301 Shares 7222 views

Temperatura wody w basenie normalne, wymagania i zalecenia

Popularyzacja sportów wodnych doprowadziły do odkrycia wielu basenów na całym świecie. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób stara się żyć zdrowego stylu życia. Dlatego każdy kocha odwiedzić baseny, a także zaszczepić miłość do swoich dzieci pływania.


Pomieszczenia przeznaczone do basenów

Struktury, w której basen, różnią się od budynków mieszkalnych. Klimat, który posiada zaplecze sportowe, różne od klimatu w innych budynkach. W celu zapewnienia komfortu gości, a nie szkodzić ich zdrowiu, w baseny do utrzymywania określonej temperatury i warunki klimatyczne. cyrkulacja powietrza odbywa się w taki sposób, że w każdym z pokoi nie miał opary wybielaczem i innych środków czyszczących. Ponadto konieczne jest, aby wyeliminować projekty, tak aby nie osłabić system odpornościowy zwiedzających. Dla sportowców i miłośników pływania czuć się komfortowo, aby zachować pewną temperaturę wody w basenie. Organizacje specjalny zestaw standardów tego wskaźnika.

Temperatura powietrza w pomieszczeniu z basenem

Po kąpieli następuje odparowanie wilgoci z ludzkiego ciała, a więc osoba wystygnie. Temperatura pokojowa jest utrzymywane w taki sposób, że zawsze jest w funkcji temperatury wody w basenie w 2-3 ° C. Dlatego ludzie po kąpieli nie jest tak zimno z niego.

Jeśli utrzymanie wyższej temperatury w pomieszczeniu, uczucie zatkanego może występować przy wysokiej wilgotności powietrza. W związku z tym, aby wybrać odpowiednią temperaturę wody w basenie i w pomieszczeniu, w którym się znajduje, pozwalają na ciągłe powierzchnie wymiany ciepła i wodnym środowiskiem.

basen wilgotność

Cechą basenów jest stałą wilgotność w nim. Baseny zawsze tworzą specyficzną atmosferę, która na skutek obecności dużej ilości wody.

Ponadto, prysznice również przyczyniają się do wysokiego parowania wody. Stężenie pary wodnej w wewnętrznego ciśnienia scharakteryzować, gęstość pary, zawartości wilgoci w powietrzu, a temperatura wody w basenie. Norma tych parametrów pozwala na utrzymanie wilgoci w zalecanym zakresie. Istnieje również określenie zawartości wilgoci. Charakteryzuje się wilgotność względną, która jest wilgotna. Zawartość wilgoci zależy od tego, czy temperatura wody w basenie. norma temperatura wody pozwala na utrzymanie go w zalecanych cenach. Jest wprost proporcjonalnie związane z temperaturą.

Wilgotność w krytym basenie

wilgotność nasycenia powietrzem w określonej temperaturze przez określony wilgotności względnej. Wilgoć w krytym odparowuje się znacznie wolniej, gdy względna wilgotność powietrza w tym samym pomieszczeniu powyżej. A wręcz przeciwnie, jest prawdą. Przy niskiej wilgotności w basenie parowanie zachodzi szybciej. Masa pary wodnej zawartej w metrze sześciennym powietrza, charakteryzuje się obecnością wilgoci. Temperatura wody w basenie jest związana z wilgotnością. Wilgotność kryty basen ma do ludzkiej wygody, jak temperatura wody w zbiorniku. Norma z jego treścią jest bardziej korzystny wpływ na ludzkie samopoczucie w basenie. Przy wysokiej temperaturze wody w basenie jest ich szybszego odparowania. W pewnych warunkach, wilgoć może być zwiększona do 90 procent.

Oprócz wysokiej wilgotności negatywnego wpływu na zdrowie człowieka, to jest szkodliwe dla pomieszczenia, w którym znajduje się basen. W celu zmniejszenia wilgotności systemów wentylacyjnych stosuje specjalny. Ponadto, instalacja służy do osuszania.

Jaka powinna być temperatura wody w basenie

Zwiedzającym miło było pływać, konieczne jest, aby zapewnić komfort w pomieszczeniu przy basenie. Temperatura wody, a także pokoje, w których ludzie ubierają się i chodzić nago, powinny być wygodne. temperatura wody w basenie normami określonymi zgodnie SanPiN. Jeżeli zaniedbamy te wymagania, zwiększa możliwość wystąpienia różnych chorób. Basen temperatura w pomieszczeniu zależy od temperatury wody. Jeżeli temperatura woda w basenie i temperatura w pomieszczeniu są takie same, to możliwość, że woda chłodząca jest znacznie wyższa niż w powietrzu.

Zalecany poziom wody w basenie ma temperaturę od 22 do 24 stopni. pojawia się ryzyko napadów przy zachowaniu niższych temperatur.

Do ćwiczeń terapeutycznych i terapii wodnym jest obsługiwany przez inną temperaturę wody w basenie. Tempo tych basenach wynosi od 26 do 28 stopni.

Ale nie tylko dla dorosłych trzeba komfortową kąpiel. Rebyatnya lubi zaszaleć. Ale dla nich być zupełnie inna temperatura wody w basenie. Kurs dla dzieci jest od 28 do 30 stopni. Normy termiczne dla dzieci powinna być utrzymywana na stałym poziomie.

sporty wodne w basenie

Przygotowanie wody basenu sportowego różni się od przygotowania prywatnym basenem. Podczas budowy takiego obiektu uwzględnia oficjalne zasady. Wszystkie zasady i przepisy sanitarne określone w międzynarodowej organizacji FINA. Dlatego cały niezbędny sprzęt i koszty są brane pod uwagę przy projektowaniu basenu. Podczas budowy basenu sportowego jego kształt może być tylko prostokątny. Cała woda, która jest w nim, jest oczyszczany, ogrzewa do wymaganej temperatury i powraca do zbiornika. Ponadto, długość basen sportowy może być 25 lub 50 metrów. Szczególnie ważna jest temperatura wody w basenie sportowym. Stopa takich grup od 25 do 28 stopni. Poziom wody musi być stale utrzymywana na tym samym poziomie podczas zawodów. W celu zapewnienia zgodności ze wszystkimi sanitarnych i standardów higienicznych w basenie sportowym, to pozwoliło dodatkowy dopływ wody, ale bez tworzenia prądy. Woda jest pobierana do analizy w głębokich i płytkich części basenu.

Zwłaszcza wody w basenie dla dzieci

Pływanie dla niemowląt urodził się w 1939 roku w Australii. Za radą lekarza, jedna z matek zabrał swoje dzieci na basen w czasie upałów. Nie widziała dziecko staje się lepsze. Dziś, wiele matek są zaangażowane z ich dzieci dziecko pływania. Aby zacząć korzystać z kąpieli w domu, 3 tygodnie po urodzeniu. Kiedy dziecko zaczyna się przyzwyczajać do wody, można chodzić z dzieckiem w basenie (około 2 miesiące). Przez pierwsze procedur w temperaturze łaźni wodnej powinna być 37 stopni. Z każdym kolejnym kąpieli powinien on się chłodnica. Tak więc, w dwudziestym temperaturze sesji powinien wynosić 35 stopni. Stopniowo trzeba doprowadzić temperaturę wody równą puli, tj. E. 28 stopni. Temperatura wody w basenach do dzieci w wieku od 2 do 3 miesięcy w temperaturze 37 ° C, a w wieku 6 miesięcy – 32-34 ° C. Równie ważna jest temperatura powietrza w pomieszczeniu z basenem dla dzieci. Powinno być około 26 stopni.

Osobliwością z basenów olimpijskich

Wszystkie wymagania, które zostały zbudowane basenów olimpijskich, wskazuje FINA organizacji. Zgodnie ze wszystkimi zaleceniami, temperatura wody podczas konkursu olimpijskiego powinna być utrzymywana na 25-26 stopni. Stale powinno być czyste, a następnie przechodząc do zlewu. Podobnie jak we wszystkich pul sportowych dopuszcza wtryskiwanie wody do pojemnika, nie powodując zarazem prądów. Do zbiornika mogłyby być użyte do igrzysk olimpijskich, zaleca się, aby stosować się do tych wymagań.

To wszystko, co powinien mieć temperaturę wody w basenie zasad.