497 Shares 5780 views

Kompozycja na temat "Moja przyszła profesja to lekarz": jak prawidłowo wyrazić swoje myśli

Każdy, kto ukończył szkołę, napisał esej na temat przyszłego zawodu. I wiele z tego zadania nie było łatwe. W zasadzie całkiem proste jest napisanie eseju na podobny temat, jeśli znasz pewne reguły i osobliwości pisania.

Aby nauczyć dziecka prawidłowego i prawidłowego przedstawienia swoich myśli i myślenia na temat ich przyszłości, rozważyć przykład eseju na temat "Moja przyszła profesja to lekarz".

Co muszę wiedzieć?

Co dziecko musi wiedzieć, aby napisać taką kompozycję?

  • Student powinien poznać specyfikę wybranego zawodu, ponieważ z jednego powodu nie zostanie w pełni ujawniony temat.
  • Skład musi składać się z trzech części: wstępu, podstawy i konkluzji.
  • Tekst powinien być logicznie ustrukturyzowany i ujednolicony.

Teraz możemy kontynuować naukę każdej części oddzielnie.

Wprowadzenie

Ponieważ piszemy esej na temat "Moja przyszła profesja to lekarz", co oznacza, że temat został w pełni określony, a następnie można go uruchomić na kilka sposobów.

  1. Uczeń może rozpocząć się w dość oczywisty sposób – wybierając przyszły zawód. "Chociaż jestem tylko w klasie 7, już myślę o tym, kim będę w przyszłości. A moja decyzja polegała na wyborze zawodu lekarza.
  2. Kompozycja na temat "Mój przyszły zawód – lekarz" może rozpocząć się od opisu tej specjalizacji. "Lekarz nie tyle zawodu jest powołaniem. Tylko osoba, która ma wielkie pragnienie i cel, aby uzdrowić i ocalić ludzi za wszelką cenę, może stać się prawdziwym lekarzem ".
  3. Również opcja na początku może służyć jako pytanie o rozumowanie. "Wydaje się, że zawód lekarza jest jednym z najtrudniejszych i trudnych nie tylko na etapie treningu, ale także podczas praktyki. Przez długi czas zastanawiałem się nad wyborem specjalności, a mimo to postanowiłem zostać lekarzem dla siebie. Jakie trudności mogę napotkać w przyszłości i dlaczego jestem pewny tego wyboru? "

Po rozpoczęciu kompozycji przejdź do pisania głównej i najbardziej wypełnionej części – głównej.

Jak napisać główną część?

Główna część pracy jest nie tylko największa w tomie, ale także najbardziej znacząca, dlatego w piśmie tej części student musi umieścić wszystkie swoje myśli i pomysły. Ważne jest również zwrócenie uwagi na fakt, że główna część powinna mieć również własną strukturę, należy ją podzielić na akapity i mieć strukturę logiczną.

Skład refleksji nad tematem "Moje przyszłe zawody" można na wiele sposobów odkryć. Jednym z nich jest omówienie złożoności, zadań i pracy lekarzy. To wspaniałe, jeśli słowa studenta są potwierdzone cytatami lub oświadczeniami znanych lekarzy. "Zawód lekarza może być bardzo wyczerpujący. W historii jest przypadek, kiedy chirurg operował u swojego pacjenta przez prawie 24 godziny! Taka operacja była konieczna, aby uratować ludzką rękę ".

Student może spekulować, w jaki sposób historia gojenia ewoluowała w czasie. "W średniowieczu nastąpił prawdziwy spadek medycyny. Ludzie zmarli dziesiątki tysięcy z różnych chorób. Ale nawet w XVIII w. Występowały znaczące problemy w uzdrawianiu. Osoba mogłaby umrzeć z powodu zwykłego zimna, która dziś jest skutecznie leczona ".

Wnioski

Skład w temacie "Mój przyszły zawód to lekarz" powinien być logicznie zakończony. Student musi podsumować i wyciągnąć wniosek o jego rozumowanie. "Uważam zawód lekarza szlachetnego. Dlatego jestem pewien, że nigdy nie żałuję wyboru.

Tak łatwo można nauczyć się pisać argumenty na temat "Moje przyszłe zawody – lekarz". Pisanie planu może pomóc dziecku napisać takie rozumowanie, więc nie zapominaj regularnie ćwiczyć, a wtedy wszystko się stanie.