325 Shares 1828 views

Pokarmy o niskim indeksie glikemicznym. Metoda Montignaca.

Staje się coraz ważniejsze w ostatnich latach zdrowego stylu życia i utraty wagi. Dla osób z nadwagą, jest to poważny i bolesny problem, który wymaga nie tylko wystarczająco szybki, ale dobra decyzja bez szkody. Przy odpowiednim podejściu do odchudzania trzeba dokładnie wiedzieć, jakie pokarmy mogą być spożywane. produkty odchudzające – są to produkty, które mają niski indeks glikemiczny. Chcesz wiedzieć hipoglikemii żywności indeks? To czytaj dalej!

Na początek powiem, że hipoglikemii indeks – jest zdolność danego produktu spożywczego do wzrostu poziomu cukru we krwi ludzkiej. Początkowo produkt zaczął obliczać wskaźnik na walkę z cukrzycą. to było dawno temu zauważył, że pokarmy o niskim indeksie glikemicznym stopniowo wchłania się do krwi, dosłownie hamują następnie całe jedzenie spożywane. To dobrze, bo nie trzeba siedzieć na ścisłej diecie, stale nękany przez niedożywienie.

Na przykład, można zjeść zupę z grzybami i jego ulubioną przekąskę chleb w 10 minut (ale najlepiej z posiłkiem)! Głównym poczekać te kilka minut. Grzyby, które mają niski indeks glikemiczny, hamują wchłanianie szybkiego chleba i pomóc sprawne, stopniowe przyswajanie przez organizm wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Powiem ci w tajemnicy – to diety o nazwie Dieta Montignac i składa się z co najmniej dwóch ważnych etapów.

  1. Pierwszy etap – jest bezwzględnie wykluczyć wszystkie potrawy, które są bardzo wysokie indeks glikemiczny żywności. Więc tak: daktyle, miód, ziemniaki, suszone morele, ryż, popcorn, gofry i zbóż. Że prowokować otyłości. Są jednak pewne ograniczenia: – matek karmiących i kobiet w ciąży nie powinna nadużywać takiej diety, tak aby nie pozbawić wiele korzystnych składników odżywczych siebie i dziecka; – Niektórzy ludzie taka dieta może nie być odpowiedni ze względu na funkcje metaboliczne. Jeśli nie czują się gorzej bez typowych produktów, należy skonsultować się z dietetykiem z nim zrobisz swoją osobistą listę produktów; – sportowcy nie są zalecane taką dietę, ponieważ trzeba to „szybko” glukozy niemal natychmiast dostaje się do krwi.

Dozwolone pokarmy o niskim indeksie glikemicznym:

liść sałata, cebula żarówki, wszystko zielone warzywa, kapusta, grzyby, pomidory, czosnek, grejpfrut, orzeszki ziemne, soczewica, fasola, papryka, bakłażan, śliwki, mleko, marchew, marmolada (miło, że niektóre słodycze też mieć niski indeks!), gruszki, pomarańcze, figi, kiełbasy, jogurt.

  1. Druga faza diety pozwala korzystać z produktów, które mają średni indeks 36-56. Są to: mango, ciasteczka, papaja, makaron, makaron, kasza gryczana, sok jabłkowy, winogronowy sorbet, ciemna czekolada, brzoskwinie.

Aby schudnąć i być zawsze w świetnej formie, jeść pokarmy o niskim indeksie glikemicznym po południu i wieczorem. Produkty o średnim indeksie wolno jeść rano i przed obiadem. Maksymalna wykluczyć z diety swoich ciast i wyrobów cukierniczych, zrezygnować biały chleb – a znajdziecie piękną formę. Rzeczywiście, w cieście zawiera dużą ilość węglowodanów i inteligentny ograniczania ich konsumpcji prowadzi do utraty wagi średnio o 5 kg to już trzy miesiące! Nawet zmniejszenie spożycia tłuszczu w diecie, nie będzie osiągnąć tak znakomite rezultaty, jak w przypadku z węglowodanów.

Pokarmy o niskim indeksie glikemicznym rzeczywiście pomóc schudnąć szybko. Po prostu nie być zaangażowany w amatorskim wydajność, a na początek, odnoszą się do specjalisty, takiego jak dietetyka. Będzie przepisać odpowiednie testy i badania, a dopiero potem dostosować swoją dietę.

Powodzenia, dobry stan zdrowia i świetnej formie!