198 Shares 3271 views

Jak sprawdzić samochód przed zakupem? Jak sprawdzić samochód w przypadku kradzieży? Sprawdź samochód w celu aresztowania

Kupno używanego samochodu ma swoje zalety i wady. Wśród pierwszych należy zauważyć ceny takich pojazdów, które są dziesięć razy mniej niż koszt nowego samochodu. Ale przecież kupowanie samochodu (lub innego pojazdu) na rynku wtórnym jest podżeganie na swój sposób, ponieważ nikt nie wie, jak ten samochód był używany i czy został nagle uznany za porucznika.

Aby upewnić się, że Twoja decyzja została prawidłowo sprawdzona, przed zakupem należy dokładnie sprawdzić urządzenie. Ale to w rzeczywistości nie jest trudne, nawet jeśli najpierw chcesz zostać właścicielem samochodu. I o tym, jak sprawdzić samochód przed zakupem, nasz dzisiejszy artykuł powie.


Zwróć uwagę na reklamy

W ciągu ostatnich kilku lat większość transakcji dotyczących kupna i sprzedaży pojazdów nie jest już dostępna w prasie, ale za pośrednictwem Internetu. Jeśli szukasz odpowiedniej opcji w witrynie sprzedaży samochodów, zwróć uwagę na strukturę reklamy. Przede wszystkim spójrz na zdjęcie. Jeśli nie, najprawdopodobniej sprzedawca chce ukryć widoczne usterki ciała na maszynie, mając nadzieję, że kupujący, po zbadaniu, wybaczy zadrapania, wgniecenia itp. (Zwłaszcza jeśli kupuje się w zupełnie innym obszarze). Pamiętaj, że im więcej zdjęć wysłanych przez sprzedawcę, tym więcej można mu ufać. Zobacz też uważnie opis. Ale to nie wystarczy do zakupu – zawsze powinieneś zadzwonić do sprzedającego i wyjaśnić wszystkie pytania, które Cię interesują.

Jak komunikować się ze sprzedawcą telefonicznie?

Przed określeniem wszystkich niuansów na maszynie napisz pełną listę wszystkich pytań na osobnej kartce papieru (każda osoba ma coś do zapomnienia). Następnie na jedno połączenie będzie można dokonać pełnego obrazu samochodu.

Co mam zadać sprzedawcy?

Po pierwsze, musisz dowiedzieć się, czy jest pełnym właścicielem tego pojazdu. Dlaczego tego potrzebujesz? Chodzi o to, że ostatnio było dużo ludzi, którzy kupili samochód przez pełnomocnika. W praktyce po transakcji samochód jest przenoszony na własność, ale prawdziwym właścicielem jest ten sam sprzedawca. Kupujący w ramach umowy jest tylko pełnomocnikiem, któremu "pan" udzielił pozwolenia na korzystanie z tego pojazdu. Nie możesz sprzedawać takiej maszyny dokładnie i będzie to niezwykle trudne do wyremontowania (na przykład w celu zainstalowania HBO). Dlatego też, jeśli ktoś powiedział, że samochód został wydany przez pełnomocnika, natychmiast odrzuć tę opcję.

Innym pytaniem, które należy zdecydowanie wyjaśnić jest to, ile właściciel samochodu jest Twoim sprzedawcą. Pamiętaj, że im większa liczba, tym bardziej prawdopodobieństwo, że samochód jest w stanie bezużytecznym (w zasadzie samochód nie był obsługiwany, ale "zabity"). Oczywiście są kierowcy, którzy nawet po 10 właścicielach utrzymują pojazd w praktycznie nowym, przenośnym stanie. Niestety, istnieje bardzo mało takich przykładów.

Ponadto należy wyjaśnić, czy są jakieś szkody na ciele. Często pozbawieni skrupułów sprzedawcy mówią, że na maszynie nie ma rdzy i w rezultacie widzimy zgniłe metale. Ale tutaj konieczne jest porównywanie informacji ze zdjęciem. Jeśli dane odpowiadają temu, co powiedział sprzedawca, kontynuujemy rozmowę.

Nawiasem mówiąc, jeśli powiedziano mi, że samochód nie ma uszkodzeń ciała, wtedy podczas egzaminu masz pełne prawo zwrócić się o zniżkę (obiecano samochód bez rdzy!).

To była tylko główna lista pytań, które należy zapytać sprzedającego przed transakcją. Nie wahaj się zadawać pytań, ponieważ w grę wchodzi wiele pieniędzy, ale aby spędzić dużo czasu na wycieczce do miejsca kontroli i pozostawić z poczuciem całkowitej frustracji mało prawdopodobne jest, aby ktoś chciał.

Jak sprawdzić pojazd VIN?

Jeśli w opisie reklamy sprzedawca nie określił kodu VIN pojazdu, pamiętaj, aby określić go w trakcie rozmowy telefonicznej. Faktem jest, że posiadanie z Tobą Internetu i tej długiej i skomplikowanej kombinacji liter i cyfr umożliwia samodzielne określenie wszystkich sekretów tego urządzenia w ciągu kilku minut. Aby rozpocząć sprawdzanie, wystarczy odnaleźć odpowiedni portal auto (należy wpisać klucz wyszukiwarki, np. "Dekodowanie kodu VIN samochodu" i przejść do dowolnej witryny) i wprowadzić te informacje. Co do zasady, jest uważane za wolne. Są też usługi, które w celu odszyfrowania kodu VIN przyjmują pewną ilość pieniędzy (ale nie więcej niż 100 rubli). W porównaniu z bezpłatnymi usługami, przed zakupem, daje się dużo więcej informacji o tym samochodzie, a już wiesz, czy został wymieniony jako zabezpieczenie, czy też został zakupiony na kredyt.

Jak sprawdzić samochód w przypadku kradzieży?

Na szczęście, wraz z rozwojem technologii informacyjnych, nie trzeba pójść do policji drogowej. Jak sprawdzić samochód przed zakupem grzywny i kradzieży? Znając kod VIN pojazdu, możesz dowiedzieć się, jak wiele razy został on ukarany grzywną, niezależnie od tego, czy był w porwaniu, a jeśli tak, o jakiej porze iw danym okresie. Również w internecie można sprawdzić samochód w celu aresztowania. Ale te informacje są całkowicie wypłacane. Jak sprawdzić samochód za kradzieże w policji? Sprawdź samochód za grzywny i inne "niespodzianki", które możesz i bezpośrednio sprawdzić w państwie. Ta usługa jest uważana za bezpłatną, ale w rzeczywistości jest to bardzo długa i biurokratyczna procedura. Możesz też sprawdzić samochód na stronie internetowej policji. Jest o wiele wygodniejsze i szybsze, ale tutaj ponownie nie należy spodziewać się "freebie". I oszustów powinni się ostrożni. Obecna baza informacji Państwowej Inspekcji Paszowej umożliwia sprawdzenie pojazdu (GIBDD RF) w przypadku VIN w ciągu kilku sekund.

Nawiasem mówiąc, ta kontrola powinna być przeprowadzona przed zakończeniem transakcji. Jeśli samochód ten jest wymieniony jako porwanie, SAI ma wszelkie prawa do konfiskaty, a nikt nie zwróci pieniędzy.

Kontrola pojazdów

Jeśli wszystko jest czyste dla VIN, sprzedawca jest odpowiedni, a samochód na zdjęciu jest w dobrym stanie technicznym, idziemy do kontroli. Jak sprawdzić samochód przed zakupem? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na powierzchnię zewnętrzną, czyli na ciało samochodu. Ta część samochodu jest najcenniejsza i kosztowna, więc jej stan powinien być jak najbliżej idealny. Jeśli maszyna jest bardzo zabrudzona, poproś sprzedawcę o jego umycie (na marginesie, może to być również wyjaśnione przez rozmowę telefoniczną). Zatem nie można ukryć żadnych wad. Skontrolować ciało tylko w ciągu dnia i na wszelki wypadek weź pod uwagę latarkę, aby sprawdzić stan dna.
Jeśli nie ma korozji, sprawdź ciało dalej. Odsuń się z samochodu na kilka metrów i spójrz na szczegóły okładziny pod różnymi kątami. Kolor elementów ciała musi być taki sam. Jeśli jest inaczej, oznacza to, że samochód uczestniczył w wypadku drogowym. Jak sprawdzić samochód przed zakupem? Teraz musisz sprawdzić ciało na wgniecenia. Możesz to zrobić bez specjalnych narzędzi. Ponieważ najbardziej podatnymi elementami w samochodzie są przednie i tylne zderzaki, sprawdzamy je dokładnie. Usiądź i pod kątem prostym spojrzyj na lakier. Idealnie, powinien on równomiernie odzwierciedlać elementy środowiska (poprzez zastosowanie fabrycznego lakieru producenta). Jeśli zauważysz jakiekolwiek nieprawidłowości, maszyna została już nieco uszkodzona.

Zdarza się także, że po wypadku część metalu została przetworzona profesjonalnie, z zastosowaniem szpachlówki i farbą koloru nadwozia. W tym przypadku nie jest możliwe określenie zęba (z wyjątkiem drogich narzędzi). Nie jest to jednak tak ważne, jak na przykład zgniłe progi, ponieważ znaczniki zagłębień są niedostrzegalne nawet z niewielkiej odległości!

Pieczęcie

Zwróć uwagę na uszczelki gumowe bocznych i przednich. Nie powinny "jeździć" z boku na bok. W tej sytuacji najmniejszy spadek z pewnością przeniknie do wnętrza samochodu. Również powierzchnia okien nie powinna zawierać pęknięć – w tym przypadku GAI podlega grzywnie. I, oczywiście, tonizowanie. Jeśli folia jest nałożona na szkło, zapytaj, jak jest przepuszczająca światło. Zgodnie z zasadami dozwolone jest zainstalowanie zabarwienia o nie więcej niż 70 procentach przepuszczalności światła dziennego.

Sprawdzamy dane paszportu technicznego

Poproś o paszport techniczny pojazdu. Pozwoli nam to sprawdzić, czy numery zostały "przerwane" samochodem, czy nie. Wystarczy tylko sprawdzić numer nadwozia i sprawdzić obecność samochodu VIN. Często znajduje się on z prawej strony w pobliżu przedniego siedzenia pasażera. Czasem trzeba usunąć dywany, ale są to drobiazgi. W samochodach numer jest oznaczony w taki sposób, że można go zobaczyć praktycznie od pierwszego wejrzenia. Ogólnie rzecz biorąc, przed zakupem z wyprzedzeniem, dowiedz się w internecie lub znajomych, gdzie dokładnie ta vyshtampovka znajduje się na konkretnym modelu samochodu, który zamierzasz kupić.

Książka serwisowa

Należy również zwrócić szczególną uwagę na książkę serwisową. Na tej stronie można sprawdzić, czy samochód został oficjalnie zaimportowany do Rosji lub sprzedawany za pośrednictwem sieci dealera. Poproś sprzedawcę, w którym maszyna była przez cały ten czas serwisowana i poproś o dokumenty, które potwierdzą przejście na utrzymanie.

Trunk

Potem nadszedł czas, aby wsiąść do wnętrza samochodu. Ale nie musisz zaczynać się z salonu, ale z bagażnika, ponieważ może ukryć wiele tajemnic. Poproś sprzedawcę o otwarcie pokrywy i skorzystaj z "zapasowych". Następnie dokładnie zbadaj niszę, w której znajdowało się koło. Jeśli zauważysz wodę lub ślady korozji, oznacza to, że doszło do ciosu z tyłu samochodu, a naprawa ciała została wykonana słabo lub nie całkowicie. Dużą złożonością w tym aspekcie są maszyny wyposażone w typ HBO "propan". W tym przypadku niszę na zapas jest wypełniona okrągły balon, a usunięcie go stamtąd będzie niemożliwe.

Co pod maską?

Jeśli na nadwoziu nie widać żadnych jasnych wad i korozji, nadszedł czas, aby sprawdzić komorę silnika. Po pierwsze, należy sprawdzić silnik na różne smugi. Pamiętaj, że silnik roboczy nie powinien zawierać na ścianach od śladów oleju, środka zapobiegającego zamarzaniu i innych cieczy. Konieczne jest również sprawdzenie poziomu oleju. Na pręcie wskaźnika powinien znajdować się na poziomie "MAX" lub "Normal". Jeśli okaże się, że olej spieniony, jest to bardzo zły znak. To nie powinno być w dobrym samochodzie! Podczas rozmowy pytaj, czy bateria została zmieniona przez dłuższy czas.

W drodze!

Teraz przetestuj jazdę. Lepiej, oczywiście, jeździć na kole, ale sprzedający ma prawo odmówić tego robić dla własnego bezpieczeństwa (wiele przykładów, podczas testów były kradzieże, a samochód został po prostu wybrany). Ale w celu określenia przydatności wszystkich mechanizmów może być i jako pasażer. W takim przypadku zawórz umowę ze sprzedawcą, aby w czasie próbnej podróży spełni Twoje życzenia.

W wyciskaniu sprzęgła należy wstawiać dźwignie, bez zakłócania, zacięcia i szarpnięcia. Podczas jazdy po płaskiej drodze spróbuj odsunąć dłonie z kierownicy na kilka sekund – samochód nie powinien się zbliżać do boku w tym przypadku. Po ostrym kliknięciu hamulca i obserwacji wibracji na kierownicy (najlepiej nie powinno być w ogóle). Wreszcie, jedź przez nierówną drogę i słuchaj pracy zawieszenia. Ten ostatni nie powinien wytwarzać charakterystycznego pukania, piszczenia i hałasu. Nawiasem mówiąc, kierownica podczas jazdy na wgłębieniach nie powinna wyrwać się z rąk i przenosić ciosy do kierowcy. Jeśli chodzi o gładkość udaru, to różni się w każdym samochodzie, więc niemożliwe jest skierowanie się do konkretnych kryteriów.

Praca innych elementów

Po sprawdzeniu ciała i technicznej części urządzenia sprawdź, jak dobrze funkcjonują akustyka, regulator okien, alarmy i inne elementy wyposażenia standardowego i niestandardowego. Więc dowiedz się, jak sprawdzić samochód przed zakupem i jakie aspekty należy zwracać uwagę podczas kontroli. Życzymy udanej transakcji!