785 Shares 6529 views

Jak wybrać odpowiednie Herbata aromatyzowana

Smakosze są pewni, że naturalna jakości herbata jest dobra sama w sobie. Ten samodzielny produkt i nie wymaga środków aromatyzujących. Ale dlaczego wiele osób woli aromatyzowanej herbaty?


Zobaczmy, co ta kategoria herbat.

Jakie są smaki?

Aby nadać zwykłej herbaty skórkę, nowy smak, producenci stosują różne smaki.

Są one podzielone na dwa typy:

  • syntetyczne stanowiących konserwantów chemicznych. Nie trzeba dodawać, że jest to najtańszy sposób na przemienienie herbaty. Ponadto, w podstawie (herbaty), stosuje się zazwyczaj stosunkowo niskiej jakości surowca.
  • naturalne, które zawierają olejki eteryczne, zioła, przyprawy, kawałki owoców i kwiatów.

metody zapachowy

Herbata odnosi się do pięknych sorbentów jak szybko pochłania zapachy i utrzymuje je przez długi czas. Na to i na podstawie jego cech trzy sposoby smaku.

  1. Tzw smakowy kontakt. Jest to najbardziej czasochłonne, kosztowne, ale także metoda najbardziej wyrafinowane. Przyprawy, zioła dodaje się aromatyzowaną herbatę, w etapie suszenia. Po zakończeniu tego procesu, dodatek jest oddzielona od liści herbaty, które dodatkowo pozwala Ci zachować naturalny smak i aromat herbaty, nadając jej delikatny zapach. Herbata pochłania tyle, ile może wchłonąć bez przeciążania obcego smaku.
  2. przetwarzanie herbata olejki eteryczne i wyciągi. Ta metoda jest nieco łatwiejsze, a to nie jest inaczej wyrafinowania, jak poprzedni, ale ma swoje zalety. Z zastrzeżeniem odpowiednich proporcjach w stosunku ekstraktu herbacianego, zajmuje swoją bogatą różnorodność asortymentu.
  3. Naturalne suplementy. Kawałki owoców i kwiaty w połączeniu z herbatą w momencie pakowania. Rezultatem jest bardzo piękny widok na mieszance. Ale kiedy parzenia herbaty aromatyzowane składników prawie traci swój prawdziwy smak i zapach, dając je jako przyprawa. Ponadto, dodatki, które nie podlegają degradacji, takie jak herbaty stosowane w tych środków konserwujących.

Specjalne herbatki smakowe

Nawet ci, którzy są sceptyczni takich herbat, nie można jednak przyznać, że niektóre z nich są bardzo dobrze znane i cenione na całym świecie.

Ta czarna herbata aromatyzowana „Earl Grey”, które dodaje się do olejku z bergamotki, mieszanka składa się z czarnych chińskich, indyjskich i Lapsany Ceylon herbata liściasta. Ten szlachetny napój uspokaja nerwy, zmęczenie i redukuje stres, ponieważ ma przyjemny efekt kojący.

Herbaty zielone aromatyzowane może również pochwalić się swoim światowym liderem. Ta herbata jaśminowa, który zajmuje szczególne miejsce wśród nich. Jego stoisko z kwiatów jaśminu do czterech miesięcy, po czym jest on usuwany z herbaty ręcznie. Działa uspokajająco, przydatne dla nerwowość i bezsenność i stymuluje aktywność mózgu.

Jak wybrać herbatę?

Należy pamiętać, że każdy smak niesie pewne informacje. Przez to, do czego jesteś skłonny smak, można określić nie tylko to, co organizm potrzebuje w tej chwili, ale również w celu poprawy ich zdrowia.

Przy wyborze aromatyzowaną herbatę, słuchać siebie, zaufanie swoje ciało – będzie oznaczać, że wymagają.

Jeśli chcesz spróbować herbaty z wanilii lub cynamonu, to najprawdopodobniej, Twój organizm potrzebuje odpoczynku.

Jeśli masz niskie ciśnienie krwi i brak pozytywny, wtedy będzie przyciągać zapach bergamotki, cytryny lub mięty.

Aromaty truskawek i czekolady jest wybierany przez tych, którzy mają brak endorfiny (hormony szczęścia).

Należy również pamiętać, że herbata imbir może pomóc pozbyć się przeziębienia i dobry ciepły, a herbata z płatków róży wzmacniają pamięć i podnieść ton.

Spróbuj eksperymentować z różnymi smakami. Dostaniesz nie tylko przyjemność z herbaty, ale również przynieść korzyści dla organizmu.

Jak zaparzyć herbatę z aromatem?

Aby dostać pyszne smakowe herbaty, należy parzona w specjalnym pojemniku.

Należy zauważyć, że producent z gliny do tego celu nie nadaje, ponieważ wchłania się bardzo dobrze i utrzymuje zapachów. Dlatego, parzy herbatę z nowym Ponadto istnieje ryzyko, że będzie ona dawać poprzednią kompozycję.

Metal stołowe herbata zepsuć konkretny wykończenie.

Herbata aromatyzowana najlepiej parzonej w imbryku porcelany. Jego wstępnie parzona wrzącą wodą, a następnie wytarcie ręcznikiem. Następnie wlewa się herbaty i woda jest wlewana do niego. Na aromat herbaty zielonej z jego temperatura powinna wynosić około + 85 ° C, czas spawania 4 minuty, a czarny – około + 95 ° C Podkreśla, że ma 5-7 minut.

Gdy na powierzchni pianki napój powstaje, to znaczy, że herbata jest parzona poprawnie i gotowa do użycia.

Mamy nadzieję, że nasze porady będą przydatne dla Ciebie i pomoże Ci dowiedzieć się, jak wybrać smakowych herbat prawidłowo. Cieszyć się herbaty!