633 Shares 6043 views

Lek „Klatsid” – zawiesina do skutecznego zwalczania zakażeń

Lek „Klatsid” jest antybiotykiem o szerokim spektrum działania, stosuje się w leczeniu chorób zakaźnych, stanów zapalnych tkanek miękkich i dróg oddechowych.

właściwości farmakologiczne

Preparat „Klatsid” (zawiesina) mające działanie przeciwbakteryjne. Skutecznie zwalcza patogenów listeriozy, Streptococcus viridans, Staphylococcus aureus, pneumokoki. Lek jest aktywna w stosunku do bakterii, które powodują zapalenie jelita cienkiego, kiłę, borellioz, trądzik, toksikoinfektsionny pastereloza i krztusiec, różycy, rzeżączki, trąd, chlamydie, Sporotrychoza, zapalenie płuc i Haemophilus influenzae. Ponadto tabletki o przedłużonym uwalnianiu w zawiesinie. Składnik aktywny jest klarytromycyna, którego zawartość zależy na etykiecie leku. Na przykład, "Klatsid" (zawiesina, 125 mg) w 5 ml zawiera 125 mg substancji czynnej leku substancji aktywnej. Elementy pomocnicze wystają aromat owocowy, kwas cytrynowy, dwutlenek tytanu, sorbinian potasu, maltodekstrynę, ftalan hypromelozy, olej rycynowy, karbomer i powidon.

wskazania

Lek „Klatsid” (szlam) stosuje się do leczenia zakażenia prątkami, zapalenie ucha, zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli. Środki przewidziane w róży, tkanki łącznej, zapalenie mieszków włosowych, monosinusite, zapalenie gardła, polisinusite, zębopochodnych infekcje. Korzystanie walkę z narkotykami Helicobacter, co zmniejsza częstotliwość przejaw choroby wrzodowej.

Przeciwwskazania

Zabronione jest uważane za środki do poważnych schorzeń nerek i zaburzenia czynności wątroby. Jeśli jesteś porfirii nie mogą używać leku, a także indywidualnej wrażliwości na jego składników. Dzieci do trzech lat lek przepisywany tylko w postaci zawiesiny. Przeciwwskazania obejmują również ciąży i laktacji.

dozowanie

Terapia może trwać do dwóch tygodni. Lek „Klatsid” (zawiesina) pobiera się niezależnie od posiłku. W leczeniu podjęcia leczenia prątków dwa razy dziennie, do leczenia zakażeń zębopochodnych stosując 250 mg przez pięć dni, 2 razy dziennie. W celu przygotowania zawiesiny w zbiorniku granulek dodaje się do tej znak wodny, to butelka należy wstrząsnąć. Dawka dla dzieci w wieku od 7,5 mg na 1 kg wagi ciała, w celu uzyskania zawiesiny wymaga dwa razy dziennie.

skutki uboczne

Lek był ogólnie dobrze tolerowany. Jednakże, przy zastosowaniu zawiesiny można zaobserwować ból nadbrzusza, arytmię serca z częstoskurczem komorowym, kandydoza jamy ustnej, ból języka, rzekomobłoniastego zapalenia jelita grubego , ból brzucha. Ponadto zaznaczono ustnej, przebarwienia zębów i języka, wymioty, biegunka, nudności, zapalenie trzustki. W pewnych przypadkach lek może spowodować zapalenie wątroby, raka wątrobowokomórkowego, żółtaczka złożonym, pogarszający się w wątrobie. Te działania niepożądane są odwracalne. Niektórzy pacjenci po zażyciu leku skarżył się na zawroty głowy, splątanie, drgawki, lęk, a nawet psychozy. W rzadkich przypadkach, możliwe omamy, depersonalizacja, szum w uszach, bezsenność, koszmary senne, niepokój, przemijające bóle głowy.

Lek "Klatsid" (zawieszenie): Cena

Leki kosztują średnio 380 rubli.