414 Shares 1925 views

Aby pomóc studentom. M.I.Prishvin. Podsumowanie „słońce” Spiżarnia

„Słońce Spiżarnia” Tale Prishvina – dzieło napisane nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Niezwykła koneserem ojczyzny, przyrodnik i naukowiec, z całego serca w miłości z jego ojczyzny, w jej wspaniałej przyrody i bogactwo swoich zasobów mineralnych, pisarz podzielił w swoich pracach głęboką wiedzę na temat zwierząt i roślin świata w Rosji, uczy uważnego, ostrożnego podejścia do minerałów, zaszczepić w czytniku poczucie gospodarza i opiekuna otchih gruntów.


„Słońce Spiżarnia”

Podsumowanie „słońce” Spiżarnia włącza nas do wydarzeń Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. W pobliżu miejscowości Pereslavl, w małej wiosce pozostały bedovat-opłakiwać dwoje dzieci: Nastya, nazywany The Golden Hen i jej brata Mitrasha – chłop w worku. Nastia miał 12 lat, Mitrashe – 10. Ich matka zmarła po długiej chorobie, mój ojciec zniknął na drodze wojny.

Podsumowanie „słońce Spiżarnia” nie pozwala na podanie szczegółów życia samopoczucia dzieci. Ważne jest, aby pamiętać, że tylko oni, mimo swojego wieku, nie są stracone, i nie mógł się oprzeć i wytrzymać ciosy losu. Po ich rodzice pozostał silny hut-pyatistenka, farm – świnię, krowę, trochę ptaka. Dla wszystkich mam pilnować, ale to była dziewczyna Nastya biznesu, fachowiec dla wszystkich rąk i przygotować pyszne jedzenie, a skotinku przedmioty, paszy, priberot. Mitrasha to około pomogło. Sam Kripen'ka, lobastenky, krępy, jest on często nazywany chłop. Chłop nous, roztropność były nieodłącznym chłopca od dzieciństwa. Od ojca nauczył bondarnichat – czyniąc drewniane wiadra, beczki, wanny yes ludzi. I brat mieszkał z siostrą do momentu kiedy niesamowite siły natury nie są atakowane swoje życie.

Następnie streszczeniem „słońce Spiżarnia” jest następujący. Wioska, zamieszkana przez naszych bohaterów, nie było daleko od lasu. Forester Antipych był dobrym przyjacielem swojego ojca, a dzieci privechayut dobre słowo, wciągająca historia. On obiecał objawić im kilka własnych, zwłaszcza prawdą. A więc nie zginął. Ale wydaje się, że czas, aby wyszeptać Ta prawda trawie, jej ulubiony pies, który był przez wiele lat z nim.

Po śmierci Antipycha Grassa nie dotarł do ludzi pozostawionych w lesie – sosny dla właściciela, aby wypędzić z przyzwyczajenia do niego gry, straż hut niech jego leśnej – przez ozdobny Men-kłusowników i porubschikov. A ona często wyły w nocy z ponurej samotności, jakby konkurując z wieloletnim wrogiem – Szary wilk właścicieli.

I nawet streszczeniem „słońce Spiżarnia” daje nam możliwość poznania historii dwóch drzew – sosny i świerka. Gdy wiatr przyniósł na polanę koło torfowiska Bludova dwóch nasion i nawet rzucił je na ziemię. Choć było tu gleba nie jest szczególnie płodne nasiona zaczęły, ponieważ zarodek, a to wyrosły z nich tak świerkowego drewna sosnowego. Oba korzenie przeplatają się w walce o ożywczych soków z ziemi, a oddziały – w walce o światło słoneczne, wolności i życia. Są zakrzywione, pokorozheny, ranią siebie gałęzie i gałązki. Ale każdy chce żyć. Ta wielka bitwa symbolizuje siłę życiową natury, które nie mogą być zniszczone.

Przypomnijmy dalsze podsumowanie. Prishvin ( „Sun Spiżarnia”) opowiada o palestyńskiej – Wonderful polanie, gdzie tysiąca najbardziej użytecznych i zdrowych owoców jagodowych – żurawiny. Rośnie na terenach bagiennych, małych wysp i je zdobyć, wiele prac potrzebują. Palestyński kobieta, cały czerwony-czerwony, można wybrać od razu jagody jak w zwykłych miejscach nie zbierze w ciągu ostatniego miesiąca. A wszystko to jest duży, silny, słodki!

Został on tak mówił o magicznej polanie Nastya i Mitrashe ojca. I nawet powiedział, gdzie szukać dla niej, dla niektórych tras – na północy, który wskaże igłę kompasu. A spalanie pragnienie, aby znaleźć palestyńskiego był początek wszystkich przygodach, które stało się z dziećmi, gdy szli do lasu dla żurawiny.

Mądry pisarz Prishvin „Spiżarnia słońce”, podsumowanie który czytasz teraz – jest to opowieść o wielkiej przyjaźni i wzajemnej pomocy, nabożeństwa człowieka i psa do siebie, o prawdziwej miłości między bratem i siostrą, o wartości człowieka, bez którego ludzie mają długi są dzikie i przestały być człowiekiem.

Historia kończy się szczęśliwie. Nastia znaleźć Palestyńczykiem, a wszystkie zebrane jagody dał szpitalu rannych. Trawa Mitrashu zapisywane z bagien i znaleźć w nim nowy ulubiony host – młody Antipycha. Po wybiciu się w lesie, brat z siostrą pogodzić i ponownie te słodkie i dobre dzieci, które są tak kochany i szanowany sąsiadów. Charakter podniosła zasłonę przed ludźmi o ich tajemnic i stało się jasne, że jest gotów podzielić się z nimi swoje skarby, czy to medycznych lub żurawina złoża torfowego bagna w Bludov.