900 Shares 4955 views

Czy jesteś jedynakiem? Dowiedz się, jak to wpłynęło na rozwój mózgu

W badaniu przeprowadzonym w Chinach, udowodniono, że dzieci, które dorastają bez braci i sióstr, może to być inna struktura mózgu. Naukowcy odkryli, że tylko dziecko staje się bardziej twórczy, ale mniej towarzyski.

Czy obecność braci i sióstr w rozwoju mózgu?

Wcześniejsze badania koncentrowały się na różnice w zachowaniu, funkcji poznawczych i cech tylko dzieci i tych, którzy mają rodzeństwo. W końcu nikt nie jest zaskoczony, że dzieci, które nie mają żadnych braci ani sióstr, nie trzeba dzielić się z uwagą innych rodziców, więc prawdopodobieństwo, że będą chwalić, zwiększa się znacząco. Ale oni nie dostają wczesne doświadczenia z konkurencją i nie rozwijać zwyczaj dzielenia się niczego. Nowe badania na Uniwersytecie Southwestern w Chongqing, postawiła sobie za cel, aby dowiedzieć się, czy jest w różnicach w zachowaniu podstawy neuronowej. Badanie wskazuje również, czy dana ma wpływ środowiska rodzinnego i atmosfera na rozwój strukturalny mózgu dziecka.

Jaki rodzaj badań?

W Chinach polityka jednego dziecka istniała od 1979 do 2015 roku. To była próba kontroli populacji, co doprowadziło do znacznego wzrostu liczby pojedynczych dzieci w rodzinie. Naukowcy przebadali 250 studentów z Uniwersytetu w (dość małą próbkę), z czego około połowę stanowiły tylko dzieci. Naukowcy przeprowadzili skanowanie mózgu w tym samym czasie miał osobiste, twórcze i intelektualne testów, przy użyciu sprawdzonych metod.

Wyniki badań

Potwierdzanie poprzednimi wynikami, badania wykazały, że tylko dzieci wykazały znacznie lepsze rezultaty w twórczości, ale pokazał znacznie gorszych wyników przyjemnych cech charakteru. Skany wykazały, że te części mózgu, które są związane z rozwojem weryfikowalnych wskaźników, miała inną strukturę. Jedynymi dzieci, które wykazały najlepsze wyniki w twórczości, mają duże ilości substancji szarej w płacie ciemieniowym – obszaru mózgu związanego z elastyczności umysłowej i wyobraźni. Skany mózgu tych studentów, którzy nie wykazują najlepsze wyniki dla przyjemnego cech charakteru, wykazało, że mieli mniejszą objętość istoty szarej w przyśrodkowej kory przedczołowej – obszaru mózgu, który jest znany z zaangażowania w rozwój myśli o siebie i wobec innych.