560 Shares 9647 views

Lepsze usuwanie pyłu roślin: przegląd, specyfikacje i zasady działania

Aspiracja – proces wentylacji pomieszczeń przemysłowych o wysokim zapyleniu. Takie powierzchnie są wyposażone w specjalne urządzenia filtracyjnego. . W szczególności, stosuje się gaz i instalacji do usuwania pyłu. Takie urządzenia są wyposażone w urządzenia do różnych firm, z przemysłowych zakładów produkcyjnych cegieł do zakładów przetwórstwa zboża. ). Zastanówmy się, jakie są dalsze roślin usuwanie kurzu (CIP).


cechy klasyfikacyjne

) представляет собой оборудование, предназначенное для фильтрации воздуха. Wentylacyjny do usuwania pyłu (RVA) jest urządzeniem do filtracji powietrza. Oddzielenie zanieczyszczeń przeprowadza się w specjalnych filtrów.

W zależności od mechanizmu działania tych elementów są podzielone na:

 1. Gravity.
 2. Mokre.
 3. Elektryczne.
 4. Olej.
 5. Bezwładność.
 6. Porowata.
 7. Łączone.
 8. Akustyczny.
 9. Tkanina i tak dalej.

Główne rodzaje sprzętu

W zależności od stopnia jednostek filtracyjnych może być:

 1. Sitko. Efficiency Particulate w sprzęt taki wynosi 40-70%. Urządzenia te wyposażone są w duże cyklony, osadnik.
 2. Centralnego rozliczania. Zapewniają one zatrzymanie 70-90% cząstek. Ta kategoria obejmuje żaluzje, karuzele, cyklony i tak dalej.
 3. Dokładne czyszczenie. cząstka ich wskaźnik retencji można osiągnąć 90-99.9%. Grupa ta obejmuje worek elektryczne, rolki, pomiaru jednostki pianki, itd ..

W zależności od zastosowania, jednostki są podzielone na 2 kategorie. Pierwsze zamówione jednostki używane do filtrowania powietrza i emisji przemysłowych, w drugim – urządzenia do oczyszczania strumienia przepływu i masy powietrza są zwrócone do sklepu podczas recyrkulacji. Przedsiębiorstwa mogą jednocześnie korzystać z różnych instalacji odpylania. Cena urządzenia waha się od 36 do 400 tysięcy rubli.

Wskaźniki techniczne i ekonomiczne

на конкретном предприятии. To zależy od tego jak skuteczne działanie urządzeń odpylających na betonowej przedsiębiorstwa. Kluczowe wskaźniki techniczno-ekonomiczne obejmują:

 1. Zdolność zatrzymywania kurzu.
 2. opór hydrauliczny.
 3. Wydajność.
 4. efektywności odpylania (frakcyjną i razem).
 5. zużycie energii elektrycznej.
 6. Koszt filtracji.
 7. Koszt naprawy.

Charakterystyka porównawcza

, механизм действия которой основывается на силе тяжести. Najprostszą jest uważany roślin usuwania pyłu, który to mechanizm działania opiera się na sile ciężkości. Z reguły jest ona wykonywana szorstką filtracji. Zatrzymując wydajność wynosi nie więcej niż 50%. W tym elemencie absorpcyjnym 50 mikrometrów większa. . Cyclone – bardziej efektywna instalacja odpylania. To filtrowanie oparte na stosowaniu siły odśrodkowej. Podczas obrotu, substancje cząstki są odrzucane na ściankach urządzenia, a następnie natryskiwane w specjalnym zbiorniku. Oczyszczone powietrze, spinning, liście roślin przez rurę. Wydajność filtra cyklonowego jest obecnie 80-90%.

Obecnie urządzenia te mają bardzo różną strukturę. W razie potrzeby czyszczenia dużej objętości powietrza kilka urządzeń są połączone w grupach lub cyklony zastosowanie baterii. Są one prezentowane w postaci dużej liczby małych jednostek zainstalowanych w jednej obudowie i umieszczone na leju. Najbardziej popularne dziś jednak używać mokrych płuczek. Po kontakcie z ośrodka ciekłego i zwilżonych cząstek stają się coraz większe, a następnie wyprowadzany z urządzenia, w postaci zawiesiny. Takie agregaty mogą mieć zupełnie inny wygląd. Na przykład, może to być rototsiklony, środki rozsadzające, i tak dalej.

Klasa roślin obejmują mokre i pianki jednostek. Nieśli dopływ wody do perforowanej kratki. Przechodzi przez niego i przefiltrowanego powietrza. Na kraty dostarczono progową (jaz). Pozwala to na utrzymanie pewnej grubości warstwy pianki. отличается высокой эффективностью – до 99%. Taka instalacja do gromadzenia kurzu charakteryzuje się wysoką wydajność – 99%. Urządzenie umożliwia filtrowanie cząstek większych niż 15 mikronów. W przemyśle urządzenia są wytwarzane HPD-TRL i PGS-LTI performance 3-50 tys m / h.

systemy

включает в себя: Pianka odpylanie roślin obejmują:

 1. Odbieranie pudełko.
 2. Obudowa.
 3. Grill.
 4. Próg.
 5. Opróżnić skrzynkę.

Filtrów workowych ma następującą strukturę:

 1. Wlot.
 2. Rękaw.
 3. Zawieszenie.
 4. mechanizm trzęsie.
 5. Wylot.
 6. Bunkier.

Odpylacza składa się z:

 1. Wlot.
 2. Elektroda koronowa.
 3. Obudowa filtra (elektroda strącanie).
 4. Wylot.
 5. Bunkier.
 6. Prostownik.

Mechanizm działania

фильтрует воздух через ткань. Tuleja anovka wentylacji usta filtr pyłu powietrza przez tkaninę. Szyła szczególny sposób i umieszczone w zamkniętej obudowie. Powietrze zasysane do czyszczenia z wentylatorem nawiewnym i uwalniane do atmosfery. Okresowo wykonane rękawy oczyszczania poprzez strząsającej mechanizmem zwrotnym przedmuchiwania. Filtry mogą być ciśnienie i rodzaj ssania. Do ich wytwarzania stosuje się grubą syntetycznego lub naturalnego materiału. rękawy Wydajność – 95-99%. W praktyce najczęściej uważane są za filtry FTNS, PRM, CCF.

Urządzenia elektryczne są szeroko stosowane w oczyszczaniu emisji przemysłowych i odpowietrzyć. Mechanizm ich działania opiera się na: pass gazowa pomiędzy raznozaryazhennymi dwóch płytek zjonizowane środowisko powietrza. Jony i cząsteczki kurzu zderzają drugi otrzymać ładunki elektryczne. Ich działania, zaczynają się poruszać do elektrod o przeciwnym znaku i osiedlić się tam. Skuteczność filtracji w takich urządzeniach jest 99,9%. Instalacje elektryczne są uważane za opłacalne w eksploatacji. Mogą być filtrowane przepływów w temperaturze do 450 ° C. Jednak elektrownia nie mogą być wykorzystywane do zbierania niebezpiecznych cząstek.

Specyfika aspiracji

Proces ten obejmuje nie tylko usunięcie kurzu z powietrza, ale również dodatkowe czyszczenie. System funkcjonuje w taki sposób, że zapobiega gromadzeniu się cząstek i tworzenia „korki”. Zapewnia to płynne działanie personelu i sprzętu w pokoju. Biorąc pod uwagę ogromne ilości odpadów w zakładach przemysłowych, można stwierdzić, że aspiracja coraz bardziej popularne ze względu na ustalonych norm OT i bezpieczeństwa pracy personelu w niebezpiecznych warunkach.

Ten sposób różni się od innych sposobów oczyszczania powietrza w pomieszczeniach w tym układzie umieszczona pod określonym kątem. Zapobiega to powstawanie stref martwych i obszarów maksymalny odstęp lokalizuje zanieczyszczeń. Rezultatem jest mnożnikowy efekt filtrowania. Stężenie szkodliwych związków nie mieszczą się w dopuszczalnym zakresie.

żeton

systemy zasysania są stosowane nie tylko w przemyśle chemicznym i metalurgicznych, a także z drewna, szlifowanie, kruszenie roślin. W takich miejscach instalacja sprzętu filtrującego wymaga specjalistycznej wiedzy, tak aby zainstalować go zaprosił specjalistów. Układ wydechowy projekt rozpocząć z sali egzaminacyjnej. W oparciu o nią składa wstępne obliczenie mocy i wielkości urządzeń. W produkcji mebli prezentuje ogromną ilość drobnych odpadów. Muszą one zostać usunięte z przestrzeni roboczej bez przerwy. Dla tego systemu celem struzhkootsasyvaniya. Sprzęt jest uważane za rodzaj urządzeń ssących.

Dmuchawy chipową można usunąć cząstki o średnicy do 5 mikronów. W urządzeń cyklonu prezentujemy specjalne Wentylator i filtr torby. Oddzielne urządzenie jest podłączone do systemu skrawaniem za pomocą przewodu giętkiego lub rury falistej wzmocnionego. Zasada działania jest bardzo prosta. Dmuchawa zasysa zanieczyszczone powietrze, które poddaje się filtracji. Cząstki pyłu zbierane w woreczku. Stamtąd są one wysyłane do specjalnego filtra końcowego czyszczenia. Przy maksymalnej napełniania worka jest usuwany i oczyścić lub wymienić. Chip łatwe podłączenie, łatwa w transporcie.

wymagania

Urządzenia powinny funkcjonować sprawnie, bezpiecznie, ze wskaźnikami danego projektu lub uzyskane w trakcie działalności uruchomienie i zgodził się z deweloperem. Instalacje do oczyszczania gazu powinny być wyposażone w urządzenia i sprzęt pomocniczy. Podczas korzystania z tych jednostek odpowiedzialnych Osoba prowadząca dokumentację. To odzwierciedla główne wskaźniki, które charakteryzuje się tryb pracy urządzenia. W szczególności, jest to odchylenie od optymalnego schematu pracy stwierdzonych usterek, awarii poszczególnych urządzeń lub całego systemu jako całości i tak dalej. Wszystkie urządzenia muszą być zarejestrowane w Państwowej Inspekcji do oczyszczania gazu. Co najmniej 1 raz w ciągu sześciu miesięcy powinny być prowadzone jednostek kontrolnych w celu oceny stanu technicznego. Procedura ta odbywa się komisja powołana przez kierownika przedsiębiorstwa.

Ogólne zasady działania gazowych i pyłowych urządzeń czyszczących do usuwania

Nie należy używać sprzętu technologicznego wyłączony, gdy urządzenie filtrujące. W każdym przypadku, odkurzacz wyłączyć w zarządzaniu maszynowego funkcjonowania organizacji jest zobowiązany do poinformowania Inspektoratu państwa. Jest to konieczne, aby uzyskać spójną zatwierdzenie regulacyjne dla emisji.

Podczas pracy instalacji do odpylania do filtrowania gazów o wysokiej zawartości materiału wybuchowego (palne) elementy muszą dokładnie określony, aby zapewnić utrzymanie wskaźników ciśnienia i konstrukcji odpowiednich urządzeń uszczelniających, płukania i komunikacji, aby zapobiec zapłonu i eksplozji.