835 Shares 7149 views

Khadzhokhsky Gorge (wieś Kamennomostsky): odpoczynek, opis, położenie i zdjęcia

White River Canyon „Noise”, Kamennomostsky kanion Khadzhokhsky Gorge – wszystkie nazwy w tym samym miejscu, znanym wszystkim i Adygei i daleko poza granicami Rzeczypospolitej, Federacji, która jest częścią Southern District.

Jaki jest wąwóz

Słowo „wąwóz” odnosi się do wąskiego przejścia między wysokimi górami i klify i głębokie doliny, która zajmuje całe łóżko bystrza rzeki. Brzegi są na ogół strome, często zwisające. Wąwóz ma synonimy – przejście Luzin kanion, wąwóz zbezcześcić, difeleya. Wszystkie te słowa znaczą coś wąski, długi i głęboki.

Podobne miejsce Lermontow napisał: „… i głęboko czernienie jak dom pęknięcie wąż zwinięty izluchisty Daryal …”. Khadzhokhsky zawęża jak Daryalsky wąwóz utworzony przez tysiąclecia nie Terek i White River, lewobrzeżny i najpotężniejszym Kuban napływ.

parametry Canyon

Konwencjonalnie, cała gardziel można podzielić na mostku drogowego w przełomem na dwie części. Po raz pierwszy w bardzo szybki, a druga rzeka uspokaja i stopniowo rozszerzony do 20-30 metrów z kanionu, który jest w górnym biegu jest tak wąski (w niektórych miejscach jej szerokość jest zawężony do 2-3 metrów), na górze, że jest ledwo zauważalne. Sam Canyon jest dość głęboko – ściany pionowe osiągnąć 40 metrów. Właściwie Khadzhokhsky wąwóz jest ostatnią częścią Wielkiego Kanionu o tej samej nazwie, która jest początkiem przewodnikiem może być umieszczony niedaleko Kozak kamień. Całkowita długość korytarza, przerwa w skałach rzeki Białej, znajduje się 500 metrów-tym, a mianowicie Gorge – 400 pm.

Z historii wąwozu

Dawno temu, podczas wojny rosyjsko-rasy, obszar znany był silnym oporem wojsk rosyjskich. Aul Khadzhokh, który prowadził obronę Szamila, dawno nie poddał się, w wyniku czego całkowicie zniszczone.

W 1862 roku, w jego miejsce na prawym brzegu kanionu, było pierwszą pozycję Kozak obronny, aw 1864 roku Kozacy wojsk Orenburg i prowincji Stawropol założył wioskę Kamennomostsky. Nowe domy zostały zbudowane, ponieważ czerkieski nie zniszczony hut Kozacy Zabrania się trzymać. Stopniowo, od 1873 do 1914-go roku, wieś rosła i uzyskał status Township.

Pearl Adygeja

Teraz to małe miasto, na południowym skraju której znajduje się światowej sławy difeleya, która słynie z niezwykłej urody i potężnej magicznej energii. Każdy gość republiki na pewno nosić go tutaj. Ale droga do tej opowieści jest tylko poprzez Kamennomostsky (Adygeja) wsi.

Gorge – to prawdziwy cud natury. I to jest prawda, ponieważ, według naocznych świadków, w tym momencie wkracza w stan lekkiego transu, i to jest odwiedzane przez myśli i uczuć, nigdy wcześniej nie doświadczyłem. Od 1979 roku, wąwóz jest pomnik przyrody o znaczeniu lokalnym. Podczas powodzi (woda czasem wzrasta do 20 metrów), aby być w tych miejscach nie jest możliwe z powodu wyścigów przepływu ekranem.

wąwozy Legends

Te piękne miejsca o bogatej historii. Tak więc, w miejscu, gdzie kiedyś kanion rozeszły się na dwie gałęzie, na skalistym występie ma zabaw okrągły kształt, który jest nazywany „Amin”. Legenda opowiada o okrutnym maniery abreks – gubernator Szamil Mohammed Ameen (lub Amin) spadła z tego obszaru w otchłań winnych ludzi. Ale nie było okazji, kiedy płynął, a następnie dał im życie. A w czasach sowieckich, kiedy to nie było tak surowe zakazy i bariery, lokalne chłopców zdobył (z każdego rubla turystycznej) skacze do wody z mostu, który jest zbudowany natury, wyprane w skale niepotrzebne. Most od dawna jest dla pieszych, a resztki swego widać do dziś. Khadzhokhsky Gorge ma wiele cudownych kamienne figury i płaskorzeźby, z których każdy posiada własną nazwę i legendę.

Wyjątkowość kanionu

Wszystko razem – fantastyczna uroda urzeka energii, historię i legendy dzikich obyczajów górali, wyczyny miejscowej ludności w czasie II wojny światowej oraz o trójgłowy smok, którzy tu żyli kiedyś, przyciągają turystów z wielu krajów. Osobliwością tego miejsca jest jeszcze w tym, że przy wejściu do wąwozu nie jest widoczny – piękno jest na dole. Podziwiam to możliwe ze specjalnymi platformami widokowymi, znajdujących się na krawędzi urwiska.

Biorąc pod uwagę popularność drogi nr 30, wąwóz jest wyposażony przejścia, dekoracji pomieszczeń mieszkalnych. Na terenie całego wąwozu są trzy – dwa niedźwiedzie, Masza i Tymoteusz, jeden – z ptactwa wodnego.

Kapitał turystyczny Adygea

wieś Kamennomostsky się w regionie Maikop Adygeya u podnóża Kaukazu, znajduje się na wysokości 400 metrów nad poziomem morza. Jego populacja wynosi blisko 9 tys. Wieś jest w pełni wyposażone, posiada wszystkie niezbędne infrastruktury, dobry silnik, drogi, wzdłuż której można dostać się tu autobusem z Majkop i nowoczesne domki. Khadzhokh jest piękny o każdej porze roku, nawet w zimie jest pełen niezwykłego uroku. Na jej południowym krańcu przed paradzie stojąca stela z napisem „Khadzhokhsky wąwozu.” Fotografia, załączony poniżej, pokazuje wejście do miejsca w bajce, stworzonej natury. Osada ta jest uważana i ośrodek turystyczny i wypoczynkowy.

Specyfika tych miejsc

Położony w dolinie otoczonej pasmami górskimi pokrytych lasami mieszanymi, zapewniając zdrowe powietrze wypełniony zapachem igliwia i alpejskich łąk, wioska ma łagodny klimat, a nigdy nie ma żadnych komarów lub komary.

Urok wsi, ogród dodane do lasu, czasem gęste, pełne grzybów, orzechów, różne jagody i krystalicznie wody, pochodzącej z lodowców górskich. Łagodne zbocza wąwozu są pokryte zaroślami berberysu, czyniąc je podczas dojrzewania owoców jagodowych czerwony, który dodaje do niewysłowiony urok krajobrazu.

W zaskakujący, unikalnej lokalizacji położony wsi Kamennomostsky. Atrakcje w bezpośrednim sąsiedztwie, są imponujące – wodospady i jaskinie, dolmeny (starożytne cmentarzysko i budynki religijne, zbudowane z dużych kamieni) i kaniony, alpejskie łąki i kamień Kozak – piękno, które mówią liczne fotografie.

Nie licz wszystkie uroki

Wszystkie wodospady Rufabgo piękny, wyróżnia się „Bowl of Love”, który ma swoją własną legendę. Należy zauważyć, że nad wejściem do „bajki” jest konieczne, aby pewną kwotę. Ale jest daleko od szosy uroczej dolinie Mishawaka.

Wejście do niej jest łatwo dostępny dla ludzi, którzy nie mają umiejętności i zręczności nałogowy podróżnych. I, co najważniejsze, cieszyć się pięknem jest bezpłatne. Szczególne słowa zasługują plateau Lago-Naki (Lago-Naki płaskowyż, wysokość 2200 metrów nad poziomem morza), która przyniosła chwałę łąk alpejskich i St. Michael-Athos klasztor, otoczony wspaniałymi ogrodami. Sama góra jest cięty Fiziabgo przez kanały i jaskiń, gdzie mnisi stworzyli bibliotecznych i ikon lakiernie. Wszystko to daje okazję do porównania Fiziabgo eksperci z Kijów-Pechersk.

Na górze znajdują się pozostałości świątyni Przemienienia Pańskiego, wielkiej platformy widokowej na szczycie której zwiedzający podziwiać widoki na okoliczne góry, czcionki i źródło zdrowej wody. Khadzhokhsky Gorge jest pełen atrakcji, z których nawet chcą wspomnieć wodospady Sahrayskie, Dolina amonitów, starożytnego Dahovsky mostu, złożonych skała „Labirynt”, który jest zbliżony do „Góry” Poprawa obóz dla dzieci. We wsi znajduje się piękny drewniany kościół Dmitriya Solunskogo.

Winding kanion, a każdy zakątek turystów czeka na nowych niepowtarzalnym pięknem, które jest lepiej, aby zobaczyć na własne oczy. Oferuje on podróżującym dobrze wyposażony hostel „Mountain”, który jest już ponad 60 lat. Z tego względu oraz wsi trasy Kamennomostsky istnieje na górskiej Fischt i Guam gardzieli.