawy lodówek w domu, należy pamiętać, że może to doprowadzić do szybkiego uszkodzenia sprężarki, które w nowoczesnych urządzeń w normalnej eksploatacji nie więcej niż 10 minut na godzinę. A co najważniejsze – czujnik temperatury w przerwie nadal muszą zostać wymienione.

wniosek

Jeżeli po kontroli wzrokowej w celu ustalenia przyczyny uszkodzenia lodówki nie może – trzeba zadzwonić do pana, lub skontaktować się z centrum serwisowym. Układ chłodzenia – struktura raczej kruche, a jeden zły ruch może zaostrzyć uszkodzenia, a tym samym wzrost cen napraw. Zakup lodówki, należy upewnić się, aby zapoznać się z instrukcjami arkuszu danych i operacyjne. W żadnym wypadku nie może skrobać ściany lodówki podczas rozmrażania i umieścić go gorących produktów.