857 Shares 1259 views

Co jest współczucie i dlaczego występuje?

Wiele zauważył, że ciągnie, podczas gdy inni mają naciskać niektórzy ludzie mają. Co jest współczucie i dlatego powstaje? Niektórzy ludzie uważają, że istnieje 6 czynników, które wyjaśniają, dlaczego ludzie wydają się nam atrakcyjne.


podobieństwo

Im więcej ludzi patrzy na nas, tym bardziej wydają się nam miłe. Nie chodzi o większym podobieństwie, ale wewnętrzna. Należy mieć podobne ideały i przekonania. Teoria ta może być łatwo wytłumaczyć dowodu społecznego. Na przykład, jeśli nasze myśli są zbliżone do poglądów drugiej osoby, nie ma sensu tego, co Państwa zdanie jest poprawne.

często stosowane marketingu wartość podobieństwa. Jest udowodnione, że kupujący jest bardziej prawdopodobne, aby kupić produkt od tego sprzedawcy, który wygląda jak on. Co jest współczucie? To uczucie, które pojawia się u osób o podobnych poglądach.

bliskość

Ludzie, którzy są razem w bliskości przestrzennej, bardziej podobny do swojego statusu materialnego, stan cywilny, ustawień. Na przykład, żyją w tym samym obszarze, pracują w tej samej firmie, idą razem do tańca, i tak dalej. D. Drugi powód jest bardziej banalna. Im bliżej, tym częściej widać, tym większe szanse na ich występowania sympatii i pożyczek stosunków społecznych.

Podziel się z innymi

Co jest współczucie? To jest, gdy nie jest zrównoważona wymiana pomiędzy „wziąć” i „powrót”. Dotyczy to nie tylko bogactwo, ale także moralnym. Tak więc, jeśli rozmówca mówił o partii, a on nam powiedział – nic, nasza sympatia do niego może osłabić. Dlatego też poziom otwartości i przejrzystości powinny być zrównoważone.

Sympatia dla nas

Co do zasady, uczucia sympatii możemy powstać do osoby, która wykazała już sympatię do ciebie. Czynnik ten jest często lepszy efekt bliskości i podobieństwa. Ten psychologiczny trik obrazowo wykazać Szekspira zabaw zatytułowany „wiele hałasu o nic”. Benedykt i Beatrice nienawidzili się nawzajem i ciągle walczą. Ich środowisko, obserwując ich kłótnie, postanowił pogodzić parę. Aby to zrobić, powiedzieli, że za jej Beatrice Benedykta bardzo dobrze reaguje. To samo zostało powiedziane o dziewczynie Benedykta. W wyniku tej sztuczki każdy z nich zaczyna się sympatię kolejny w wartości nominalnej. Tak więc, ich stosunki ulegają poprawie.

stowarzyszenie

Zgadzam się, sprzedawczyni lodów Wygląda ładniej niż policjanta, który napisał grzywny. Często, jak i niechęć wynika, na podstawie pozytywnych lub negatywnych skojarzeń z konkretną osobę.

S.A.

Zewnętrznie atrakcyjne osoby są często uważane za bardziej przyjazny, ciekawy, utalentowany i towarzyski. Faceci są bardziej prawdopodobne, aby pojawić się współczucie dla dziewczyny z jasnym wygląd, jak ona zazwyczaj zachowuje się bardziej pewny siebie niż mniej atrakcyjnych kobiet. Amerykańscy naukowcy udowodnili, że z pięknych gwałcicielami funkcjonariuszy prawa zachowywać się znacznie bardziej wyrozumiały. Atrakcyjne oszust zawsze łatwiej zdobyć zaufanie ludzi.

Powiedzieć na pewno, że ta sympatia musi wziąć pod uwagę wiele elementów. W ogóle, sympatii – pozytywny stosunek do kogoś, która wyraża się w przejaw życzliwości i uwagi.