685 Shares 8590 views

Telefon komórkowy Nokia 6030

Telefon komórkowy Nokia 6030 został opracowany na podstawie największej firmy o tej samej nazwie. Firma Nokia zawsze była znana z niezawodnego i wytrzymałego sprzętu, dzięki czemu zyskała popularność wśród konsumentów.


Nokia 6030 to niedrogi mobilny gadżet, który docenią zwolennicy klasyków i minimalizmu. Ten telefon jest przeznaczony tylko do wykonywania połączeń, dodatkowe zaawansowane funkcje, które nie obsługują.

Informacje ogólne. Rozpakowanie

Urządzenie przenośne zostało wydane w 2005 roku. Model jest zorientowany na zapotrzebowanie na te lata.

Zestaw jest zmontowany do minimum i zawiera wszystko, czego potrzebujesz: sam telefon, ładowarka, bateria, słuchawki i instrukcja obsługi. Instrukcje zawierają następujące parametry zewnętrzne telefonu:

 • Rozmiar – 104 x 44 x 18 mm;
 • Waga – 90 gramów.

Telefon jest wygodny w dłoni, klawiatura jest łatwa do naciśnięcia, przyciski są wygodne, palce nie będą przesuwać. Menu nie powoduje żadnych trudności, wszystko jest całkiem dobrze urządzone.

Nokia 6030 prezentuje się w trzech odmianach kolorystycznych: klasycznej czarnej, srebrno-ochry i złocie.

Materiał, z którego wykonane jest urządzenie, jest z tworzywa sztucznego. Jest jednak dość silny, co pozwala wytrzymać upadek na podłogę.

Dowiedz się więcej o klawiaturze

W przypadku telefonów z przyciskiem są różne opcje lokalizacji przycisków. Klawiatura Nokia 6030 jest reprezentowana przez model z występem przycisków numerycznych rozmieszczonych w trzech prostych wierszach. Klucz "5" ma dwa punkty na powierzchni, co ułatwia orientację na klawiaturze w ciemności.

Klawiatura jest wyposażona w białe podświetlenie, które jest również bardzo wygodne w nocy. Jednak w ciągu dnia trudno jest rozróżnić, które numery i litery, na których jest wskazany klucz. Nie są bardzo prominentni. Chociaż minus nie jest znaczący.

Wyświetlacz

Telefon komórkowy jest wyposażony w wyświetlacz graficzny o rozdzielczości 128 × 128. Paleta kolorów jest nasycona, jasna, co przyczynia się do wyraźnego rozpoznania obrazów na ekranie. Z boku, a także w słońcu, rozważyć, co jest na wyświetlaczu, być może, ale z trudem.

Gadżet komórkowy Nokia 6030, którego wyświetlacz jest przeznaczony do płynnej regulacji podświetlenia, jest wygodny w użyciu w ciemności, bez wyraźnego wpływu na oczy.

Funkcje wyświetlania:

 • Typ – TFT.
 • Rozdzielczość wynosi 128 x 128.
 • Odmiany kolorów – 65000 kolorów.
 • Przekątna wynosi 1,5 ".

Główne cechy

Nokia 6030 zawiera następujące funkcje:

1. Bateria:

 • Typ – litowo-jonowy.
 • Objętość wynosi 900 mAh.

2. Tryb pracy: 3 godziny rozmów i 300 godzin w oczekiwaniu.

3. Pamięć wewnętrzna 3 MB.

Ponadto telefon jest wyposażony w wygodne menu zawierające najistotniejsze ustawienia:

 1. Książka telefoniczna kontaktów, która umożliwia przechowywanie 250 numerów.
 2. Wiadomości: sms i mms-messages.
 3. Sekcja multimedialna zawiera: radio; Odtwarzacz audio, który umożliwia słuchanie muzyki w formacie MP3; Dyktafon.
 4. Organizator zawiera zestaw niezbędnych ustawień: zegara, budzika, kalendarza, kalkulatora, konwertera walut.

Sygnał wywoławczy prezentowany jest w polifonii 16-tonowej. Można ustawić wibrację, gdy telefon znajduje się w trybie cichym.

Ponadto telefon jest wyposażony w wybieranie głosowe, automatyczne wybieranie numerów, a także można mówić w trybie głośnomówiącym.

Nokia 6030 to telefon klasy średniej, który wpływa również na jego koszt.

Możesz kupić urządzenie w salach komunikacji i sklepach AGD. Jego cena nie przekracza 2000 rubli.

Telefon komórkowy Nokia 6030 będzie doskonałym asystentem komunikacyjnym, który może utrzymywać wystarczającą ilość baterii przez długi czas.

Ogólnie gadżet jest stosunkowo prosty, zarówno w projektowaniu zewnętrznym, jak iw zarządzaniu. Dlatego bardziej nadaje się dla osób starszych niż dla młodych ludzi. I będzie to również doskonały asystent osób ceniących prostotę szczegółów, niezawodności i minimalnej liczby funkcji w telefonie.