312 Shares 9202 views

Jak usunąć Smartinf. ru z komputera całkowicie z tym programem?

Hacking technik i zainfekować komputery z upływem czasu stają się coraz bardziej wyrafinowane i agresywne w tym samym czasie. robaki reklamowe są szeroko rozpowszechnione w całej sieci, irytujące użytkowników i uniemożliwić im pracę, a jeśli taki robak, aby „złapać” niedoświadczony użytkownik, może grozić mu bardzo nieprzyjemnych konsekwencji do konieczności ponownej instalacji oprogramowania. Najczęstszym i znudzony „gość” z komputerów osobistych w Rosji jest reklama robak Smartinf.ru. Jak usunąć Smartinf.ru z komputera całkowicie? Po pierwsze konieczne jest, aby zrozumieć, co reklamuje wirusa i jak to działa.


Zasada działania robaka reklamowego

Wirus reklama Smartinf.ru może przedostać się do komputera na wiele sposobów: podczas odwiedzania witryn pornograficznych podlega, po kliknięciu na portalach z systemu phishing, a także wizyta w miejscu, gdzie istnieje algorytm do zapisywania danych użytkownika. Robak zmienia ustawienia strony startowej, a zamiast zwykłych wyszukiwarek Google i Yandex, przeglądarka jest teraz konsekwentnie otwiera wątpliwą i niebezpieczną Smartinf.ru. W przeciwieństwie do poprzednich wersji tych robaków reklamowych, Smartinf.ru zostawia swoje ślady w głównym rejestrze zainstalowanych programów, a pozostaje subtelny i niewidoczny dla większości antywirusowego. Zdając sobie sprawę z tego, użytkownik pyta, jak usunąć i przywrócić ustawienia Smartinf.ru uruchomić stronę.

Smartinf.ru: ręczne usuwanie

Próbuje usunąć ustawienia ręcznie poprzez Smartinf.ru mało prawdopodobne, aby odnieść sukces: twórcy wirusów upewnić się, że użytkownik nie może znaleźć ślady robaka rejestrowania głównie w Panelu sterowania (Dodaj lub usuń programy) i ustawienia przeglądarki. Blocker reklama Adblock też jest bezsilny przed Smartinf. Odpowiedź na pytanie, jak usunąć z komputera Smartinf.ru całości ręcznie, obejmuje kilka etapów działań:

  • Wyeliminowanie z procesu uruchamiania dociskowego Win + R i dalszej selekcji i odłączania podejrzanych procesów.
  • Anuluj właściwości skrótu zmień przeglądarkę przepisując żądaną stronę startową w „Object”.
  • Zakończenie zbędne procesy w Menedżerze zadań.
  • Czyszczenie rejestru.

Ale trudno jest zapewnić, że niedoświadczony użytkownik może łatwo poradzić sobie z tym zadaniem, i rejestrze dla niedoświadczonych osób może po prostu spowodować awarię systemu.

Mogę usunąć Smartinf.ru z programem?

Jak usunąć Smartinf.ru z komputera za pomocą programu? Niestety, nie ma mechanizmu, który by zrobić wszystkie powyższe czynności bez pomocy użytkownika. Jednak istnieją programy, które pomogą użytkownikowi czyszczenia rejestru bez żadnych problemów. Jednym z przykładów jest CCleaner, Reg Organizer i RegCleaner. Po wszystkich działań mających na celu wyłączenie prace robaka, zaleca się, aby skorzystać z któregokolwiek z tych programów zostały wykonane.

Narzędzia do testów przeglądarek

W Internecie istnieje wiele artykułów z poradami, w jaki sposób usunąć adware z komputera robak Smartinf.ru. Niektórzy doświadczeni użytkownicy sugerują, za pomocą narzędzi takich jak AdwCleaner i HijackThis. Jednak pobieranie bezmyślne mało znane narzędzia mogą być nie tylko bezużyteczne, ale również uszkodzić komputer jeszcze bardziej. Przed pobraniem tych programów jest wysoce zalecane, aby przeczytać opinie i komentarze pod artykułem, i zrozumieć działanie narzędzia.

Resetowanie przeglądarkę

Użytkownik rozwiązuje problem, jak usunąć z komputera smartinf.ru całkowicie, często uciekają się do ponownego zainstalowania przeglądarki. Jednak twórcy tego robaka dostarczyły takiego kursu: wirus jest łatwo trzymać i programy zainstalowane ponownie. Tymczasem przytrzymaj reset nadal konieczne, ale nie jako panaceum, ale jako etap końcowy.

Różne przeglądarki – różne sposoby rozwiązania?

Twierdzenie, że metoda rozwiązania problemu jak usunąć adware z komputera robak Smartinf.ru zupełnie inny dla każdej przeglądarki jest nieprawidłowa. Wirus dostaje się do samego systemu komputerowego, i bez względu na to, co było pierwotnie w przeglądarce, on „dotyka” jego ustawienia z głębokości systemu. W związku z tym należy najpierw wyłączyć robaka i czyszczenia rejestru, a następnie ponownie skonfigurować przeglądarkę.

Jak uniknąć zarażenia przez reklamy robaka?

  1. Należy zwrócić szczególną uwagę na adres łącza, które będą prowadzone w okresie przejściowym. stron phishingowych są przeznaczone dla nieuważnych użytkowników, że nie sprawdza adres, pod którym przejście. Do tej pory, na popularnej stronie można dodać numer lub litery, użytkownik może nie zauważyć, ale po kliknięciu na link, aby dostać się do serwisu przed wirusami.
  2. Unikać odwiedzania podejrzanych zasobów informacyjnych. Aby nadal nie zmagać się z jak usunąć smartinf.ru z komputera całkowicie, nie jest konieczne, aby przełączyć się na sztandarach z kuszące gazet. Najprawdopodobniej ludzie, którzy kliknęli na takim transparentem na wątpliwej zasobu, podnieś jeden lub kilka robaków, które będą skutecznie omijają antywirusowe.
  3. Regularne czyszczenie rejestru. Podobnie jak ludzie, aby przestrzegać higieny osobistej, aby uniknąć łapania poważnych chorób, użytkownik musi przestrzegać czystości komputerze. czyszczenia rejestru po każdej sesji online – najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy dbają o komputerze i wybrać bezpieczne surfowanie internetu.
  4. Nie pobieraj mało znane oprogramowanie. Dość często artykułów z poradami do czynienia z komputerem nie więcej niż podprogowe narzędzia i programy reklamowe. Twórcy takiego oprogramowania nie zawsze jest sprawiedliwe i uczciwe w stosunku do użytkowników. Aby nie narażać niebezpieczeństwa komputerze, pobieranie szkodliwych programów, trzeba odpowiedniego studium tego obszaru, lub skontaktować się z pomocą techniczną, aby uzyskać poradę.
  5. Nie należy polegać wyłącznie na antywirusowego. Twórcy robaków reklamowych zdają sobie sprawę, jak uruchomić pewną antywirusa i nauczyli się skutecznie je ominąć. Ponadto, niektóre programy antywirusowe mogą uszkodzić Twój komputer jest nie mniejsza niż same robaki. W celu wybrania odpowiedniego antywirusa, należy zwrócić uwagę na opinie o każdym z nich. Jednak będzie to przydatne, wraz z czyszczenia rejestru, aby uruchomić skanowanie komputera przynajmniej raz dziennie przy aktywnym korzystaniu z Internetu.
  6. Nie ufaj komputer z Internetem do surfowania dla niedoświadczonych użytkowników. Osoby starsze, dzieci, i tylko początkujących, którzy są daleko od nowych technologii, mogą być katastrofą dla komputera. Mimo wyjaśnień, ci użytkownicy mogą logować się do stron phishingowych i wątpliwych zasobów: jasny transparent i chwytliwy nagłówek na pewno przyciągnąć uwagę naiwnych ludzi. Aby uniknąć takich sytuacji, powinien on znajdować się w pobliżu komputera, jeśli jest on używany przez początkujących. Aby nie zadać pytanie czym, jak usunąć i przywrócić ustawienia Smartinf.ru uruchomić stronę w przeglądarce, zanim powierzyć komputerze niedoświadczonym użytkownikom, nie powinno być proste i jasne instrukcje. Jeśli użytkownik często dochodzi do Internetu, konieczne jest, aby stworzyć dogodne dla niego paska szybkiego uruchamiania i surowo zabraniają, aby przejść w dowolnym miejscu innym niż miejsc, które znajdują się na panelu.