222 Shares 3587 views

C dysk jest pełny: co robić i jak czyścić?

Nieważne jak pojemnościowy zasób został zainstalowany dysk twardy w komputerze. Prędzej czy później przyjdzie czas, gdy ilość wolnego miejsca na dysku twardym bliżej do krytycznego minimum. A jeśli to czytasz, to logiczne założenie, że stoją pewne problemy, które mogą być trafnie opisany w jednym krótkim pytaniem: „Dysk C jest pełna: co robić”. Prawdopodobnie wszystko stałeś przezwyciężyć różne komunikaty systemowe, pop-up jakiś czas na ekranie monitora z przewidywalną regularnością. Wreszcie, komputer opóźnianiu bardzo ciężko, ale tylko wspomnienia z dotychczasowych wyników. Cóż, nadszedł czas działać! Określenie, w połączeniu z uwagą, jak również skutecznych metod opisanych w tym artykule pomogą Ci nieodłącznych zaawansowanych użytkowników, aby łatwo radzić sobie z wyzwaniami cyfrowej luzem.


Gdy dysk „C” jest pełna, trzeba usunąć go z „cyfrowych śmieci”

Fakt, że system operacyjny w trakcie swojej pracy stale zachowuje niektóre pliki tymczasowe w wyznaczonych miejscach przestrzeni dyskowej, która może zgromadzić wystarczająco solidne ilości danych. Jak można sobie wyobrazić, foldery te powinny być okresowo czyszczone.

Uwaga: W dalszej części, opisy i działania scenariusza zaprojektowane do użytku w systemie Windows 7. Jednak środowisko pracy, biorąc pod uwagę różnorodność prezentowanych metod, praktycznie cały materiał w niniejszym artykule ma zastosowanie do innych maykrosoftovskih OS.

Dojazd do realizacji planowanych

 • Otwórz sekcję „Komputer”.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na „C” partycji systemowej, wybierz „Właściwości” ostatnią pozycję z listy rozwijanej.
 • Będąc na zakładce „Ogólne”, aktywować przycisk „Oczyszczanie dysku”.
 • Po krótkiej analizie otwiera odpowiednie okno, w którym, aby zaznaczyć pliki do usunięcia.
 • Aby podkreślić swój wybór, kliknij „OK”.
 • Po potwierdzeniu działanie nastąpi proces leczenia krótkoterminowego.

Jednak problem podniesiony jest „wypełniony dysk C: Jak czyścić” To wymaga dalszych rozważań.

Gdzie się udać gigabajtów: System sterowania punkty przywracania

Nikt nie zaprzecza, że realizowany w funkcji systemu Windows „przywracania systemu do stabilnego stanu” – jest to bardzo przydatne i często domagali narzędzie pracy. Jednak wszystko powinno być z umiarem. Jednocześnie, udział ustawienia domyślne dostarczenie sposobu non-stop zapisywania kopii systemu. Po regularnych aktualizacji systemu operacyjnego, krytycznych zmian w rejestrze, a zgodnie z harmonogramem, specjalna usługa Windows z niezwykłą precyzją sterowania wysyła „obsady” środowiska operacyjnego w kopii zapasowej. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że większość z tych kopii nie zostanie aktywowany, można stwierdzić, że ilość miejsca na dysku, w wyniku nadmiernego otuchy, tak irracjonalnie spożywane, co prowadzi do tego, że użytkownik zaczyna rozważać kwestię definicji: „płytę z pełnym : co robić?”.

 • Zaloguj się do swojego panelu sterowania.
 • Aktywować sekcję „System”.
 • W link w oknie po lewej stronie serwisu „… obrony.”
 • Podświetlić dysk systemowy i kliknij „Dostosuj”.
 • Po kliknięciu na przycisk „Usuń” z dysku twardego spowoduje usunięcie wszystkich punktów przywracania.

Ostrzeżenie: nie zaleca się tego działania dla tych, którzy często ucieka się do wycofywania funkcjonalności. Ale nic nie stoi na zmniejszenie zbędnych wynosi 3-6% całkowitej wydajności pojemność partycji systemowej. W tym przypadku kopia pozostanie punkty odniesienia, które zostały zapisane jako ostatni.

„Depozyty” pamięć wirtualna: czy rozmiar pliku stronicowania jest uzasadniona?

Więc teraz wiesz, co zrobić w pierwszej kolejności, gdy czujnik stosowany graficzny dyrygent przestrzeń pokazuje, że dysk C jest pełna. Jednak, aby osiągnąć jak największą przestrzeń układ zwalniający, należy odwołać się do kolejnej metody – przeniesienie katalogu pliku stronicowania do innej lokalizacji, lub zmniejszyć nadmiarową wielkość obszaru dysku twardego.

 • Otwórz „Panel sterowania”.
 • „System” udać.
 • uaktywnić opcję „Zaawansowane …” Po lewej stronie okna roboczego.
 • kliknij na „Ustawienia” w sekcji „Wydajność”.
 • Otwórz zakładkę „Zaawansowane”.
 • Kliknij na przycisk „Zmień”.
 • Podświetlić dysk systemowy i odznacz pole wyboru „Automatycznie wybierz …”.
 • Włącz „Określanie wielkości.”
 • Na podstawie rzeczywistej ilości pamięci fizycznej, wybór wartości parametrów pojemność pamięci RAM.
 • Zatwierdzić zmiany za pomocą przycisku „SET” i uruchom ponownie komputer.

Podczas migracji pamięci wirtualnej „Bez pliku stronicowania” na innej partycji dysku twardego, trzeba najpierw uaktywnić opcję. Następnie trzeba wybrać nowy katalog i powtórzyć powyższy proces. Cóż, nadszedł czas, aby przejść do następnego etapu rozwiązywania problemu „dyski z całości.„Co robić dalej?

Czyszczenie dziennika, a nie tylko to: program „pomocników”

Podczas instalacji różnych programów, a także w trakcie jego użytkowania, System operacyjny Windows stale utrzymuje i wartości nastaw zmiany, w związku z czym wielkość danych rejestru rośnie. Jednak nie wszystkie wpisy w dzienniku systemu może być konieczne. Na przykład, w przypadku przeprowadzania procesu usuwania dowolnego programu, niektóre (i często jest wyrażana jako znaczący MB) system informacji o obiekcie odinstalowywania trwa do podjęcia tak potrzebnej przestrzeni użytkownika, by tak rzec, na próżno. Niestety, jeśli chcesz poprawić tę niefortunną sytuację jako „pełny dysk c», Windows 7 (a także każdej innej maykrosoftovskih wersji OS) jest bezsilny, ponieważ nie jest to standardowe oprogramowanie do czyszczenia rejestru. Dlatego konieczne jest, aby zdobyć poparcie specjalistycznego programu.

CCleaner – darmowy, ale skuteczny

 • Pobrać i zainstalować tę aplikację na komputerze.
 • Otwórz sekcję „Rejestru” interesujące nas.
 • Kliknij przycisk „Szukaj problemów.”
 • aktywować przycisk „naprawić” po krótkim skanowaniu.

Jesteś na gratulacje – praktyczna odpowiedź na pytanie o dysku C jest pełna, co zrobić, uzyskuje. Ale nie całkiem w całości. Tak więc, drodzy czytelnicy, podążać dalej.

Ukryte zagrożenie: który wypełnia przestrzeń dyskową

Sam proces wykrywania nowego szkodliwego kodu dla doświadczonych specjalistów IT – to zadanie bardzo czasochłonne. Zwykłego użytkownika, jedna rzecz pozostaje ta sama – odgadnąć, że dla wirusa wypełnia dysk C? Zgadzasz się, nieco kłopotliwej sytuacji? Jednak problem może być rozwiązany za pomocą jednego lub więcej specjalnych narzędzi antywirusowych, które mogą wykryć i zniszczyć taką infekcję „cyfrowego”.

Dobrze, otwórz przeglądarkę i pobrać aplikację! AVZ, Dr.Web CureIt, HitmanPro, Malwarebytes Anti-Malware (Mbam) oraz Kaspersky Virus Removal Tool 2015 Wszystkie z nich są dobre na swój sposób, a każdy z nich ma swoje wady , co jest zrozumiałe. Po tym wszystkim, jak wiemy, nic nie jest idealne na świecie. W związku z tym, w celu osiągnięcia maksymalnego efektu i dokładnego oczyszczania w celu uzyskania skutecznych wyników, należy dwa lub trzy narzędzia kolejno. Nawiasem mówiąc, wszystkie z powyższych leków antywirusowych posiada intuicyjny interfejs intelektualnie, a nawet jeśli jesteś nowicjuszem w dziedzinie komputerów, będzie w stanie obsłużyć debugowanie i rozpocząć skanowanie funkcjonalności. Pamiętaj, że w próżnych założenia, takie jak: „Dlaczego jest wypełniona dysku C?” – strata czasu. Próbować, próbować, i będzie sukces!

Konkludując

Więc teraz wiesz, gdzie szukać brakujących gigabajtów miejsca na dysku. Niemniej jednak, nie powinno być nadużywane przez niektórych metod czyszczenia opisanych. Zwłaszcza jeśli chodzi o pliku stronicowania, albo mocno używane usługi na korekty rejestru. Tylko rozsądne podejście i uzasadnione działania w wykonywaniu procesu optymalizacji może zagwarantować stabilne działanie systemu operacyjnego. Teraz masz niezbędne umiejętności i stanowią jasno, jak reagować na trudną sytuację, jeśli dysk C jest pełen Jak oczyścić go z nagromadzonych „śmieci” i cyfrowej, jak zneutralizować zagrożenie wirusem, powinieneś już być jasne. Ale na tym nie kończą. Poprawić swoją wiedzę i rozwinąć swój komputer horyzontów. Wszystko co najlepsze, należy użyć twardego skutecznie!