864 Shares 4808 views

Przydatne właściwości pietruszki i przeciwwskazania

Pietruszka – korzenny kultura dużą wartość nie tylko w kuchni, ale także w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym, dermatologia, perfum. W starożytnym Egipcie uznano za święty trawa vzrosshey syn krew boga Ozyrysa. Wszystkie części tej rośliny zawierają specjalny olejki eteryczne, które dają pietruszki pikantny zapach i smak.

Zioło-lekarz i źródło witamin

Więc, jakie są użyteczne właściwości pietruszki i przeciwwskazania do jego stosowania? Zioło – prawdziwy lekarz. Na jego regularne stosowanie może uzupełnić braku witamin i minerałów w organizmie. One zastosowanie nie tylko liście, ale także korzeń pietruszki. Ten ostatni jest bardzo trudne. W nim jest niestrawny błonnik, pomimo jej białawy kolor, istnieje karotenu niż w marchwi, ogromna ilość witaminy C, potasu, witaminy B1, B2, ogromna ilość witaminy K (udział w procesie krzepnięcia krwi).

Po rozpatrzeniu użytecznych właściwości pietruszki i przeciwwskazania do jego stosowania nie może być pozostawiona na bok. Nawet niedawno został przyjęty na specjalne zamówienie zakazującej stosowania olejków eterycznych tej trawie w Badakhshan ponieważ mają wyraźne silne działanie. Stosuje się je do leków może, tylko ze specjalnym pozwoleniem. Fakt ten pokazuje, jak skuteczność kliniczna może być pietruszka.

Olejki eteryczne z ziół, które dają mu specjalnego niepowtarzalny smak, ma trzy główne funkcje:

  • przeciwutleniaczem. ustabilizowanie DNA; Mogą nawet zabić komórki nowotworowe;
  • bakteriobójcze. Na przykład, guma pietruszki, dezynfekuje się jamę ustną.

Pietruszka w leczeniu chorób

Zioło to jest aktywnie wykorzystywany przez tradycyjnych uzdrowicieli i medycynie. Już w dawnych czasach pietruszki, użyteczne właściwości dla kobiet, które były znane i aktywnie wykorzystywane w leczeniu i profilaktyce. Tak więc, na krótko przed ślubem, dziewczyna przygotowany napój podawany we wrzątku z tego zioła. Panna młoda była w miesiącu pić trzy razy dziennie. Wierzono, że taka procedura będzie wydalać z organizmu całą chorobę, a ona przyjdzie do ołtarza, aby całkowicie czystym i zdrowym. W naszych czasach, to wywar jest używany do walki z otyłością. Sprawdzone, że jeśli pić co najmniej dwie godziny nie będzie chciał jeść. Ponadto, korzystanie z pietruszki produkuje działanie moczopędne. Przydatne właściwości pietruszki i przeciwwskazań powinny być dokładnie zbadane. Jest udowodnione, że to zioło może zmniejszyć ból głowy, w celu zmniejszenia bólu u kobiet w okresie menopauzy.

Przeciwwskazania w bulionie

Nie zawsze jest przydatna wywar z pietruszki. Przeciwwskazania IT – to okres ciąży i indywidualnych cech ludzi. Tak więc, ze względu na jego moczopędnego nie powinny pić dla kobiet w ciąży, oprócz w zakresie stosowania dużych ilości pietruszki może zwiększyć prawdopodobieństwo poronienia. Pożądane jest również, aby używać go pod niskim ciśnieniem.

Pietruszka w kosmetologii

Efektywne wykorzystanie pietruszki i zabiegów kosmetycznych. Na przykład, jest to doskonały środek na obrzęk i worki wokół oczu. Środki pietruszki doskonale odżywiają skórę, to vitaminize, wybielacz i zmiękczyć.

Przydatne właściwości pietruszki i przeciwwskazania do jego stosowania są znane od czasów starożytnych. I nawet teraz, mimo obfitości leków, kosmetyków, to zioło pozostaje popularny w medycynie alternatywnej, aw domu kosmetologii.