546 Shares 4240 views

Paul Bazhov „Malachit Box”: podsumowanie

Jak prawie wszystkie opowieści Bazhova „Malachit Box” reprezentuje „Legenda Uralu.” Jest to część kolekcji o tej samej nazwie wraz z takich znanych dzieł jak „Ognevushka-poskakushka”, „Sinyushkin dobrze”, „złote włosy”, „Srebrny kopyta” i tak dalej.


Tale „malachitowym Box” jest kontynuacją opowieści „kochanką Copper Mountain”, ponieważ w nim mówimy o córkę Stepan i Nastasia – Tanyushka. Te opowieści powstały w latach 1936-1938, a później łączyć je w kolekcji „Malachit Box”. Przekrojowy charakter kochanka pojawia się we wszystkich zbiorów opowiadań. Ponadto, w wielu historiach ona sama się nie pojawia, ale działa w sposób pośredni. Sama historia nie jest bardzo duży, ale postaramy się dalej zmniejszać go daje krótką opowieść.

„Malachit Box”

Bazhov nie od razu dał historię jego nazwę, początkowo był nazywany „Tyatino wygrałem”, ale przed wydaniem drukiem jego autor zdecydował się na zmianę nazwy. Jak możemy powiedzieć już teraz, to okazało się niezwykle skuteczne. Ale to nie jest związane z tematem naszej rozmowy, również obiecał podsumować to, co napisałem Pavel Pietrowicz Bazhov. „Malachit Box” (podsumowanie opowieści wyjaśniamy poniżej) opowiada o wydarzeniach, które rozwijają się w ciągu kilku lat po przygodach bohaterów opisanych w bajce „Copper Mountain pani.”

Udane życie rodzinne Stepan Nastazja nie działa – stała się wdową, w lewo z dwójką dzieci. Starsi synowie mogą już pomóc mamie, ale Tanya jest zbyt mała dla tego produktu. Aby wziąć córkę, Nastasia daje jej grać jej prezent ślubny od samej Pani na koniec poprzedniego Tale – rozwój cudownych wydarzeń i postanowił kontynuować Bazhov. „Malachit Box”, podsumowanie, które właśnie czytasz, świadomie bierze swoją nazwę. Jest pełna biżuterii, wykonane przez mistrzów lokalnych perełek górskich. Nastazja te ozdoby nie przyszedł: kiedy vdet w uszach kolczyki, pierścionki i nawleczone naszyjnik do ozdabiania się jak skończyło fakt, że płaty zaczęły puchnąć, opuchnięte palce, szyję i pokryty twardą i zimną kołnierz.

Więc dała mu trochę dobroci Tanyushka gry z klejnotami. Dziewczyna podeszła do pełnej rozkoszy! Natychmiast zdając sobie sprawę, że pierścienie są przeznaczone na palec i umieścić vdevat kolczyki w uszach, zaczęła próby na zestaw słuchawkowy, patrząc na cesarzowej, który nadawał się czuć jak żebrak.

Obawiając się, że może to skończyć w tej trumnie vykradut Nastazja ukrywa go z córką. Ale to jest cache rodzic i nadal potajemnie przymierzyć biżuterię, zapewniając, że kamienie są jej dobre. Robi to i znajdzie biedaczysko, zwany w domu, aby prosić o trochę wody. Ugasić pragnienie, żebrak postanawia zatrzymać się na chwilę w gościnnym domu, jako zapłatę za stanowisko obiecującego uczyć Tanya wspaniałe gobeliny haftować jedwabiu i paciorków. Jego słowo i przechowywane nawet dostarczył jego uczeń niezbędne materiały. wędrowiec wkrótce przeniósł się, pozostawiając pamięć Tanyushka cenny artefakt – przycisk, dzięki któremu mogła komunikować się z nią. Ta technika jest zapożyczone z dawnych opowieści rosyjski bajki Bazhov.

„Malachit Box”: podsumowanie. rozwój

Rodzina już nie żyje w ubóstwie, jak robótki przynosi dobre dochody, ale potem los zajmuje kolejny cios dla rodziny – pożar. Spłonęła całym dobytkiem back-łamanie pracy. Aby przetrwać, Nastazja postanawia sprzedać trumnę, a kupujący jest natychmiast. Są one podawane do lokalnych świnkę urzędnik, lub raczej, jego żona i byłego kochanka młodego mistrza Turchaninova. Ale ozdoby Prikazchikovoy Zhene nie były w rozmiarze.

Tymczasem Turchaninov, postanowił sprawdzić jego własności na Uralu, w lewo Petersburg, a pojawił się w tej dziedzinie. Spojrzał nabycie swojego byłego kochanka i chciała rozmawiać z dawnego właściciela. Widząc Tanya, natychmiast zapalił wysokie poczucie, a na miejscu, podał jej rękę i serce warunek. Jako dowód swojej uczciwości prezentuje je jako prezent zakupiony u dawnych ozdób kochankiem.

Tanya nie zaprzeczył bezpośrednio, ale postawić warunek, że odpowiedź będzie raz była wprowadzona do cesarzowej. A ceremonia miłości powinno odbywać się w izbach, ozdobione malachit, który dostał późnego Stepan, a jednak ona sama uważa warunkową tymczasowego opiekuna panny młodej i zawartość pudełka. Kilka zaskoczony takimi wymaganiami, Turchaninov zgadza się i zostaje wysłany do stolicy, aby przygotować wszystko na przyjazd panny młodej.

Bazhov "Malachit Box": Podsumowanie – zakończenie

W Petersburgu, zaczął się przechwalać, że wkrótce poślubia olśniewające piękno. Ten news podekscytowany całą elitę metropolitalnego, a cesarzowa chciał zobaczyć ten cud piękności Ural. Turchaninov natychmiast powiadamia Tanya że ona powinna przyjść do Petersburga. Zgadzając się, że pan młody spotkał ją na schodach pałacu, Tatiana Stepanovna włożyła wszystkich kamieni z pola i udał się na spotkanie peshochkom. Do przechodniów nie są oślepiony blaskiem klejnotów, zakryła swoje stare futro. Widząc tak skromnie ubrana panna młoda, pan młody wstydu był gotów pogrążyć marmurowej posadzce, i haniebnie wycofał się z miejsca. Tanya łatwo przenika na terytorium pałacu, przedstawiając jako przepustkę chroni jej dekorację. Poddanie sługi płaszcz, udała się do Izby malachit, ale tam nikt nie czekał na, jak cesarzowa mianowany publiczność w innym pomieszczeniu. Zdając sobie sprawę, że jej narzeczony kłamał bezczelnie, wyraziła mu, co myśli, a następnie wszedł do najbliższego malachitowej kolumny i rozpuszczone w niej. Turchaninov nie tylko panna młoda, ale nie pole malachit treść: biżuteria, choć nie ujęte w kamieniu za Tanya, pozostaje na powierzchni, ale nie udało im się zebrać. I na Uralu, ponieważ stają ludzie są dwie kochanki …